مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا

فهرست محتوای مقاله

قبل از اینکه بخواهیم مقاله را شروع کنیم می بایست به مفهوم اتهام کیفری اشاره کنیم. البته ما نه موسسه حقوقی هستیم و نه وکیل حقوقی و تنها با توجه به مستندات در حال نگارش مقاله هستیم. شکایت کیفری به نوعی از شکایت اطلاق می شود که بر خلاف شخصی که ارتکاب به عمل خلاف قانون نموده تنظیم شده و قانون وی را مجرم دانسته و برای فرد مجرم مجازات در نظر گرفته است.تقریبا در سراسر دنیا و در هر کشوری این قوانین کیفری در یک چارچوب مشخص و ثابت ، تعریف شده اند و کمتر دچار تغییرات و یا تفاوت ها هستند. از اینرو می توانیم بکوییم مواردی که شاید در ایران جرم کیفری دارد در کشور دیگری مانند کانادا نیز همین وضع را دارد. به صورت کلی در حقوق جزا به وسیله ی قانون گذار اقدام به تعیین چارچوب ها، خط قرمز ها و اصول کلی در زمینه ی حمایت از جان، مال، آزادی، آبرو و…از اعضای هر جامعه را صورت می دهد و بسیاری از پدیده های های مجرمانه، علت و چرایی جرم و مجازات، طریقه رسیدگی و اجرای مجازات همگی در حقوق جزا و جرم شناسی قابل بحث می باشد.

امروزه دریافت ویزای کار کانادا به یکی از اهداف اصلی بسیاری از متقاضیان خارجی در سراسر جهان تبدیل شده است. با این حال، دریافت مجوز کار بدلیل وجود قوانین امنیتی و مهاجرتی در کانادا، می تواند برای کسانی که مشمول اتهامات کیفری و سوء پیشینه هستند، دشوار باشد.

دریافت مجوز کار در کانادا

اخذ اجازه کار موقت کانادا، به متقاضی این امکان را می دهد تا ضمن زندگی در کنار خانواده خود، از تجربه کار کانادایی نیز به‌عنوان یک سرمایه با ارزش، هنگام درخواست اقامت دائم کانادا برخوردار باشند.

با این وجود اتهامات کیفری زیر می تواند متقاضیان را از گرفتن اجازه کار در کانادا باز دارد، این تخلفات شامل موارد زیر می شود:

  • اختلال در رانندگی (DUI)
  • سرقت
  • تخلفات راهنمایی و رانندگی
  • حمله (تجاوز)
  • رانندگی خطرناک
  • مصرف دارو یا مواد مخدر

با این حال ممکن است برای بسیاری از متقاضیان سوال پیش بیاید که آیا وجود چنین تخلفات و اتهامات کیفری در سابقه فرد، امکان صدور مجوز کار در کانادا را ممکن می کند؟

پاسخ این سوال مثبت است، اما باید توجه شود که پروسه اخذ مجوز کار بستگی به تاریخ وقوع جرم و تاریخ ثبت درخواست پروانه کار دارد.

پروسه دریافت مجوز کار به مدت زمان سپری شده از ارتکاب جرم بستگی دارد

اگر متقاضی تا پایان مدت زمان اجرای حکم ۵ سال یا کمتر از ۵ سال فرصت داشته باشد، فرد باید برای برطرف کردن مشکل عدم پذیرش، همزمان با درخواست مجوز کار، مجوز اقامت موقت (TRP) را نیز درخواست کند.

در واقع TRP (مجوز اقامت موقت) یک معافیت موقت است که برای متقاضی با وجود عدم پذیرش، امکان ورود به کانادا را برای مدت زمان مشخصی (که معمولا سه ساله می باشد) فراهم می کند؛ با این حال مدت زمان صدور مجوز، بسته به دلایل متقاضی برای ورود به کانادا متفاوت می باشد.

البته معمولا TRP در مورد درخواست اخذ اجازه کار، برای مدت زمان اعتبار صدور مجوز کار، برای متقاضیان صادر می شود تا اطمینان حاصل شود که افراد تا پایان مدت اعتبار مجوز کار، می توانند در کانادا بمانند.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  درآمد و بازار کار طراحی سایت در کانادا

راهنمای پذیرش کانادا

در صورتی که از پایان مدت مجازات متقاضیان پنج سال یا بیشتر گذشته باشد، افراد می توانند برای توانبخشی جنایی، بعنوان راه حل دائمی برای عدم پذیرش در کانادا، اقدام نمایند. به گونه ای که پس از تصویب، دیگر افراد می توانند بدون آنکه جرایمشان در پرونده جنایی، مانعی برای آنها ایجاد کند، آزادانه وارد خاک کانادا شوند.

از مشکلات این برنامه برای درخواست مجوز کار، می توان به مدت زمان پردازش آن اشاره کرد. البته امروزه ، درخواست های مربوط به توانبخشی جنایی، بصورت ۱ ساله به تصویب می رسد. همچنین پس از تصویب توانبخشی، متقاضی ممکن است بدون توجه به عدم پذیرش خود، درخواست مجوز کار کند، اما مدت زمان مورد نیاز مانع از آن می شود که توان بخشی مجرمانه بعنوان یک راه حل کوتاه مدت برای عدم پذیرش و اخذ مجوز کار در کانادا باشد.

به همین دلیل، بسیاری از متقاضیان از اقدامات توان بخشی جنایی به عنوان یک راه حل طولانی مدت استفاده می کنند و سپس با ارائه برنامه TRP، باعث صدور اجازه کار قبل از تصویب توان بخشی کیفری می شوند.

درخواست برای توانبخشی (rehabilitation)

اگر مدت زمان سپری شده برای اجرای حکم یک جرم غیر جدی، ۱۰ سال یا بیشتر باشد، در آن صورت باید متقاضی به عنوان توانبخش تلقی شود. این بدان معنی است که او به دلیل گذشت زمان دیگر نمی تواند مورد قبول باشد. (همچنین این روند برخلاف درخواست برای توانبخشی مجرمانه، نه تنها، دیگر نیازی به مستندات رسمی ندارد بلکه بصورت یک ارزیابی توسط یک مقام مهاجرتی است.)

البته باید توجه داشت که در این طرح، با وجود مورد تایید بودن ورود و پذیرش متقاضیان به کانادا، باز هم جرم و جنایت قبلی می تواند در پردازش درخواست های مجوز کار مشکل ساز باشد. چراکه ماموران مهاجرتی بر اساس اختیاراتی که دارند می توانند پس از رسیدگی، نظر خود را در مورد اجازه ورود متقاضیان صادر کنند.

بنابراین متقاضیان بهتر است که در این باره محتاطانه عمل کنند به گونه ای که یک نامه از شخص حقوقی را با درخواست اجازه کار درج کنید. وجود چنین نامه ای مشخص می کند که متقاضی دیگر ممنوع الورود نیست و باید به بخش های مربوط به قانون مهاجرت به کانادا که گواهی این واقعیت است، مراجعه نماید. در واقع این موضوع، اختیارات مامور مهاجرت را برای پذیرش متقاضیان محدود می کند، چراکه ماموران باید از پردازش درخواست اجازه کار به طور عادی، اطمینان حاصل نمایند.

و در آخر لازم به ذکر است که اگر چه یک جرم جزئی ممکن است دریافت مجوز کار را با مشکلاتی همراه کند، اما متقاضیان می توانند با اقدامات لازم، این احتمال را به حداقل برسانند. البته این اقدامات به عواملی مانند تعداد تخلفات، مدت زمان سپری شده از زمان وقوع جرم یا جرائم و جدیت این تخلفات بستگی دارد.

مقالات پربازدید اخیر
معرفی شهر کبک، کانادا
معرفی شهر کبک، کانادا
22 فروردین 1401

کبک (به فرانسوی: Québec) یکی از استان‌های کانادا است. مرکز آن شهر کبک و بزرگ‌ترین شهر آن مونترال است. کبک تنها استان کانادا با جمعیت غالباً فرانسوی زبان و تنها استان این کشور...

هزینه زندگی در کانادا
هزینه زندگی در کانادا
19 فروردین 1401

اگر توانستید به موفقیت از مراحل اخذ ویزا و اقامت در کانادا بگذرید، در صورتی که قصد ادامه زندگی در این کشور را دارید، بهتر است با هزینه زندگی در کانادا و شرایط...

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی
سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی
4 شهریور 1401

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا سایت های انتشار دهنده نمونه استارتاپ کانادا و … منابع مطالعاتی بسیار مناسبی هستند که اگر شما قصد...

تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا
13 بهمن 1400

امروزه بسیاری از افراد برای مهاجرت کشور کانادا را انتخاب می کنند. اما شاید از خود بپرسید چرا؟ دلیل عمده ی آن هم این است که کشور کانادا یکی از هوشمند ترین، و...

مدت زمان جواب سفارت کانادا برای انواع ویزا
مدت زمان جواب سفارت کانادا برای انواع ویزا
3 فروردین 1401

داشتن ویزا از مهم‌ترین الزامات ورود به بسیاری از کشورها از جمله کانادا است. شهروندان ایرانی که به منظور تحصیل، کار، سفر و یا مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند، باید ابتدا برای ویزای...

ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا
5 بهمن 1400

کانادا سالانه میزبان میلیون‌ها بازدیدکننده است که با اهداف گردشگری، تفریحی، سفرهای کاری و یا بازدید از دوستان و خانواده با ویزاهای غیر اقامتی به این کشور سفر می‌کنند و به روش های...

ویزای کارآفرینی کانادا
21 خرداد 1401

ویزای کارآفرینی کانادا یکی از راه‌های گرفتن اقامت دائم در کاناداست. بسیاری از مناطق کانادا با سرمایه اندک قابلیت یک بیزنس کوچک را دارند و به موجب آن شما می‌توانید ویزای کارآفرینی بگیرید...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…