مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا
دوره های کوآپ در کانادا

فهرست محتوای مقاله

دوره‌های کوآپ به دانشجویان بین‌المللی این فرصت را می‌دهد که در حین تحصیل در کانادا تجربه کاری نیز داشته باشند. این دوره‌ها تجربه شما را افزایش می‌دهند و باعث می‌شوند بعد از فارغ التحصیلی، یک رزومه شغلی عالی داشته باشید. در حالی که دوره‌های معمول تحصیل در دانشگاه می‌تواند دانش شما را در مورد این موضوع ایجاد و افزایش دهد، دوره‌های کوآپ ترکیبی از تئوری و تجربه کاری را ارائه می‌دهند. از تحصیل در دانشگاه‌های معتبر گرفته تا کار در شرکت‌های بزرگ، دوره‌های کوآپ یک انتخاب عالی برای دانشجویانی است که قصد تحصیل در کانادا را دارند. برای شناخت بیشتر دوره‌ها با ما   در وب سایت در مسیر استارت آپ همراه باشید.

دوره‌های کوآپ در کانادا چیست؟

اصطلاح «Co-Op» مخفف «Cooperative Education Canada» است. هدف از این دوره کمک به دانشجویان برای داشتن کسب تحصیلات دانشگاهی و شغلی به طور همزمان است. دوره‌های کوآپ در کانادا رو به افزایش هستند زیرا این کشور دارای طیف وسیعی از دانشگاه‌های شناخته شده است که فرصت‌های تحصیلی و شغلی زیادی را ارائه می‌دهند. هدف هر دانشجوی بین‌المللی این است که رشته تحصیلی خود را در کنار کار در شرکت‌های بزرگ ادامه دهد. بنابراین به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، باید واجد شرایط یک برنامه کوآپ باشید. پس مطمئن شوید که شرایط زیر را دارید:

  • داشتن مجوز تحصیلی معتبر
  • تجربه کاری مرتبط با رشته
  • ارسال نامه از دانشگاه مبنی بر سابقه کار برای دریافت مدرک
  • برنامه کوآپی که انتخاب کرده‌اید، کمتر از 50 درصد دوره تحصیلی شما را شامل می‌شود.

با برنامه‌های کوآپ، دانشجویان در زمینه‌ای که می‌خواهند در آن تخصص داشته باشند، تجربه خوبی کسب خواهند کرد.

تفاوت دوره‌های کوآپ با دوره‌های تحصیلی معمولی

دوره کوآپ در کانادا

این دوره از آموزش در بین دانشجویان بین‌المللی انتخاب خوب است زیرا در کنار دانش تئوری، دانشجویان تجربیات دنیای واقعی را نیز دریافت می‌کنند که این مهم می‌تواند بر تصمیمات شغلیشان آنها در آینده تاثیر بسزایی بگذارد.

مزایای دوره‌های کوآپ در کانادا

یکی از بهترین راه‌ها برای تمدید اقامت در کانادا با ویزای دانشجویی و در حین مهاجرت تحصیلی، انجام یک برنامه کوآپ است. که کار در کانادا از طریق یک برنامه کوآپ به شما این امکان را می‌دهد تا نحوه عملکرد بازار کار کانادا را کشف کنید و بخشی از آن باشید. به این ترتیب، با انتخاب یک دوره کوآپ می‌توانید هم در کانادا و هم در کشور خود تجربه شغلی مرتبط به دست آورید.
به طور کلی، دوره‌های کوآپ می‌توانند فواید زیر را به همراه داشته باشند:

دریافت اقامت دائم کانادا

یک برنامه کوآپ این امکان را برای بسیاری از دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند که بتوانند اقامت خود را در کانادا تمدید کنند. علاوه بر این، کار کردن در دوره تحصیل می‌تواند به این معنا باشد که همان شرکت‌ها می‌توانند پس از پایان تحصیلات با شما تماس بگیرند تا به عنوان بخشی از تیم خود در آنجا به کار ادامه دهید. دوره‌های کوآپ به شما این امکان را می‌دهند که با شرکت‌ها و نهادهای مرتبط در حوزه کاری خود روابط کاری برقرار کنید که این مهم مزیتی عالی برای دریافت اقامت دائم کانادا خواهد بود.

 کسب تجربه کاری خوب

دانشجویانی که در دوره کوآپ پذیرفته می‌شود، این فرصت را دارند که تجربه کاری خوب کسب کنند. به عنوان مثال، دانشجویانی که برای یک برنامه دو ساله تحصیل می‌کنند، این امکان را دارند تا 2 سال تجربه کاری به رزومه خود اضافه کنند. شما با متخصصان رشته تحصیلی خود ملاقات خواهید کرد و آنها به شما مشاوره، راهنمایی و توصیه‌هایی می‌کنند تا به رشد حرفه‌ای شما کمک زیادی می‌کند. بنابراین، یک برنامه کوآپ به شما اجازه می‌دهد تا در آینده جذب موقعیت‌های شغلی بهتری شوید.

کسب درآمد و حقوق

بسیاری از دانشجویان بین‌المللی به دلیل امکان آموزش در کلاس جهانی و کار پاره وقت، کانادا را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب می‌کنند. اما باید توجه کرد که هزینه زندگی در کانادا بسته به منطقه و سبک زندگی شما می‌تواند گران باشد. کار در حین تحصیل می‌تواند به شما کمک کند تا درآمد کافی برای پوشش تمام هزینه‌های تحصیلی و شخصی خود کسب کنید. این مهم همچنین به شما این فرصت را می‌دهد که در این کشور به فردی مستقل تبدیل شوید.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  پاسپورت کانادا

توسعه مهارت‌های کاری

همانطور که در زمینه مورد علاقه خود کار می‌کنید، تمایل به توسعه مهارت‌هایی دارید که با معیارهای شغلی مطابقت دارند. مهارت هایی که کسب می‌کنید شامل مهارت‌های توسعه فردی و شغلی هستند. شما درک می‌کنید که در محیط کار چطور باید رفتار کنید و چگونه از آنچه در دانشگاه می‌خوانید، در عمل استفاده کنید.
پس شکی نیست که بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان دوست دارند مهارت‌های کاری خود را افزایش دهند زیرا تعداد زیادی از شرکت‌ها به دنبال استخدام متقاضیان با تجربه هستند و اگر کسی آنها را به دلیل بی‌تجربه بودن استخدام نکند، چگونه می‌توانند رزومه کاری خوبی داشته باشند؟ به لطف روش دوره‌های کوآپ کانادا، شما آماده رویارویی با چالش‌های بازار کار خواهید بود.

جذب پوزیشن‌های شغلی خوب

داشتن تجربه کاری می‌تواند مسیر شغلی شما را تعیین کند. به عنوان مثال، اگر در یک شرکت بازاریابی کار می‌کنید، پوزیشن‌های مختلفی وجود دارند که با آن مواجه می‌شوید. این امکان را دارید تا همه موقعیت‌های شغلی را بررسی کنید و سپس تصمیم بگیرید که کدام پوزیشن برای شما مناسب‌تر است. این کار باعث می‌شود بفهمید دقیقاً به چه چیزی علاقه دارید.
پس انتخاب شغل همیشه کار آسانی نیست، گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارند. اگرچه انتخاب چیزی که دوست دارید، همیشه ایده خوبی است اما تصمیم گیری برای آن بسیار سخت است. اما دوره‌های کوآپ به شما این امکان را می‌دهند تا تصمیمات بیشتری در بازار کار فعلی خود بگیرید. به این ترتیب، شما نه تنها قادر خواهید بود آنچه که دوست دارید را مطالعه کنید بلکه می‌توانید رشته‌ای را بخوانید که در آینده تبدیل به شغل اصلی شما خواهد شد.

بهترین دانشگاه‌های کانادا برای دوره‌های کوآپ

اکنون اطلاعات کاملی در مورد دوره‌های کوآپ در کانادا پیدا کردید. حالا به دانشگاه‌های برتری که برنامه‌های کوآپ را در کانادا ارائه می‌دهند و متقاضی پس از گذراندن این دوره‌ها در دانشگاه‌های مذکور، آینده درخشانی را در راستای مهاجرت به کانادا تجربه خواهد نمود، اشاره می‌کنیم:

دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو یکی از اعضای آموزش تعاونی و یادگیری حین کار در کانادا است. این دانشگاه دو ترم را ارائه می‌دهد که ترکیبی از تحصیل و کار است که در آن دانشجویان می‌توانند یک تجربه کاری دو ساله با دریافت حقوق داشته باشند.

دانشگاه واترلو

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا، بزرگ‌ترین دوره کوآپ را در غرب کانادا ارائه می‌دهد. این دانشگاه بیش از 40 سال است که آموزش تحصیلی – شغلی را به دانشجویان سراسر جهان ارائه می‌دهد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه ویکتوریا

برنامه کوآپ در کانادا از دانشگاه ویکتوریا چیست؟ این دانشگاه طیف وسیعی از دوره‌های اختصاص داده شده به دانشجویان کوآپ را به تنهایی ارائه می‌دهد. آن‌ها دوره‌هایی را در مورد برنامه‌های محبوب ارائه داده که نیازهای دانشجویان امروز را برآورده می‌کنند.

دانشگاه ویکتوریا

 دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا یکی از محبوب ترین موسسات آموزشی کوآپ در کانادا است. برنامه مهندسی کوآپ، یکی از بزرگ ترین و پرطرفدارترین دوره‌های تحصیلی می‌باشد. آن‌ها همچنین دوره‌های Co-Op را در تجارت نیز ارائه می‌دهند.

دانشگاه آلبرتا

 دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا یکی دیگر از مؤسسات آموزشی عالی در کانادا است که طیف متنوعی از برنامه‌های کوآپ را ارائه می‌دهد. برای درخواست هر دوره، دانشجویان باید مدرک لیسانس اجباری داشته باشند.

دانشگاه اتاوا

نحوه درخواست دوره‌های کوآپ در کانادا

اگر علاقه مند به ثبت نام در یک برنامه کوآپ در کانادا هستید، این فرآیند بسیار ساده خواهد بود. اکنون فقط باید انتخاب کنید که کدام رشته کوآپ بیشتر مورد علاقه شماست و کدام دانشگاه‌ها این نوع رشته‌ها را ارائه می‌دهند. همچنین، مواردی مانند شرایط پذیرش، سطح انگلیسی، شهریه، مکان و سایر را نیز باید بررسی کنید. سپس با دریافت نامه پذیرش دانشگاه می‌توانید برای ویزای کانادا اقدام کنید.
انتخاب برای تحصیل در یک دوره کوآپ در کانادا، درهای بازار کار را به روشی باز می‌کند که در کشورهای دیگر اتفاق نمی‌افتد! این دوره با ارائه آموزش‌های دانشگاهی، فرصتی برای یادگیری و تجربه را نیز فراهم می‌کند. به طور کلی، کار به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در کانادا یک هدف قابل دستیابی از طریق دوره‌های کوآپ است که مسیر شما برای اقامت دائم کانادا را آسان‌تر می‌کند.

مقالات پربازدید اخیر
پاسپورت کانادا
پاسپورت کانادا
28 بهمن 1400

پاسپورت کانادا یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیاست. کانادا با دارا بودن وسعتی در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع، یکی از کشورهای توسعه یافته است که از نظر سطح کیفیت زندگی مردم و...

اشتباهات رایج در مورد اکسپرس اینتری
اشتباهات رایج در مورد اکسپرس اینتری
14 اسفند 1400

در این مقاله قصد داریم به ۱۰ مورد از باورها و اشتباهات رایج در مورد اکسپرس اینتری بپردازیم. اما قبل از آن کمی در مورد این روش مهاجرت به کانادا صحبت می کنیم....

هزینه مهاجرت به کانادا
22 اردیبهشت 1401

هزینه مهاجرت به کانادا کاملا بستگی به روش مهاجرت شما به کانادا دارد البته بعد از گرفتن اقامت دائم شما مکلف به هزینه های زندگی خود مثل تهیه مسکن خورد و خوراک و...

ویزای استارتاپ کانادا روشی جذاب برای گرفتن اقامت کانادا
19 اردیبهشت 1401

ویزای استارت آپ کانادا یکی از روش‌های رسیدن به اقامت دائم کانادا است که اتفاقا ایرانیان به آن علاقه زیادی دارند به طوری که بین سال‌های 2013 تا 2020 یک سوم درخواست‌های ویزای...

خدمات بیمه بهداشت و درمان کانادا
همه چیز درباره خدمات بیمه بهداشت و درمان کانادا
26 فروردین 1401

نظام سلامت کانادا و سیستم درمانی این کشور، یکی از پیشرفته و بهترین سیستم‌های مراقبت بهداشتی در سراسر جهان است. خدمات بیمه بهداشت و درمان کانادا، از طریق برنامه‌های استانی و با بودجه...

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا
انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا
2 شهریور 1401

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای اولیه و بسیار مهم است. شما برای مهاجرت از طریق استارتاپ نیز روند انگشت نگاری را در کانادا...

اسکیل ترید کانادا
اسکیل ترید کانادا
15 اسفند 1400

این برنامه راهی است برای مهاجرت نیروی فنی و بامهارت به کانادا. این برنامه زیر مجموعه برنامه فدرال می باشد. اسکیل ترید کانادا Skilled Trades یکی از برنامه های مهاجرتی اکسپرس اینتری است...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…