مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا
انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

فهرست محتوای مقاله

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای اولیه و بسیار مهم است. شما برای مهاجرت از طریق استارتاپ نیز روند انگشت نگاری را در کانادا خواهید داشت.

از سال 2019 قوانین تازه ای برای بیومتریک مهاجران به کانادا تصویب شد که در آن دیگر لازم نیست مهاجرین در فرودگاه کانادا انگشت نکاری کنند و می‌توانند بعد از ورود به کانادا در یکی از مراکز بیومتریک اقدام به انگشت نگاری کنند. این کار باعث صرفه جویی در وقت و هزینه مهاجرین می‌شود و همچنین روند ورود به این کشور را تسهیل می‌کند.

شما برای گرفتن ویزای استارتاپ کانادا بعد از قبولی اولیه و مهاجرت و داخل شدن به خاک کانادا باید در عرض 30 روز به یکی از مراکز بیومتریک در کانادا مراجعه کنید و روند انگشت نگاری را انجام دهید و در صورت گذشتن این زمان پروسه مهاجرت شما به مشکل جدی مواجه خواهد شد.

هزینه انگشت نگاری و بیومتریک در کانادا

هزینه انگشت نگاری در مراکز بیومتریک کانادا برای هر فرد 85 دلار کانادا است و اگر شما همراه با خانواده ویزای توریستی خانوادگی گرفتید برای هر خانواده 170 دلار می‌باشد. همچنین شما در صورت پرداخت آنلاین هزینه انگشت نگاری دیگر نیاز به پرداخت هزینه ای در مراکز بیومتریک کانادا ندارید.

انگشت نگاری خارج از کانادا

اگر شما بیرون از خاک کانادا هستید و برای اولین بار اقدام به مهاجرت به کانادا می‌کنید می‌توانید در یکی از مراکز منتخب کانادا (137 مرکز در 95 کشور ) درخواست بیومتریک کنید و این امر می‌تواند روند مهاجرت و گرفتن ویزا شما در کانادا را سرعت ببخشد.

نوبت دهی انگشت نگاری در کانادا

روند انجام انگشت نگاری در مراکز بیومترریک داخل کانادا تنها با وقت قبلی قابل انجام است و یک سامانه آنلاین برای نوبت دهی برای انجام انگشت نگاری در کانادا تعبیه شده که شما میتوانید هزینه مربوط به انگشت نگاری را نیز انلاین پرداخت کنید و در ساعت مشخص شده به یکی از این مراکز مراجعه کنید تا در اتلاف وقت و هزینه صرفه جویی کنید. برای این کار باید وارد سایت VFS Global  شوید و از بین مراکز منتخب بیومتریک کانادا در کشور های مختلف برای انگشت نگاری وقت قبلی بگیرید.

انگشت نگاری کانادا در کشورهای اطراف ایران

اگر از ایران قبل از مهاجرت به کانادا قصد انگشت نگاری دارید با توجه به این که متاسفانه سفارت کانادا در ایران فعال نیست باید به یکی از کشور های مجاور سفر کنید و این اقدام را انجام دهید. همانطور که گفته شد شما میتوانید پس از مهاجرت به کانادا نیز برای انگشت نگاری اقدام کنید اما در بعضی پرونده ها با توجه به این که فرد در پروسه مهاجرت به کانادا است و هنوز کارهای مهاجرت او به کانادا قطعی نشده از نظر هزینه معقول است این روند را در یک کشور نزدیک انجام دهد و بعد از مشخص شدن وضعیت با خیال راحت به کانادا مهاجرت کند.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  شرایط و مراحل تحصیل در رشته حقوق در کانادا

انگشت نگاری کانادا در ترکیه – استانبول و آنکارا

یکی از کشورهای محبوب ایرانیان برای سفر و همچنین انجام کارهای بین المللی ترکیه است. مرکز بیومتریک کانادا در استانبول دوشنبه تا جمعه از ساعت  8:30 تا 16:30 آماده انجام خدمات به شما است.همچنین مرکز انگشت نگاری کانادا در آنکارا دوشنبه تا جمعه از ساعت 8:30 تا 16:30 نیز برای این خدمات موجود است.

انگشت نگاری کانادا در دبی

دبی یکی دیگر از مکان هایی است که برای پرواز های بین المللی و تجارت و گردشگری در بین ایرانیان محبوب است دفتر انگشت نگاری کانادا در دبی دوشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت 9:00 تا 17:00 آماده خدمات بیومتریک کانادا به شما است.

انگشت نگاری کانادا در گرجستان – تفلیس

مرکز بیومتریک کانادا در تفلیس دوشنبه تا جمعه 9:00 الی 17:00 به مهاجرین کانادا خدمت رسانی میکند.

انگشت نگاری کانادا در ارمنستان – باکو و ایروان

دو شهر باکو و ایروان دارای مرکز بیومتریک کانادا هستند و دوشنبه تا جمعه 9:00 الی 17:00 به مهاجرین کانادا خدمت رسانی می‌کنند.

مدارک لازم برای انگشت نگاری کانادا

  • پاسپورت معتبر
  • نامه انگشت نگاری
  • نامه رزرو وقت انگشت نگاری

شما برای انجام انگشت نگاری کانادا زمان مراجعه باید نامه ای که در پرونده مهاجرتی شما جهت انگشت نگاری به شما داده شده همراه با پیرینت وقت قبلی که از سایت برای مراکز بیومتریک کانادا گرفته اید همراه با پاسپورت خود همراه داشته باشید و در صورتی که اتفاق خاصی نیقتد کمتر از 5 دقیقه این روند طول می‌کشد.

مدت زمان اعتبار بیومتریک در کانادا

مدت زمان معتبر بودن اعتبار انگشت نگاری 10 سال بوده ودر صورت منقضی شدن باید دوباره برای گرفتن آن اقدام کنید البته اگر شما طی 10 سال گذشته برای انواع ویزا های کانادا اقدام به انگشت نگاری کرده اید دیگر نیاری به انگشت نگاری مجدد نیست. البته این موارد گاها برای کشورهای مختلف یکسان نیست به طور مثال اگر از ایران برای گرفتن اقامت دائم قبلا انگشت نگاری کرده اید و آن پرونده مختومه باشد اما اکنون میخواهید برای یکی از ویزاهای موقت اقدام کنید نیاز به انگشت نگاری مجدد است.

مقالات پربازدید اخیر
ویزای کارآفرینی کانادا
21 خرداد 1401

ویزای کارآفرینی کانادا یکی از راه‌های گرفتن اقامت دائم در کاناداست. بسیاری از مناطق کانادا با سرمایه اندک قابلیت یک بیزنس کوچک را دارند و به موجب آن شما می‌توانید ویزای کارآفرینی بگیرید...

تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا
13 بهمن 1400

امروزه بسیاری از افراد برای مهاجرت کشور کانادا را انتخاب می کنند. اما شاید از خود بپرسید چرا؟ دلیل عمده ی آن هم این است که کشور کانادا یکی از هوشمند ترین، و...

استارتاپ های پرطرفدار کانادا
استارتاپ های پرطرفدار کانادا
31 خرداد 1401

استارت آپ از جمله روش‌های محبوب برای مهاجرت به کانادا است. شما با داشتن شرایط استارتاپ کانادا که شامل تمکن مالی ، زبان سطح 5 و تمایل یک شرکت سرمایه گذار می‌شود، می‎توانید...

همه آن چیزی که باید در مورد ویزای C11 کانادا
همه آن چیزی که باید در مورد ویزای C11 کانادا
24 فروردین 1401

از میان روش‌های مختلف برای مهاجرت به کانادا، مهاجرت به این کشور از طریق کار با چندین روش مختلف و همچنین با وجود برنامه‌های استانی متنوع امکان پذیر است. از میان کلیه این...

استارتاپ کارگاه تولیدی در کانادا نمونه
استارتاپ کارگاه تولیدی در کانادا همراه با نمونه
27 مرداد 1401

استارتاپ کارگاه تولیدی در کانادا ، راه اندازی کارخانه در کانادا از طریق استارتاپ، راه اندازی استارتاپ صنعتی و… از جمله روش های مهاجرت به کانادا است. شما برای ایجاد یه کارگاه تولیدی...

شرکت های فعال در حوزه فناوری در کانادا
شرکت های فعال در حوزه فناوری در کانادا
5 بهمن 1400

حتی در میان همه گیری کرونا، در ماه های اخیر تعداد زیادی از بزرگترین شرکت های فعال در حوزه فناوری، رسانه های اجتماعی و تجارت الکترونیکی حضور خود را در تورنتو با دفاتر...

مشاغل معاف از LMIA
مشاغل معاف از LMIA
14 فروردین 1401

ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) سندی است که کارفرما در کانادا، قبل از استخدام کارگر خارجی به آن نیاز دارد. اگر گزارش LMIA مثبت شود، به این معنا است که هیچ فردی با...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…