مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا
سفارت‌ های کانادا برای ایرانیان

فهرست محتوای مقاله

ایرانیان برای مهاجرت به کانادا مجبور هستند که به سفارت کانادا در کشورهای دیگر مراجعه کنند تا امور مهاجرتی خود را انجام دهند. برای مثال شخصی که قصد تحصیل در کانادا دارد، برای اخذ ویزای تحصیلی خود از ایران نتوانسته کلیه مراحل را اقدام کرده و باید برای انجام امور کنسولگری به سفارت این کشور در یکی از کشورهای دیگر و خب مسلما ترجیحا یکی از سفارت‌های در کشورهای همسایه بروند. متاسفانه به دلیل آنکه ایران از سال 2012 با کانادا در ارتباط دچار اختلاف بیشتر گردید، سفارت کانادا در ایران تعطیل گردیده و هیچ جایگزینی نیز برای آن وجود ندارد. بنابراین متقاضیان باید برای ارسال درخواست خود به یکی از شعبات سفارت کانادا در ترکیه، گرجستان، امارات، ارمنستان و یا آذربایجان مراجعه کنند. برای شناخت بیشتر سفارت‌های کانادا برای ایرانیان در خارج از کشور با ما همراه باشید.

سفارت‌های کانادا برای مهاجرت ایرانیا‌ن

سفارت کانادا شعبه‌هایی گاها متعدد حتی در هر کشور که از نظر دیپلماسی با یکدیگر مشکلی نداشته، بوده و مراجعه شما به هر یک از آن‌ها به وقت و هزینه‌ای که قصد پرداخت آن را دارید، وابسته است. برای مثال، دبی یکی از بهترین شعبه‌ها از لحاظ خلوتی و ارسال سریع درخواست است، با این تفاوت که هزینه‌های درخواست بالاست. ترکیه هزینه‌ای کمتر دارد ولی شلوغ‌تر است. پس اگر از لحاظ بودجه مشکلی ندارید، ما به شما سفارت واقع در دبی را توصیه می‌کنیم. سفارت واقع در ترکیه این امکان را برای شما ایجاد می‌کند تا با کارمندان ایرانی سفارت آشنا شوید و از این نظر می‌تواند مشکل زبان ترکیه‌ای را برطرف کند.

برای تعین وقت خود در این سفارت‌ها، باید به صورت حضوری یا آنلاین اقدام کنید. برای درخواست حضوری باید به یکی از شعبه‌های سفارت کانادا در ترکیه، کویت، بحرین، امارات، آذربایجان، گرجستان یا ارمنستان مراجعه کنید که این مستلزم صرف هزینه و زمان است. در صورتی که بخواهید به صورت غیرحضوری ثبت نام کنید، باید به سایت مربوطه مراجعه کرده و یک حساب کاربری بسازید و هزینه‌ایی به صورت آنلاین بپردازید.

با افتتاح حساب کاربری می‌توانید فرم‌ها و اطلاعات مربوطه را به صورت کامل پر کرده و مبلغ مورد نظر را جهت صدور ویزا پرداخت کنید. اما به دلیل تحریم بودن ایران، این امکان را ندارید تا به صورت آنلاین مبلغ را پرداخت کنید. پس باید حضوری به شعبه مورد نظر بروید. اما مزیت پر کردن فرم‌ها به صورت اینترنتی این است که اگر مشکلی در ثبت اطلاعات ایجاد شد، اجازه اصلاح آن‌ها را دارید.

اطلاعات سفارت‌های کانادا در کشورهای همسایه

کانادا و ایران از سال ۲۰۱۲ هیچ رابط دیپلماتیکی با هم ندارند. متقاضیان دریافت ویزای کانادا برای سفر موقت به این کشور و یا مهاجرت به کانادا باید برای انجام کارهای مربوط به ویزا از قبیل انگشت نگاری، به سفارت‌های کانادا در کشورهای اطراف ایران مراجعه کنند. کشورهایی مانند ترکیه، گرجستان، امارات، ارمنستان و آذربایجان از کشورهایی هستند که امور مهاجرتی ایرانیان را می‌پذیرند. آدرس و اطلاعات سفارت این کشورها طبق جداول زیر است:

سفارت کانادا در ترکیه

شما می‌توانید به دو شهر در ترکیه برای انجام امور ویزا اقدام به سفر کنید.

آدرس سفارت کانادا در آنکارا Cinnah Caddesi No. 58, Çankaya 06690, Ankara, Turkey
تلفن سفارت کانادا در آنکارا ۹۰۳۱۲۴۰۹۲۷۰۰
فکس سفارت کانادا در آنکارا ۹۰۳۱۲۴۰۹۲۷۱۲
ایمیل سفارت کانادا در آنکارا ANKRA-Consular@international.gc.ca
وب سایت سفارت کانادا در آنکارا www.turkey.gc.ca

 

آدرس سفارت کانادا در استانبول Buyukdere Caddesi, Tekfen Tower – 16th Floor, Levent 4, Istanbul, Turkey209
تلفن سفارت کانادا در استانبول ۹۰۲۱۲۳۸۵۹۷۰۰
فکس سفارت کانادا در استانبول ۹۰۲۱۲۳۵۷۱۰۰۰
ایمیل سفارت کانادا در استانبول ISTBL-consular@international.gc.ca
وب سایت سفارت کانادا در استانبول www.turkey.gc.ca

 

سفارت کانادا در ارمنستان

آدرس سفارت کانادا در ارمنستان Vazgen Sargsyan St, Yerevan, Armenia 10
تلفن سفارت کانادا در ارمنستان ۳۷۴۱۰۵۸۳۷۸۶
فکس سفارت کانادا در ارمنستان ۳۷۴۱۰۵۶۷۹۹۰
ایمیل سفارت کانادا در ارمنستان
وب سایت سفارت کانادا در ارمنستان vfsglobal.ca

 

سفارت کانادا در گرجستان

آدرس سفارت کانادا در گرجستان Rustaveli Avenue, Third Floor, Tbilisi, Georgia, 0108 34
تلفن سفارت کانادا در گرجستان ۹۹۳۲۲۹۸۲۰۷۲
فکس سفارت کانادا در گرجستان ۹۹۵۳۲۲۱۸۲۰۵۲
ایمیل سفارت کانادا در گرجستان
وب سایت سفارت کانادا در گرجستان ccogeorgia@gmail.com
شاید این مقاله برایتان مفید باشد  معرفی ۱۰ سایت برتر کاریابی در کانادا

 

سفارت کانادا در دبی امارات

آدرس سفارت کانادا در دبی umeirah Emirates Towers 19th Floor – Sheikh Zayed Rd – Dubai – United Arab Emirates
تلفن سفارت کانادا در دبی ۹۷۱۴۴۰۴۸۴۴۴
فکس سفارت کانادا در دبی ۹۷۱۴۴۰۴۸۵۵۶
ایمیل سفارت کانادا در دبی dubaiconsular@international.gc.ca
وب سایت سفارت کانادا در دبی

سفارت کانادا در ابوظبی امارات

آدرس سفارت کانادا در ابوظبی Embassy of Canada in Abu DhabiAbu Dhabi Trade Towers (Abu Dhabi Mall) West Tower9th & 10th Floors
تلفن سفارت کانادا در ابوظبی ۹۷۱۰۲۶۹۴۰۳۰۰
فکس سفارت کانادا در ابوظبی ۹۷۱۰۲۶۹۴۰۳۹۹
ایمیل سفارت کانادا در ابوظبی abudhabiconsular@international.gc.ca
وب سایت سفارت کانادا در ابوظبی

 

خدمات و هزینه سفارت‌های کانادا برای ایرانیان

البته در چندین مقاله مفصل به این مبحث پرداخته ایم. مثلا در مقاله پاسپورت کانادا به معرفی کامل پرداختیم و یا در مقاله هزینه ویزای کانادا به تفصیل به هزینه های مشخص پرداختیم.افرادی که قصد تحصیل و کار در کانادا را دارند، باید برای اخذ ویزا به این سفارت‌ها مراجعه کنند. این ویزای موقت اجازه تحصیل و اقامت را برای این افراد صادر می‌کند. در این سفارت‌ها می‌توانید فرم‌های درخواست را دریافت کنید. ابتدا یک ماه قبل از تاریخ عزیمت و پس از تایید، باید به ارگان مربوطه جهت دریافت هرگونه گذرنامه یا ارائه مدارک مراجعه کنید.

ویزایی که برای شما صادر خواهد شد کاملاً موقتی است و اقامت دائم شما را تضمین نخواهد کرد و شما با ورود به کانادا باید به برخی از سوالات مامورین، جهت تکمیل پرونده پاسخ دهید. خدمات ارائه شده در سفارت‌های کانادا برای ایرانیان، عبارتند از:

 • خدمات ویزا و مهاجرت
 • خدمات به شرکت‌های کانادایی
 • خدمات برای کمک به شرکت‌ها برای انجام تجارت با کانادا
 • اطلاعات در مورد تحصیل در کانادا

همچنین سفارت کانادا فرم‌های مختلفی را ارائه می‌دهد که شما باید تمامی اطلاعات خود را با دقت در فرم‌ها پر کنید. پیشنهاد می‌کنیم که از یک کارشناس مهاجرت جهت پر کردن دقیق این اطلاعات کمک بگیرید زیرا در برخی مواقع این اطلاعات دیگر قابل ویرایش نخواهند بود. نمونه‌هایی از این فرم‌ها در زیر آورده شده‌اند:

 • «Family Information» یا فرم اطلاعات خانوادگی (IMM5645)
 • «Application form» یا فرم پرسونال (IMM5257e)
 • «Use of a family member representative for online applications» یا فرم همراه برای اعضا خانواده (IMM5713)

هزینه سفارت‌های کانادا برای ایرانیان

در سفارت‌های کانادا در خارج از ایران شما لازم است برای تعیین وقت خود، هزینه صدور ویزا را پرداخت کنید. هزینه 85 دلار شامل انگشت نگاری بوده و هزینه ویزا بسته به نوع ویزا دارد که هزینه برای ویزای توریستی 100 دلار (و با بیومتریک در جمع 185 دلار) میگردد. هزینه بیومتریک و انگشت نگاری یعنی همان 85 دلار شامل افراد زیر 14 سال و بالای 80 سال نخواهد شد. مرکز انگشت نگاری یا همان دفاتر « VAC» کانادا در شهرهای دبی، ابوظبی، استانبول، آنکارا، ایروان شعبه‌های مختلفی دارد.

مدت زمان جواب سفارت‌های کانادا برای ایرانیان

مدت بررسی درخواست شما به عوامل مختلفی بستگی دارد و این مدت ممکن است بین دو هفته تا شش ماه یا حتی یک سال طول بکشد. باید این موضوع را در نظر بگیرید که هر چه بررسی درخواست شما طولانی‌تر شود، امکان پذیرش نیز بیشتر خواهد بود. داشتن دعوتنامه از کانادا نیز یک مزیت مهمی در تسریع این روند محسوب می‌شود.

مدارک لازم برای سفارت‌های کانادا برای ایرانیان

 • کپی پرداخت هزینه‌ها
 • گذرنامه فعلی و گذرنامه‌های قبلی و کپی تمام صفحات آن‌ها
 • سه قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • شناسنامه و کارت ملی و ترجمه آنها
 • دعوتنامه (در صورت وجود)
 • فرم‌های تکمیل شده (Application form و Family information)
 • و دیگر مدارک مربوط بسته به هر نوع ویزای درخواستی

کلام آخر

برای انجام امور مهاجرتی خود برای ویزای کانادا باید به یکی از کشورهای اطراف ایران بروید. ایرانیان اغلب ترکیه را برای امور ویزای خود انتخاب می‌کنند تا هم بتوانند سفری لذت بخش به این کشور داشته باشند و کارهای مربوط به ویزا را انجام دهند. بدون شک، رفتن به امارات برای شما هزینه بیشتری خواهد داشت اما کشورهای ارمنستان، گرجستان و ترکیه انتخاب‌های بهترین هستند.

مقالات پربازدید اخیر
بهترین جاذبه های توریستی کانادا
بهترین جاذبه های توریستی کانادا
2 اردیبهشت 1401

بهترین جاذبه های توریستی کانادا کانادا از جنوب به شمال و از غرب به شرق مملوء از جاذبه های گردشگری متنوع است. این کشور سرزمین بزرگ دشت‌ها و جنگل‌های بارانی معتدل، راکی‌های سَر...

آمار برنامه استارتاپ (SUV) کانادا
آمار برنامه استارتاپ (SUV) کانادا بر اساس آخرین داده های دولت کانادا
1 مرداد 1401

آمار برنامه استارتاپ (SUV) کانادا بین 2013-2020 بر اساس آخرین داده های دولت کانادا بر اساس سایت رسمی indimed به این شکل بوده است که برنامه ویزای استارت آپ کانادا (SUV) که زیر...

استارتاپ کارگاه تولیدی در کانادا نمونه
استارتاپ کارگاه تولیدی در کانادا همراه با نمونه
27 مرداد 1401

استارتاپ کارگاه تولیدی در کانادا ، راه اندازی کارخانه در کانادا از طریق استارتاپ، راه اندازی استارتاپ صنعتی و… از جمله روش های مهاجرت به کانادا است. شما برای ایجاد یه کارگاه تولیدی...

مهاجرت تحصیلی‌ به کانادا
29 اردیبهشت 1401

مهاجرت تحصیلی به کانادا آسان و پرکاربرد است اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید بهتر است با مزایا، شرایط و ویژگی‌های آن آشنا باشید. هر‌ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا تصمیم...

انکوباتور استارتاپ کانادا
21 اردیبهشت 1401

در مورد استارتاپ کانادا برای گرفتن اقامت صحبت کردیم و همانطور که گفته شد یکی از شرایط استارتاپ کانادا اعتماد نامه یک شرکت سرمایه گذاری در ایده خلاقانه شماست که در واقع مهمترین...

پاسپورت کانادا
پاسپورت کانادا
28 بهمن 1400

پاسپورت کانادا یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیاست. کانادا با دارا بودن وسعتی در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع، یکی از کشورهای توسعه یافته است که از نظر سطح کیفیت زندگی مردم و...

شرکت های فعال در حوزه فناوری در کانادا
شرکت های فعال در حوزه فناوری در کانادا
5 بهمن 1400

حتی در میان همه گیری کرونا، در ماه های اخیر تعداد زیادی از بزرگترین شرکت های فعال در حوزه فناوری، رسانه های اجتماعی و تجارت الکترونیکی حضور خود را در تورنتو با دفاتر...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…