مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا
بهترین جاذبه های توریستی کانادا

فهرست محتوای مقاله

بهترین جاذبه های توریستی کانادا

کانادا از جنوب به شمال و از غرب به شرق مملوء از جاذبه های گردشگری متنوع است. این کشور سرزمین بزرگ دشت‌ها و جنگل‌های بارانی معتدل، راکی‌های سَر به فلک کشیده، یخچال‌های طبیعی بلورین و آبدره‌های پیچ در پیچ است.

درحقیقت، بهترین جاذبه های توریستی کانادا دل در گرو ویژگی‌هایی دارند که این کشور زیبا را به مقصدی پرطرفدار برای ماجراجویی و سفر تبدیل کرده است. کانادا از سرزمین‌هایی است که انسان و طبیعت در آن صلح کرده‌اند و شکوه خود را با افتخار به نمایش می‌گذارند.

سوالات متداول بهترین جاذبه های توریستی کانادا

بهترین جاذبه های طبیعی کانادا کدامند؟

آبشار نیاگارا، کیپ برتون، پارک ملی بنف، آبشار آتاباسکا، چرچیل، ماسکوکا لیکس، اِس گنگ گوایی و… از جمله بهترین جاذبه های طبیعی کانادا هستند.

بهترین جاذبه های شهری کانادا کدامند؟

برج سی ان، گشت کروز تورنتو، شهرک کبک قدیم، شهر ویسلر، مونترال به ویژه خیابان‌های قدیمی آن (بخش مونترال قدیم)، فانوس دریایی پگی کاو، موزه سلطنتی انتاریو، ساختمان پارلمان اتاوا، بندر داخلی ویکتوریا، پارک استنلی ونکوور و شهربازی کلگری از جمله بهترین جاذبه های شهری کانادا هستند.

بهترین زمان سفر به کانادا چه وقتی است؟

به دلیل بزرگی بسیار زیاد کشور کانادا و به واسطه آن تنوع زیاد دما و هوا، بطور کلی و عمومی می‌توان فاصله بین اردیبهشت تا مرداد را به عنوان بهترین آب و هوا در این کشور پیشنهاد نمود.

ویزای توریستی کانادا چقدر اعتبار دارد؟

بسته به نوع ویزا دارد اما ویزای توریستی مالتی کانادا 5 سال اعتبار داشته و محدودیت تردد نخواهد داشت.

 

چرا باید از بهترین جاذبه های توریستی کانادا بازدید کنیم؟

سفر به کانادا چشمان ما را به جهانی فراتر از جهان خودمان باز می‌کند. ایجا کشوری با تنوع زیستی فوق العاده، زیبا و پُر از انرژی و عشق است. شما ممکن است گاهی اوقات جاذبه های توریستی کانادا را در شبکه‌های اجتماعی ببینید اما فقط با سفر به این کشور و کشف جاهای دیدنی آن می‌توان به عمق روح کانادا پی بُرد.

اکثر افرادی که به کانادا سفر می‌کنند اغلب همدل‌تر هستند و درک و پذیرش تغییرات را دارند. البته، این بدان معنا نیست که افرادی که سفر نمی‌کنند چنین نیستند! اما منظور ما این است که دیدن کانادا می‌تواند به عنوان سفری معنوی تلقی شود که تفکر و کردار انسان را به به کلی تغییر می‌دهد.

هنگام بازدید از بهترین جاذبه های توریستی کانادا بدون شک با فرهنگ و آداب مردمان این سرزمین پهناور نیز آشنا خواهید شد و یاد می‌گیرید که تنوع جمعیتی را بپذیرید و به آنها احترام بگذارید. شما با جاهای دیدنی زیادی روبرو می‌شوید که هر کدام داستان‌های گوناگونی برای گفتن دارند. بنابراین، اگر نگرشی مناسب نسبت به زندگی و یادگیری دارید، از بهترین جاذبه های گردشگری کانادا دیدن کنید.

بهترین جاذبه های طبیعی کانادا

کانادا بدون شک زیباترین مناظر طبیعی جهان را دارد. بیشتر کشور خالی از سکنه است و بسیاری از مناطق روستایی هنوز بکر و دست نخورده هستند. به هر روی، بهترین جاذبه های توریستی کانادا به شرح زیر هستند:

آبشار نیاگارا (Niagara Falls)

آبشار نیاگارا قطعاً مشهورترین جاذبه طبیعی کانادا است که سالانه میلیون‌ها گردشگر از آن بازدید به عمل می‌آورند. در واقع سه مجموعه آبشار در این منطقه وجود دارند اما مهمترین و بزرگترین آنها آبشار نعل اسبی است که تقریباً 57 متر ارتقاع دارد. به غیر از ریزش آب‌های خروشان نیاگارا، بسیاری از جاذبه‌های دیگر مانند رستوران‌ها، موزه‌ها، فروشگاه‌ها، پارک‌های آبی و سایر موارد، در نزدیکی این منطقه قرار دارند.

کیپ برتون (Cape Breton)

جزیره کیپ برتون در ساحل اقیانوس اطلس، در استان نوا اسکوشیا واقع شده است. معروف‌ترین بخش این منطقه مسیر جاده‌ای کابوت (Cabot) است که لذت رانندگی را دوچندان می‌کند. این بزرگراه به طول 298 کیلومتر (185 مایل) در امتداد ساحل شمالی صخره کیپ برتون قرار دارد.

این جاده از داخل پارک ملی کوهنوردی کیپ برتون و از کنار رودخانه مارگاری که پُر از ماهی‌های قزل آلا است، عبور می‌کند و هشت اجتماع انسانی مختلف را به هم متصل می‌کند. پَس اگر می‌خواهید از دیدن مناظر طبیعی و خرچنگ‌های دریایی لذت ببرید، کیپ برتون مناسب شماست!

آبشار آتاباسکا (Athabasca Falls)بهترین جاذبه های توریستی کانادا

 

آتاباسکا آبشاری در پارک ملی جاسپر (غرب شهر ادمونتون) است که به دلیل میزان ریزش آب در تنگه معروف است. به راحتی می‌توانید این آبشار زیبا را از نقاط و مسیرهای مختلف مشاهده کنید.

حتی هنگامی که در فصول سرد سال سطح رودخانه آتاباسکا در پایین‌ترین مقدار خود قرار می‌گیرد، بازهم مقدار زیادی آب بر روی آبریزها جاری می‌شود. زیبایی نفس گیر آبشار آتاباسکا، این مکان را در لیست بهترین جاذبه های توریستی کانادا قرار می‌دهد.

چرچیل (Churchill)

بهترین جاذبه های توریستی کانادا

 

شهر چرچیل مسیر آسفالت شده ندارد! بنابراین گردشگران باید با قطار یا هواپیما وارد این مکان شگفت انگیز شوند. از ژوئیه تا نوامبر (از 1 مرداد تا 1 آذر)، حدود هزار خرس قطبی به چرچیل مهاجرت می‌کنند، به همین دلیل چرچیل را «پایتخت خرس قطبی جهان» لقب داده‌اند.

همچنین، در تابستان هزاران نهنگ سفیدِ مهاجر به نزدیک ساحل می‌آیند و بازدیدکنندگان می‌توانند سوار بر کشتی از دیدن آنها لذت ببرند. اگر میزان فعالیت خورشیدی زیاد باشد، گاهی اوقات می‌توان در آسمان چرچیل از دیدن شفق قطبی (نورهای قطب شمالی) لذت بُرد.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  معرفی شهر ویندزور کانادا

ماسکوکا لیکس (Muskoka Lakes)بهترین جاذبه های توریستی کانادا

 

در طول زمستان امکان ماهیگیری در یخ، سورتمه سواری، اسکی روی زمین و پیاده روی در برف وجود دارند. اما تابستان زمانی است که دریاچه‌های مسکوکا رونق زیادی پیدا کرده و گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کنند.

مسکوکا مملوء از دریاچه‌های آب شیرین و کلبه‌های دنج است که شرایط تفریح برای چندین هفته را فراهم می‌کند. بسیاری از افراد مشهور به دلیل حفظ حریم خصوصی و لذت از مناظر فوق العاده این منطقه، کلبه‌هایی را در دریاچه‌های مسکوکا خریداری کرده‌اند. مسکوکا لیکس یکی از متفاوت‌ترین مناطق جهان برای زندگی کلبه‌ای است.

اِس گنگ گوایی (SGang Gwaay)

روستای نینستینتس در جزیره کوچک اِس گنگ گوایی در ساحل غربی مجمع الجزایر ملکه شارلوت (گوایی هاناس) واقع شده است. این منطقه روزگاری یک جامعه پُر رونق از مردم بومی هایدا بود.

اما در دهۀ 1880، بیماری به طور کامل جمعیت روستا را نابود کرد. امروزه این مکان بقایای 10 خانه اصلی هایدا در قرن نوزدهم و 32 تیر توتم مرده حکاکی شده را در خود جای داده است. اِس گنگ گوایی شاهدی بر هنر، فرهنگ و تاریخ ملت اول هایدا است.

بهترین جاهای دیدنی کانادا

دیدنی‌های کانادا تنها به جاذبه‌های طبیعی محدود نمی‌شوند بلکه می‌توان به داخل شهر رفت و از مکان‌های تاریخی و ساختمان مشهور این کشور بازدید به عمل آورد. با این حال، بهترین جاذبه های توریستی کانادا عبارتند از:

برج سي إن (CN Tower)‏

بهترین جاذبه های توریستی کانادا

 

درست در قلب مرکز شهر تورنتو برج سی ان قرار دارد. اگر از ارتفاع نمی‌ترسید، با آسانسور شیشه‌ای به بالای برج بروید تا بتوانید چشم اندازهای زیبا از شهر را مشاهده کنید. همراه با نمای شگفت انگیز شهر، برج CN یکی از بهترین رستوران‌های تورنتو به نام رستوران 360 را در خود جای داده است.

ویژگی مهم رستوران برج سی ان این است که در حین سرو غذا، به آرامی و به اندازه 360 درجه می‌چرخد. یک شب عاشقانه در رستوران 360 برج سی ان می‌تواند به تجربه‌ای فراموش نشدنی تبدیل شود.

کبک قدیم (Old Québec)

بهترین جاذبه های توریستی کانادا

محوطه شتو فرانتونک (Château Frontenac) یکی از پُربازدیدترین جاذبه‌های کبک قدیم است که در بالای شهر قرار دارد. شتو فرانتونک از مکان‌هایی است که هنگام بازدید از کبک باید دیدن آن را در برنامه سفر خود قرار دهید.

اگر اهل غذاهای متفاوت هستید، تور 2.5 ساعته غذای کبک قدیم را تجربه کنید که دارای پنج مکان مهم فرهنگی است که میراث تاریخی اروپا را در این محوطه به نمایش می‌گذارد. همچنین موزه‌های زیادی برای بازدید و کسب اطلاعات در مورد تاریخ باستان کبک وجود دارند که مربوط به قرن 17 هستند.

شهر ویسلر (Whistler)

بهترین جاذبه های توریستی کانادا

 

در شمال ونکوور، ویستلر یکی از بزرگترین استراحتگاه‌های اسکی در آمریکای شمالی است. این منطقه میزبان بازی‌های المپیک زمستانی 2010 ونکوور بود و همه چیز را از پیاده روی در برف گرفته تا اسکی و اسنوبورد ارائه می‌دهد. حتی اگر نتوانید فعالیت‌های بدنی را در ویستلر انجام دهید، این دهکده به سبک کلبه‌ای با فروشگاه‌ها و رستوران‌های زیبایش، محلی برای استراحت و لذت بردن از طبیعت است.

مونترال (Montréal)

بهترین جاذبه های توریستی کانادا

شهر مونترال به دلیل ویژگی گردشگری متفاوتش در لیست بهترین جاذبه های توریستی کانادا قرار می‌گیرد. مونترال با بوتیک‌های شیک، رستوران‌ها و کافه‌های منحصر به فرد، این احساس را به گردشگران می‌دهد که در حال قدم زدن در پاریس هستند!

در این شهر بیش از 59 درصد از مردم قادر به صحبت به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی هستند. مونترال شهری مملوء از جشنواره‌ها، هنرهای متعالی، غذاهای خوب، ساختمان‌های زیبا و موزه‌ها است که در بهترین حالت، لذت نهایی از زندگی را تداعی می‌کند.

فانوس دریایی پگی کاو (Peggy’s Cove)بهترین جاذبه های توریستی کانادا

بگی کاو در ساحل استان نوا اسکوشیا واقع شده است و به دلیل داشتن منطقه‌ای برای ماهیگیری، غذاهای دریایی خوش طعم و مناظر زیبا مشهور است. این شهر بیشتر به دلیل فانوس دریایی تاریخی‌اش که در سال 1915 ساخته شده است، شناخته می‌شود.

فانوس دریایی پگی کاو مکانی مناسب برای گرفتن عکس و لذت بردن از چشم اندازهای طبیعی فوق العاده است. بیش از نیم میلیون گردشگر سالانه به نوا اسکوشیا می‌روند تا فقط از فانوس دریایی معروف این منطقه دیدن کنند و عکس‌های یادگاری بگیرند.

موزه سلطنتی انتاریو (Royal Ontario Museum)

موزه سلطنتی انتاریو بزرگترین موزه کانادا است و بیش از شش میلیون آثار را در خود جای داده است. اما خودِ ساختمان نیز به همان اندازه آثار داخلش جذاب است. گفته می‌شود طراحی غیرمعمول و کریستالی ساختمان موزه از مجموعه سنگ‌ها و جواهرات داخلش الهام گرفته شده است. نمای چشمگیر ساختمان از 75 درصد شیشه و 25 درصد آلومینیوم براق ساخته شده است. ناگفته نماند، موزه سلطنتی انتاریو برای اولین بار در سال 1914 افتتاح شد.

کلام آخر

کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ جهان، سرشار از ماجراجویی و زیبایی است. از شهرهای پُر جنب و جوش گرفته تا شگفتی‌های طبیعی نفسگیر، همه چیز برای لذت بردن از بهترین جاذبه های توریستی کانادا در دسترس قرار دارند.

مقالات پربازدید اخیر
معرفی شهر ونکوور کانادا
معرفی شهر ونکوور کانادا
15 فروردین 1401

ونکوور هر ساله در میان ده شهر محبوب جهان قرار می‌گیرد. این شهر به دلیل برنامه‌های ابتکاری خود در زمینه‌های پایداری محیط زیست و بهبود کیفیت زندگی، از مقاصد اصلی مهاجرت به کانادا است....

استارتاپ و کارآفرینی آمریکا آلمان کانادا ژاپن انگلستان
معرفی بهترین کشورها برای استارتاپ و کارآفرینی
5 تیر 1401

استارتاپ یکی از محبوب‌ترین روش های مهاجرت در سراسر دنیاست. کشورهای پیشرفته دنیا اهمیت زیادی برای برنامه استارتاپ دارند و از مهاجرین با ایده نو استقبال می‌کنند. استارتاپ ( استارت آپ ) چیست...

همه آن چیزی که باید در مورد ویزای C11 کانادا
همه آن چیزی که باید در مورد ویزای C11 کانادا
24 فروردین 1401

از میان روش‌های مختلف برای مهاجرت به کانادا، مهاجرت به این کشور از طریق کار با چندین روش مختلف و همچنین با وجود برنامه‌های استانی متنوع امکان پذیر است. از میان کلیه این...

چگونه می توان در کانادا به عنوان یک تازه وارد کار پیدا کرد؟
چگونه می توان در کانادا به عنوان یک تازه وارد کار پیدا کرد؟
28 اسفند 1400

اگر تازه وارد کانادا شده‌اید، گام بعدی شما باید پیدا کردن شغل مناسب براساس تجربه و اشتیاق‌تان باشد. برای تازه واردان به دست آوردن شغل ممکن است کمی دشوار باشد. همه گیری ویروس...

شرایط استارتاپ کانادا
20 اردیبهشت 1401

ویزای استارتاپ یکی از روش‌های محبوب مهاجرت به کانادا است که در مقاله استارت آپ کانادا به آن به صورت کلی پرداختیم، اکنون می‌خواهیم شرایط ویزای استارتاپ کانادا را کمی از نزدیک‌تر بررسی...

معرفی ۱۰ سایت برتر کاریابی در کانادا
معرفی ۱۰ سایت برتر کاریابی در کانادا
6 اسفند 1400

اکنون زمان بسیار خوبی برای جستجوی شغل جدید است. با ادامه کمبود نیروی کار در کانادا، امکان پیدا کردن کار بیشتر است. دستمزدها در حال افزایش هستند، مزایا بیشتر می شوند و گزینه...

معرفی شهر وینیپگ کانادا
معرفی شهر وینیپگ کانادا
11 فروردین 1401

وینیپگ پایتخت استان مانیتوبا و بزرگترین شهر این استان در کانادا است. در طول دهه گذشته، برنامه نامزدهای استانی منیتوبا تعداد زیادی را برای مهاجرت به کانادا آورد، به طوری که هم اکنون...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…