مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا
چطور-وقت-سفارت-کانادا-بگیریم

فهرست محتوای مقاله

امروزه کشور کانادا به دلیل فراهم نمودن زندگی در سطح بالا، امکانات شغلی متناسب در هر زمینه و برخورداری از دانشگاه های معتبر، به یکی از محبوبترین کشورهای دنیا، جهت مهاجرت ایرانیان تبدیل شده است که روزانه افراد بسیاری با هدف دریافت ویزا و اخذ اقامت، به این کشور سفر می کنند. البته این کار نیازمند سپری کردن مراحل خاص و گرفتن وقت سفارت کانادا می باشد که در زیر به شرح کاملی از این پروسه پرداخته ایم.

روش های گرفتن وقت سفارت کانادا

در وهله نخست جهت دریافت ویزای کانادا، متقاضیان نیازمند گرفتن وقت از سفارت کانادا می باشند؛ چراکه بدون آن نمی توانند برای انگشت نگاری و ورود به سفارت اقدام نمایند. به همین منظور، لازم است تا با دریافت وقت سفارت کانادا از طریق یکی از دو روش زیر، در زمان و ساعت مشخص شده به سفارت مراجعه کنند.

 • روش حضوری و مراجعه به سفارت
 • روش ثبت نام آنلاین

البته باید توجه شود که امروزه جهت گرفتن وقت سفارت کانادا، فرقی نمی کند که شما بصورت آنلاین و یا حضوری برای در خواست ویزای خود اقدام نمایید. چون تنها راه گرفتن وقت از سفارت، ثبت نام و تعیین وقت، بصورت آنلاین و با مراجعه به سایت VFS Global امکان پذیر می شود.

در واقع، شما حتی با مراجعه حضوری به یکی از دفاتر و یا مراکز VAC Center, VFS Canada) VAC)، لازم است تا جهت گرفتن وقت از سفارت و حتی انگشت نگاری، از طریق ثبت نام آنلاین، اقدام کنید.

آموزش گرفتن وقت حضوری سفارت کانادا

در این روش لازم است تا شما بصورت حضوری و با در اختیار داشتن تمامی مدارک لازم برای سفارت کانادا، به یکی از مراکز و یا دفاتر کارگزاری VAC (واقع در کشور مورد نظرتان) مراجعه و پس از پر کردن فرم های لازم، در تاریخ مشخص شده برای انگشت نگاری، مجددا در مراکز VAC حضور داشته باشید.

همچنین لازم است تا شما هزینه های مربوطه را از طریق شعبه های بانک کشور مورد نظر به سفارت همان کشور واریز کنید و فیش واریزی را به مرکز Vac تحویل دهید.

و در نهایت مدتی پس از انگشت نگاری، جواب ویزای کانادا از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود.

آموزش گرفتن وقت آنلاین سفارت کانادا

ایجاد حساب کاربری

پس از ورود به سایت VFS Global، جهت تعیین وقت سفارت کانادا، در ابتدا باید تا یک حساب کاربری را ایجاد و سپس حساب کاربری اختصاصی خود را با کمک لینکی که به ایمیل شما ارسال می شود، فعال کنید.

اسکن از مدارک مورد نیاز

بیشتر بخوانید تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان
در واقع در این مرحله، با مراجعه به قسمت رزرو وقت در سایت، مدارک لازم برای سفارت کانادا را اسکن و سپس بارگذاری کنید.

پر کردن فرم های درخواست ویزا

پرداخت اینترنتی هزینه های مربوط به صدور ویزا (وجه واریزی، از طریق سایت و بصورت آنلاین، پرداخت می شود.)

تحویل مدارک و انگشت نگاری

پس از گرفتن وقت از سفارت، شما باید در زمان تعیین شده، برای تحویل مدارک و یا انگشت نگاری، به صورت حضوری به سفارت کشور مورد نظر مراجعه کنید.

و در نهایت جواب ویزا، مدتی بعد از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود.

نکات: لازم به توجه است که برای انگشت نگاری کانادا، افراد زیر ۱۴ سال و بالای ۸۰ سال، دولت مردان و دیپلمات ها و کسانی که از اقامت کانادا برخوردارند، معاف می باشند.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  10 شهر برتر کانادا برای اشتغال در حوزه فناوری

همچنین لازم است تا در هنگام پر کردن فرم، زمان دقیق سفرتان را ذکر کنید؛ چرا که اعتبار ویزای کانادا، ۵ ساله است.

مدارک لازم برای سفارت کانادا

 • اوراق شناسایی (شامل فتوکپی از تمام صفحات گذرنامه با حداقل اعتبار یک ساله، همراه با پاسپورت های قدیمی و فتوکپی از ترجمه تمام صفحات شناسنامه)
 • عکس تمام رخ ۳ در ۴ رنگی با زمینه سفید (حداقل ۱ عدد)
 • در صورت متاهل بودن، ترجمه سند ازدواج نیز لازم است.
 • مدارک مالی شامل: گواهی از حساب بانکی و گردش حساب در ۶ ماه اخیر، گواهی استطاعت مالی، همه سند های منگوله دار و غیر منگوله دار و باقی مانده حساب بانکی (حداقل ۵۰-۴۵ میلیون تومان)
 • فرم پر شده در خواست ویزا
 • برای افراد شاغل، گواهی اشتغال به کار همراه با فیش حقوقی
 • برای افراد محصل، گواهی اشتغال به تحصیل
 • برای افراد بازنشسته، گواهی بازنشستگی
 • کارت پایان خدمت
 • رزرو هتل و یا دعوت نامه و رزرو بلیت هواپیما اختیاری است.

هزینه دریافت ویزای کانادا

شما برای درخواست اخذ ویزای کانادا به ازای هر فرد، نیازمند پرداخت مبلغی بالغ بر ۱۸۵ دلار کانادا می باشید. این میزان مبلغ شامل هزینه های مربوط به فرایند انگشت نگاری (بیومتریک) و هزینه های بررسی درخواست ویزا می باشد که در صورت گرفتن وقت سفارت کانادا از روش غیر حضوری باید به‌ صورت آنلاین (کارت های اعتباری) و در صورت مراجعه حضوری باید مستقیما با ارائه فیش پرداختی به ماموران سفارتی تحویل داده شود.

گرفتن وقت فوری از سفارت

دریافت وقت سفارت کانادا به روش آنلاین، به‌دلیل عدم ایجاد معطلی برای مراجعه کنندگان و پیش بردن پروسه در کوتاه ترین زمان، به‌عنوان روش گرفتن وقت فوری سفارت کانادا به شمار می رود. بر این اساس، شما در صورت تعجیل در اخذ ویزا می توانید به‌صورت غیر حضوری با دریافت وقت فوری از سفارت کانادا، جهت انجام دیگر مراحل مهاجرتی به سفارت مربوطه مراجعه کنید. این روش علاوه بر صرف کمترین وقت، با صرفه جویی هزینه نسبت به مراجعه حضوری، می تواند کمک چشمگیری به شما نماید.

صدور ویزای کانادا چقدر طول می‌کشد؟

با تعیین وقت سفارت کانادا، لازم است تا به یکی از سفارت های کانادا واقع در کشور های ترکیه، ارمنستان و… جهت انگشت نگاری مراجعه نمایید. پس از گذراندن این پروسه و بررسی پرونده، در صورت مثبت بودن پاسخ ماموران نسبت به درخواست شما، در بازه زمانی کمتر از ۱ ماه، باید برای دریافت ویزای کانادا خود اقدام کنید.

برای این کار و دریافت ویزا می توانید هم به‌صورت حضوری به مراکز Vac مراجعه کنید و یا از طریق سرویس پیکاپ کانادا، با دادن اجازه حقوقی به یک شرکت مهاجرتی معتبر، ویزای خود را دریافت نمایید.

آدرس سایت سفارت کانادا : http://www.canadainternational.gc.ca/uaee-eeau

آدرس سفارت کانادا در ایران

در حال حاضر سفارت کانادا در ایران، هیچ گونه فعالیت ندارد و لازم است جهت مهاجرت به کانادا، به یکی از کشور های همسایه سفر کرده و از طریق سفارت کانادا در آن کشور اقدام نمایید.

آدرس سفارت کانادا در ترکیه

آدرس: Immigration Section

Cinnah Caddesi 58

۰۶۶۹۰ Cankaya

Ankara

Turkey

آدرس سایت: http://www.canadainternational.gc.ca/turkey-turqquie

ایمیل: ankara-im-enquiry@international.gc.ca

تلفن: ۰۰۹۰۳۱۲۴۰۹۲۷۰۰

فکس: ۰۰۹۰۳۱۲۴۰۹۲۷۱۲

آدرس سفارت کانادا در ارمنستان

آدرس: canada Visa Application Centre (CVAC operated in partnership with OIM/IOM), International Organization for Migration (IOM) – Yerevan, 10 VazgenSargsyan, Yerevan, Armenia

ایمیل: info.canarmiom@vfshelpline.com

تلفن: ۰۰۳۷۴۱۰۵۸۳۷۸۶

 

مقالات پربازدید اخیر
بازار کار در شهرهای کوچک کانادا
بازار کار در شهرهای کوچک کانادا
8 فروردین 1401

در طول ۲۰ سال گذشته کشور کانادا همواره در تلاش بوده تا با ایجاد بازار کار مناسب، مهاجران جدید را جهت مهاجرت به شهرهای کوچکتر تشویق نماید. به همین منظور برای دستیابی به...

همه چیز درمورد آزمون GPA
همه چیز درمورد آزمون GPA
27 اسفند 1400

وقتی می‌خواهید در یک دانشگاه پذیرش بشوید، GPA روش آسان برای ارزیابی شما در نظر گرفته می‌شود و یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که مورد توجه قرار می‌گیرد. شاید برایتان سوال پیش‌آمده که...

راه‌های مهاجرت به کانادا
31 اردیبهشت 1401

راه‌های مهاجرت به کانادا نسبت به شرایط شما متفاوت است، این در حالی است که چیزی در حدود صد‌ها راه مهاجرت به کانادا وجود دارد که بهترین این راه‌ها منجر به اقامت دائم...

استارتاپ نیوبرانزویک کانادا
استارتاپ نیوبرانزویک کانادا
24 مرداد 1401

استارتاپ نیوبرانزویک کانادا یکی از راه‌های محبوب مهاجرت به کانادا است. نیوبرانزویک از جمله استان هایی است که مورد علاقه ایرانیان برای مهاجرت به خصوص مهاجرت از طریق استارت آپ است. آشنایی با...

نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا
نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا
11 اسفند 1400

امروزه با تعطیل شدن سفارت کانادا واقع در تهران، یکی از عمده مشکلاتی که ممکن است متقاضیان دریافت ویزا با آن مواجه شوند، نحوه پیگیری جواب ویزای کانادا است. که در این صورت...

استارتاپ عمرانی کانادا
28 خرداد 1401

مهاجرت از طریق استارتاپ عمرانی برای مهندسین عمران و معماری یک روش ویژه برای مهاجرت به کانادا است. برای مهاجرت از طریق استارت آپ شما و 4 نفر دیگر می‌توانید در صورت داشتن...

مهاجرت به کانادا
18 اردیبهشت 1401

مهاجرت به کانادا از جمله مهاجرت‌های پر طرفدار در سراسر دنیاست و تقریبا یک چهارم از جمعیت کشور کانادا را مهاجرین تشکیل داده‌اند. مهاجرت به هر کشور و یا در واقع ترک سرزمین...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…