مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا
چگونه می توان در کانادا به عنوان یک تازه وارد کار پیدا کرد؟

فهرست محتوای مقاله

اگر تازه وارد کانادا شده‌اید، گام بعدی شما باید پیدا کردن شغل مناسب براساس تجربه و اشتیاق‌تان باشد. برای تازه واردان به دست آوردن شغل ممکن است کمی دشوار باشد. همه گیری ویروس کرونا، جستجوی برای یافتن کار را چالش برانگیزتر از قبل کرده است، بنابراین بسیار مهم است که در مورد آنچه در بازار کار اتفاق میفتد اطلاعات خود را به روز نگه دارید. با این حال، منابع مفید زیادی هستند که به شما کمک می‌کنند تا در دوران سخت همه گیری کرونا به دنبال شغل مورد نظرتان باشید. راهنمای زیر به شما در نحوه پیدا کردن کار در کانادا به عنوان یک فرد تازه وارد کمک زیادی می‌کند.

رزومه خود را مرتب کنید

رزومه شما مهم‌ترین عامل برای گرفتن وقت مصاحبه و به دست آوردن فرصت‌های شغلی به عنوان یک تازه وارد است. با این حال، رزومه‌های کانادایی به روشی سنتی طراحی می‌شوند و کارفرمایان ترجیح می‌دهند نکات مهم مربوط به مهارت‌های کاری شما را بخوانند تا لیستی طولانی از کارهایی که انجام داده‌اید! رزومه خود را برای هر موقعیت شغلی که می‌خواهید درخواست دهید، طراحی کنید. از ارسال رزومه عمومی برای هر لیست شغلی که می‌بینید، خودداری کنید.

آیا باید به همراه روزمه خود یک معرفی نامه (Cover Letter) ارسال کنیم؟ هنوز هم د مورد اثربخشی استفاده از معرفی نامه در سراسر کانادا بحث است اما یک معرفی نامه خوب می‌تواند تجربه و اشتیاق شما برای کار را به کارفرما نشان دهد.

جستجوی خود را محدود کنید

روزانه هزاران شغل در سایت‌های معروف کاریابی کانادا درج می‌شوند. یقیناً بررسی همۀ موارد در لیست مشاغل می‌تواند خیلی وقت گیر باشد. در عوض، فرصت‌هایی را که به بهترین وجه با تجربیات شما سازگار هستند را هدف قرار دهید. یافتن شغل مناسب در زمینه تحصیلی و حرفه‌ای شما ممکن است زمان بیشتری طول بکشد اما شانس زیادی وجود دارد که در صورت ارسال رزومه به یک فرصت شغلی مرتبط، بتوانید برای آن فرصت واجد شرایط باشید.

اگر در شهری از کانادا زندگی می‌کنید که پیدا کردن کار در آن دشوار است، به دنبال جایی باشید که بیشترین فرصت‌های شغلی مربوط به زمینه تحصیلی و حرفه‌ای شما را ارئه می‌دهد. به عنوان مثال، اگر متخصص فنآوری اطلاعات (IT) هستید، اقامت در شهرهای بزرگ مانند تورنتو یا ونکوور می‌تواند گزینه‌های شغلی بیشتری را برای شما فراهم کند.

وب سایت‌های مهم جستجوی شغل را رصد کنید

چندین منبع رایگان برای پیدا کردن شغل در کانادا وجود دارند که به شرح زیر هستند:

 • بانک کار دولت کانادا: سایت رسمی لیست مشاغل کانادا است. به علاوه،می‌توانید موقعیت‌های شغلی ضروری را در لیست‌های Job Bank’s COVID-19 جستجو کنید.
 • منابع مهاجرت: دولت کانادا تمام منابع مهاجرت مورد نیاز شما را در یک صفحه برای دریافت شماره بیمه اجتماعی (SIN) و ارزیابی مدارک شما در اختیارتان قرار داده است.
 • در کنار منابع رسمی شغلی کانادا، می‌توانید به سایت‌های زیر نیز رجوع کنید:
  • Workopoli
  • Monster
  • Indeed
  • Eco Canada
  • WorkInNonProfits.ca

البته قبلا در مقاله معرفی ۱۰ وب سایت برتر کاریابی کانادا مفصل به معرفی بهترین وب سایت های کاریابی پرداختیم.

نحوه شبکه سازی را یاد بگیرید

سایت‌های بالا تنها جاهایی نیستند که لیست فرصت‌های شغلی را ارائه می‌دهند. رسانه‌های اجتماعی مانند لینکدین (LinkedIn) و فیسبوک (Facebook) همچنین می‌توانند به شما در پیدا کردن کار کمک کنند.

لینکدین پُر از آگهی‌های استخدامی است، بنابراین فعالیت خود با ایجاد یک پروفایل جذاب در این شبکه اجتماعی شروع کنید. فقط رزومه کاری خود را در لینکدین قرار ندهید، درعوض تجارب خود را به گونه‌ای بنویسید که مختصراً دستاوردهای شما را برجسته کند. پست‌های خود را به صورت حرفه‌ای درست کنید و با سایر افراد و کارفرمایان کانادایی در زمینه تحصیلی و کاری خود ارتباط بگیرید.

شبکه سازی در حین همه گیری کرونا تا زمانی امکان پذیر است که ارتباطات اینترنتی قوی داشته باشید. شبکه سازی به معنای ملاقات، تشکیل جلسات و ارتباط با اشخاص جدید برای همکاری و مذاکره است. با استفاده از گوگل میت (Google Meet) با افراد حوزه خود تماس بگیرید. اگر بتوانید با افراد کانادایی هم در رشته خود ارتباط برقرار کنید، می‌توانید ایده بهتری از فرهنگ کار در این کشور بزرگ به دست آورید. علاوه بر این، رویدادهای شبکه مجازی گوگل را در شهر مورد نظر خود جستجو کرده یا رویدادهای تبلیغاتی لینکدین را برای موقعیت شغلی مختلف جستجو کنید.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  استارتاپ بلاکچین کانادا

توصیه نامه قوی تهیه کنید

اگر رابطه خوبی با کارفرمایان قبلی خود دارید، از آنها یک توصیه نامه بخواهید. اگر شرکت یا کارفرمای قبلی شما با مؤسسات کاریابی در کانادا ارتباط داشته باشند، کار شما راحت‌تر خواهد بود. فراموش نکنید که از اعضای خانواده و دوستان خود بپرسید که آیا با کارفرمایان کانادایی ارتباط دارند یا خیر! اگرچه آنها نمی‌توانند تضمینی بابت استخدام شدن شما بدهند اما اگر بتوانند رزومه شما را در مقابل فرد مناسب قرار دهند، شانس بیشتری برای رفتن به مصاحبه شغلی خواهید داشت.

مهارت‌های مصاحبه‌ای خود را تقویت کنید

در حالی که در جستجوی اولین شغل خود هستید، بهتر است مهارت خود در مصاحبه را افزایش دهید. به یاد داشته باشید یک مصاحبه خوب در مورد قدرت ارتباط گرفتن و استفاده مناسب از زبان بدن است.

مصاحبه با سبک پوشش شما شروع می‌شود! لباسی حرفه‌ای را انتخاب کنید که برازنده شما و مناسب شرکتی باشد که برای مصاحبه به آنجا رفته‌اید. در مورد اینکه کدام رنگ را بپوشید یا اینکه باید لباس خود را با کت و شلوار سِت کنید، خیلی خودتان را تحت استرس قرار ندهید. اگر مصاحبه آنلاین دارید، لباسی مناسب بپوشید و کامپیوتر را در جهتی قرار دهید که نه فقط سَر بلکه نیمه بالایی بدن شما را نشان دهد.

همچنان تمام توجه خود را به مصاحبه کننده معطوف کنید و زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد صحبت‌های بعدی خود نکنید. به طور کلی، مصاحبه کنندگان به دنبال کارمندی نیستند که برای هر پرسش پاسخی ایده آل دارند! در عوض، آنها به دنبال افرادی هستند که در زمینه تحصیلی و شغلی خود مهارت بالایی داشته و مایل به رشد در سازمان هستند.

اعتبار بخشیدن به مدارک و سوابق

برای بسیاری از افراد جویای کار مهم است که سابقه تحصیلی، گواهینامه‌ها و تجارب کاری خود را تأیید کنند. این فرآیند برای اطمینان از معادل بودن تحصیلات و تجارب شما با شرایط تحصیلی و کاری در کانادا است. بنابراین، اعتبار بخشیدن به مدارک و سوابق مهم است. توجه داشته باشید که اگر اسناد و مدارک شما به زبانی غیر از انگلیسی یا فرانسه است، لازم است قبل از ارسال آنها را ترجمه کنید.

اپلای در هنگام همه گیری

در حالی که همه گیری کرونا سال گذشته جستجوی کار را با چالش روبرو کرده است! وبلاگ Indeed’s Hiring Lab می‌گوید:

«دلایل زیادی برای خوش بینی جهت پیدا کردن شغل وجود دارد.»

این سایت گزارش می‌دهد: «آگهی‌های استخدام در طیف فزاینده‌ای از موقعیت‌های شغلی به شرایط عادی باز می‌گردند و با پایان همه گیر کرونا می‌توان شاهد افزایش استقبال از فرصت‌های شغلی بود.»

یافتن شغل در طی همه گیری ممکن است کمی خلاقیت بیشتری نیاز داشته باشد. ببینید کدام زمینه‌های شغلی دیگر مطابق با مهارت و تجربه شما هستند. به عنوان مثال، اگر در پنج سال گذشته پرستار بیمارستان بوده‌اید، ممکن است در صورت ارسال درخواست برای شغل پرستاری از سالمندان با موفقیت روبرو شوید.

اکنون زمان خوبی برای تقویت مهارت‎‌های دورکاری خود دارید. این کار به کارفرمایان اثبات می‌کند که شما یک سرمایه شگفت انگیز برای سازمان آنها هم برای کار حضوری و هم دورکاری هستید. کارفرمایان می‌خواهند بدانند که کارکنان وقتی دورکاری انجام می‌دهند، می‌توانند هنوز هم با بهره وری بالا و سازمان یافته کار کنند.

پیوسته تلاش کن!

شغل جدیدتان در انتظار شماست اما ممکن است مدتی طول بکشد تا موقعیت رویایی خود را پیدا کنید. ساخت روزمه مناسب، شبکه سازی و ارسال درخواست شغلی برای موقعیت‌های شغلی مرتبط ممکن است چندین ساعت در روز زمان شما را بگیرند، ولی هیچ وقت دلسرد نشوید. جستجوی برای پیدا کردن شغل را مانند کاری تمام وقت و به صورت خسته ناپذیر انجام دهید. همچنین زمانی را برای یادگیری فرهنگ کانادا اختصاص دهید.

اگرچه تضمین شغل جدید در کانادا می‌تواند یک پروسه طولانی مدت باشد اما این مهم کاری ارزشمند است. کانادا پُر از فرصت‌ها و افراد شگفت انگیز است. شما نیز بدون شک کانادا را خانه رویایی خود خواهید دانست.

مقالات پربازدید اخیر
همه چیز درباره شهروندی و اقامت دائم کانادا
همه چیز درباره شهروندی و اقامت دائم کانادا
24 اسفند 1400

از حدود سال ۲۰۱۳ بود که دولت کانادا برای آینده ی کشور خود یک برنامه ی بلند مدت را در نظر گرفت تا از طریق جذب مهاجر بتواند به اهداف بلند مدت خود...

مونترال یا ونکوور؟ مقایسه شهر مونترال با ونکوور برای زندگی 2022
مونترال یا ونکوور؟ مقایسه شهر مونترال با ونکوور برای زندگی 2022
4 اردیبهشت 1401

مونترال یا ونکوور؟ مقایسه شهر مونترال با ونکوور برای زندگی 2022 اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، ونکوور و مونترال ممکن است لیستی انتخابی از شهرهایی باشند که هدف اصلی شما برای...

معرفی دانشگاه رویال رودز کانادا
معرفی دانشگاه رویال رودز کانادا
3 اردیبهشت 1401

دانشگاه رویال رودز (Royal Roads University) در سال 1995 در شهر ویکتوریا مرکز ایالت بریتیش کلمبیا تاسیس شده است. دولت استان بریتیش کلمبیا پس از انحلال دانشکده نظامی سابق رویال رودز (RRMC) در...

هزینه زندگی انتاریو کانادا - تورنتو - لندن - اتاوا
هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا
7 شهریور 1401

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در تورنتو ، هزینه زندگی در اتاوا ، هزینه زندگی در لندن انتاریو دید خوبی برای زندگی در این...

سرمایه گذار ریسک پذیر کانادا (Venture Capital)
18 خرداد 1401

یکی از شرایط مهاجرت از طریق استارتاپ پیدا کردن شرکت‌های سرمایه گذاری است. شما باید تایید تمایل به سرمایه گذاری یکی از شرکت‌های سرمایه گذاری را برای پروژه استارتاپی خود را داشته باشید...

بهترین جاذبه های توریستی کانادا
بهترین جاذبه های توریستی کانادا
2 اردیبهشت 1401

بهترین جاذبه های توریستی کانادا کانادا از جنوب به شمال و از غرب به شرق مملوء از جاذبه های گردشگری متنوع است. این کشور سرزمین بزرگ دشت‌ها و جنگل‌های بارانی معتدل، راکی‌های سَر...

همه آنچه که باید در مورد مهاجرت به کانادا دانست
13 بهمن 1400

مهاجرت به کانادا امروزه مهاجرت به کانادا تبدیل به یک بحث داغ در بین ایرانیان شده است.بسیاری از افراد،مخصوصا قشر جوان ،علاقه دارند اقامت دائم یک کشور پیشرفته را اخذ نمایند و بتواند...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…