مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

مهاجرت به کانادا با روش های مختلفی ممکن است، اما در این میان، روش اکسپرس اینتری کانادا با مزایایی که برای ما ایرانیان فراهم کرده، جز بهترین روش‌ها محسوب می‌شود. چرا که برخلاف روش‌های دیگر که ممکن است تا چند سال هم ادامه داشته باشد، در سریعترین زمان ممکن می‌توانید اقامت دائم کشور کانادا را بگیرید.

اسکیل ورکر

کارگران و نیروهای متخصصی که حرفه و شغل آن‌ها در گروه‎‌های شغلی 0، A و B لیست ناک NOC کانادا است، می‌توانند با برنامه اسکیل ورکر و از طریق اکسپرس انتری اقامت دائم بگیرند.

اسکیل ترید

برنامه اسکیل ترید با هدف جبران کمبود نیروهای فنی و متخصص در برخی استان‌های کانادا راه‌اندازی شد. برای مهاجرت اکسپرس اینتری کانادا از طریق این برنامه، شغل متقاضی باید در گروه B طبقه‌بندی مشاغل کانادا باشد.

تجربه کار کانادایی

افرادی که حداقل 1 سال در کانادا کار کرده‌اند، می‌توانند از طریق برنامه تجربه کاری کانادایی اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. در صورتی که در کانادا پناهنده باشید یا سابقه کار شما مورد تایید و رسمی نباشد، نمی‌توانید از این طریق اقامت دائم کانادا را بگیرید.

مهاجرت استانی کانادا

در صورتی که به کار و زندگی در یکی از استان‌های کانادا (به‌غیر از کبک Quebec) علاقه‌مندید، می‌توانید با استفاده از برنامه های استانی کانادا (Provincial Nominee Program) اقامت کانادا را بگیرید.

محاسبه امتیاز اکسپرس انتری

فاکتورهای زیادی در امتیازبندی مهاجرت به کانادا تاثیر دارند. مهمترین این فاکتورها سن، تحصیلات، سابقه کار، نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی و داشتن اقوام در کانادا هستند که در محاسبه امتیاز شما تاثیر دارند. برای محاسبه ی نمره ی خود کافیست روی لینک روبرو کلیک کنید تا با توجه به آخرین تغییرات و امتیازات، در سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا، اقدام هب محاسبه عدد خود نمایید

راه های جبران کمبود امتیاز سیستم اکسپرس انتری

 • خواندن زبان و تقویت ۴ مرحله اصلی آزمون (لیسنینگ، رایتینگ، اسپیکینگ و ریدینگ)
 • خواندن زبان فرانسه
 • اخذ یک مدرک تحصیلی دیگر. مثلا ارتقاء تحصیلات خود از کارشناسی به کارشناسی ارشد
 • پیدا کردن شغل و درخواست شغلی برای کارفرمایی معتبر در بانک کار کانادا در این سایت.
 • در صورت متاهل بودن، شرایط و مدارک همسر شما می تواند در افزایش امتیازات شما موثر باشد.
 • هر چه نمره زبانی شما بالاتر باشد، امتیاز شما بالاتر خواهد بود.
 • دانش زبانی در هر دو زبان کانادا. یعنی با الزامی بودن دانش یکی از دو زبان فرانسوی یا انگلیسی، دانستن هر دو زبان می تواند در امیتاز شما موثر باشد.
 • افزایش سابقه تحصیلی

شرایط الزامی برای اکسپرس انتری در کانادا

 • فاکتور سن: افراد کمتر از ۱۸ و بالای ۴۵ سال امتیازی از سن دریافت نمیکنند و افراد بین ۲۰ تا ۲۹ بیشترین امتیاز سنی را دریافت میکنند. با این حال شما می توانید از طریق سایت CRS شرایط خود را بررسی کرده و امتیازات خود را محاسبه کنید.
 • صلاحیت آموزشی: افرادی که مدرک تحصیلی خود را در خارج از کشور کانادا به اتمام رسانده اند، باید گزارش ارزیابی اعتبار تحصیلی یا ECA را از مراکز معتبر موجود مانند WES یا IQAS ICES دریافت کنند. داشتن دکترا یا مدرک کارشناسی ارشد می تواند به شما در کسب ۱۵۰ امتیاز در CRS و ۲۵ امتیاز در FSE کمک کند.
 • تجربه کاری: اگر می خواهید اقامت دائم در کشور کانادا را داشته باشید، داشتن تحصیلات به تنهایی کافی نیست. دولت کانادا همیشه افرادی را که دارای مهارت و با تجربه هستند و می توانند به اقتصاد کانادا کمک کنند را انتخاب می کند. حداقل ۱ سال سابقه کاری مربوط به هر یک از مشاغل موجود در طبقه ‌بندی ملی مشاغل کانادا یا NOC الزامی است.
 • مهارت های زبانی: برای ورود به هر کشوری و زندگی در آن دانستن زبان آن کشور الزامی است. کشور کانادا به عنوان یک کشور دو زبان انگلیسی و فرانسوی برای ورود به این کشور چه برای تحصیل و چه برای کار و زندگی از شما می خواهد که مهارت های زبانی خود را اثبات کنید. حداکثر امتیاز برای مهارت های زبانی در اف‌اس‌دابلیو ۲۸ و در سی‌آراس ۱۳۶ است.
 • داشتن بستگان در کانادا: اگر چه این مورد جزء الزامات سیستم اکسپرس انتری نیست اما در صورتی که خواهر یا برادر شما در کشور کانادا زندگی می کند، در سیستم سی آر اس ۱۵ امتیاز بیشتر کسب خواهید کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به این سایت مراجعه فرمایید.

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم 🙂