مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا
CEO, COO, CFO, CIO, CMO, CTO, Who is Who?

فهرست محتوای مقاله

اگر شما هم به فکر راه اندازی کسب و کار جدید هستید و یا در تحقیقات خود به سراغ استارت آپ های دیگر رفته اید قطعا با اصطلاحاتی مانند CTO , COO و امثال اینها برخورد داشته اید و نمیدانید که دقیقا این واژگان جلوی اسم افراد استارت آپ چیست، با ما همراه باشید تا به سراغ تعریف هرکدام از این واژگان استارت آپ برویم

Chief Executive Officer

مدیر عامل یا CEO

مدیر عامل، مسئول مدیریت و هدایت اداری سازمان است. در بیشتر موارد، مدیر عامل نیز بنیانگذار است و هدف، چشم انداز و مأموریت شرکت را هدایت می کند. مسئول ارتباط کسب و کار با بازار، گفتن حرف آخر در بودجه بندی تصمیمات سرمایه گذاری و هدایت استراتژی های شرکت است.

 

مدیر ارشد اجرایی

مدیر ارشد اجرایی یا COO

مدیر ارشد اجرایی، به عنوان مجری و به نوعی دست راست یک مدیر عامل، مسئولیت اداره و عملیات روزانه کسب و کار را بر عهده دارد. او عمدتاً بر اجرای طرح تجاری شرکت، طبق مدل کسب و کار ایجاد شده متمرکز است. مدیران ارشد اغلب استراتژی‌های عملیاتی را طراحی می‌کنند، خط‌مشی‌ها را به کارکنان ابلاغ می‌کنند و به ایجاد تیم‌های اصلی کمک می‌کنند.

 

 

مدیر ارشد بازاریابی

مدیر ارشد بازاریابی یا CMO

مدیر ارشد بازاریابی مسئول فعالیت های بازاریابی از جمله مدیریت فروش، توسعه محصول، تبلیغات، تحقیقات بازار و خدمات مشتری است. با تمرکز بر حفظ کیفیت خدمات از طریق ارتباطات و همسو کردن علایق همه بخش‌ها برای بهینه‌سازی فعالیت‌های بازاریابی. برنامه‌های بازاریابی را طراحی می‌کند و از اجرای آن‌ها توسط تیم خود اطمینان حاصل می‌کند.

 

مدیر ارشد مالی CFO

مدیر ارشد مالی CFO

مدیر مالی که به عنوان مدیر مالی نیز شناخته می شود، مسئول برنامه ریزی اقتصادی و مالی شرکت است. مدیران مالی تصمیم می گیرند چه زمانی و کجا سرمایه گذاری کنند و ریسک ها را ارزیابی کنند تا ارزش شرکت را افزایش دهند. به حسابداری دانش مالی کمک می کند و نگاهی کلی و تحلیلی به کسب و کار ارائه می دهد.

 

مدیر ارشد اطلاعات CIO

مدیر ارشد اطلاعات CIO

مدیر ارشد اطلاعات به سیستم های شرکت مرتبط با فناوری اطلاعات در سطح فرآیند و از نقطه نظر برنامه ریزی رسیدگی می کند. CIO مزایای فناوری های جدید را تجزیه و تحلیل می کند، شناسایی می کند که کدام یک جالب تر هستند، و عملکرد آن را ارزیابی می کند. CIO بر بهبود کارایی فرآیندهای داخلی برای اطمینان از جریان اطلاعات بر این اساس تمرکز دارد.

 

مدیر ارشد فناوری یا CTO

مدیر ارشد فناوری یا CTO

مدیر ارشد فناوری بر توسعه و عملکرد صحیح سیستم های اطلاعاتی از نقطه نظر اجرا نظارت می کند. به طور کلی مسئول تیم های فنی و اجرای استراتژی های جدید برای بهبود محصول نهایی است. تفاوت اصلی این است که یک CTO مسئول استراتژی فناوری برای بهبود محصول نهایی است.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  استارتاپ کارگاه تولیدی در کانادا همراه با نمونه

 

مدیر ارشد ارتباطات یا CCO

مدیر ارشد ارتباطات یا CCO

با ظهور کانال های ارتباطی جدید مانند رسانه های اجتماعی، نقش CCO مهم می شود. مدیر ارشد ارتباطات مسئول مدیریت شهرت شرکت، تماس با رسانه ها و توسعه استراتژی های برندسازی است. وظیفه اصلی او ایجاد روابط رسانه ای برای تضمین آگاهی از برند و تصویربرداری مثبت است. با ظهور کانال های ارتباطی جدید مانند رسانه های اجتماعی، نقش CCO مهم می شود.

 

مدیر ارشد دیجیتال یا CDO

مدیر ارشد دیجیتال یا CDO

افزایش حجم نوآوری های جدید در اکوسیستم دیجیتال باعث ایجاد نقش جدید مدیر ارشد دیجیتال شد. CDO مسئول تحول شرکت به سمت یک محیط دیجیتال است. او مسئول یافتن فرصت های جدید در حوزه دیجیتال خواهد بود که به شرکت در رسیدن به اهداف عصر دیجیتال کمک می کند.

 

مدیر ارشد امنیت یا CSO

مدیر ارشد امنیت یا CSO

مجری مسئول امنیت فیزیکی و دیجیتالی شرکت است. با افزایش تعداد حملات سایبری، این نقش در سطح c-suite نقش مهمی پیدا کرده است. نقش اصلی او ارائه رهبری اجرایی و نظارت بر ارزیابی ریسک با اولویت فعالیت های شرکت در جهت این اثربخشی است. بنابراین، او برای جلوگیری از حملات سایبری برنامه ها و موارد احتمالی را طراحی خواهد کرد.

 

مدیر ارشد تدارکات یا CPO

مدیر ارشد تدارکات یا CPO

مدیر ارشد تدارکات مسئول تامین منابع، مدیریت زنجیره تامین و تدارکات شرکت است. او همچنین باید اطمینان حاصل کند که سازمان به سیاست ها و رویه ها پایبند است و هزینه های درون سازمان مقرون به صرفه است. این موقعیت در شرکت ها اهمیت بیشتری پیدا کرده است و تصور می شود که این نقش در سال های گذشته استراتژیک تر شده است.

 

مدیر ارشد زیست محیطی یا CGO

مدیر ارشد زیست محیطی یا CGO

واقعا ترجمه و یا توضیح این یک مورد برای ما سخت است زیرا در کشور عزیزمان ایران ( حداقل تیم در مسیر استارت آپ ویزا ) در هیچ شرکتی این پوزیشن شغلی را مشاهده نکرده است. CGO یا Chief Green Officer، فردی است که مسئول اجرای و مدیریت تعهدات شرکت برای کاهش ردپای کربن است و به آن مدیر تعهدات زیست محیطی (CECO) نیز گفته می شود. CGO همچنین مسئول توسعه اتحادهای استراتژیک، محصولات جدید و نظارت بر محیط زیست خواهد بود.

 

 

مقالات پربازدید اخیر
بهترین جاذبه های توریستی کانادا
بهترین جاذبه های توریستی کانادا
2 اردیبهشت 1401

بهترین جاذبه های توریستی کانادا کانادا از جنوب به شمال و از غرب به شرق مملوء از جاذبه های گردشگری متنوع است. این کشور سرزمین بزرگ دشت‌ها و جنگل‌های بارانی معتدل، راکی‌های سَر...

استارتاپ و کارآفرینی آمریکا آلمان کانادا ژاپن انگلستان
معرفی بهترین کشورها برای استارتاپ و کارآفرینی
5 تیر 1401

استارتاپ یکی از محبوب‌ترین روش های مهاجرت در سراسر دنیاست. کشورهای پیشرفته دنیا اهمیت زیادی برای برنامه استارتاپ دارند و از مهاجرین با ایده نو استقبال می‌کنند. استارتاپ ( استارت آپ ) چیست...

۱۰ شهر برتر کانادا برای اشتغال در حوزه فناوری
10 شهر برتر کانادا برای اشتغال در حوزه فناوری
5 اسفند 1400

بنا بر گزارشی از بخش تحقیقات بزرگترین مشاور املاک تجاری در دنیا، تورنتو، اتاوا، ونکوور، واترلو و مونترال، بهترین مناطق کانادا برای یافتن شغل در حوزه فناوری به حساب می‌آیند. به گزارش CBRE...

هزینه زندگی در کانادا
هزینه زندگی در کانادا
19 فروردین 1401

اگر توانستید به موفقیت از مراحل اخذ ویزا و اقامت در کانادا بگذرید، در صورتی که قصد ادامه زندگی در این کشور را دارید، بهتر است با هزینه زندگی در کانادا و شرایط...

استارتاپ های پرطرفدار کانادا
استارتاپ های پرطرفدار کانادا
31 خرداد 1401

استارت آپ از جمله روش‌های محبوب برای مهاجرت به کانادا است. شما با داشتن شرایط استارتاپ کانادا که شامل تمکن مالی ، زبان سطح 5 و تمایل یک شرکت سرمایه گذار می‌شود، می‎توانید...

اقامت دائم کانادا
3 خرداد 1401

اقامت دائم کانادا به معنای دریافت حق اقامت طولانی مدت است . کانادا برای افرادی که خواهان اقامت دائمی هستند یک کارت اقامت صادر می‌کند که این کارت به سندی به نام canada...

طرح مهاجرتی دولت کانادا: راه‌های سریع‌تر و بیشتر برای اقامت دائم
طرح مهاجرتی دولت کانادا: راه‌های سریع‌تر و بیشتر برای اقامت دائم
4 اسفند 1400

دولت آزادی‌خواه جاستین ترودو، نخست وزیر، در روز دوشنبه رای اعتماد مورد نیاز را از مردم کانادا به دست آورد و این امر زمینه‌ساز رواج بیشتر مهاجرت به کشور گردید. حزب لیبرال کانادا،...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…