مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا

فهرست محتوای مقاله

در مورد استارتاپ کانادا برای گرفتن اقامت صحبت کردیم و همانطور که گفته شد یکی از شرایط استارتاپ کانادا اعتماد نامه یک شرکت سرمایه گذاری در ایده خلاقانه شماست که در واقع مهمترین بخش این روش مهاجرت همین تاییدیه شرکت سرمایه گذاری است.

به طور کلی 3 دسته شرکت برای سرمایه گذاری وجود دارد :

ریسک پذیر

شرکت های آنجل

انکوباتور

هر یک از این شرکت ها استراتژی خاص خودشان را برای سرمایه گذاری در پروژه استارتاپ شما را دارند و جالب اینکه تقریبا 80% از شرکت‌های حامی پروژه‌های استارتاپ کانادا را انکوباتورها تشکیل داده‌اند و ما هم در این مقاله می‌خواهیم با هم به صورت تخصصی شرکت‌ها انکوباتور را بشناسیم.

انکوباتور چیست ؟

نکته مهم درباره شرکت‌های انکوباتور این است که به دنبال پروژهای استارتاپی هستند که در مراحل ابتدایی راه‌اندازی خود می‌باشند و می‌خواهند با کمک‌های خود موجب رشد پروژه شما شوند و بعد از به سود رساندن پروژه شما درصدی از نفع مالی یا خدماتی شما را برای خود یا ایالت، منطقه یا … نیز دریافت کنند.

گام اول و مهم در این راه این است که پروژه شما پتانسیل رشد و سودآوری را از نظر شرکت های انکوباتور داشته باشد. شرکت‌های انکوباتور یا همان مراکز رشد اغلب زیر نظر دانشگاه‌ها و مراکز دولتی هستند و وجه تمایز اصلی شرکت‌های انکوباتور با دیگر شرکت‌های سرمایه گذاری استارتاپی کانادا این است که آن‌ها دنبال آموزش و کمک به شما در راه به سود رسانی پروژه شما هستند و خب منطقی است که در بیشتر موارد نه تنها پولی به شما نمی‌دهند بلکه مبلغی را نیز از شما دریافت می‌کنند در واقع به اصطلاح ماهی را به شما نمی‌دهند ماهیگیری را به شما یاد می‌دهند اما نگران نباشید اغلب این مبلغ را زمانی از شما دریافت می‌کنند که پروژه شما به سودآوری رسیده باشد.

 

خدمات شرکت‌های انکوباتور استارتاپ کانادا

آموزش

بعد از این که پروژه شما به تایید شرکت‌ها انکوباتور رسید آنها زیر نظر اساتید مجرب دانشگاه و حوزه کسب و کار نحوه پرورش پروژه استارت آپ شما را آموزش می‌دهند این خدمات معمولا بین 30 تا 40 ساعت در مدت یکسال است و شما بدون محدودیت می‌توانید از پشتیبانی شرکت‌های انکوباتور نیز استفاده کنید.

قوانین مالی و حقوقی

یکی دیگر از خدمات مهم این شرکت‌ها روش های باز کردن حساب وکمک به شما در ثبت قانونی شرکت، گرفتن مجوز کسب و کار و … است. شما می‌توانید هر زمان که خواستید از وکلای با تجربه شرکت‌ها انکوباتور استفاده کنید.

تامین نیروی انسانی

شما برای پیش برد پروژه استارتاپ خود به افراد متخصص در ضمینه‌های مختلف نیاز دارید و در پیدا کردن این افراد شرکت‌های انکوباتور استارتاپ کانادا به شما کمک می‌کنند.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  مشاغل معاف از LMIA

دیگه چی از این بهتر البته شما مختارید که با این شرکت‌ها ادامه دهید یا خیر و می‌توانید در صورت جذب سرمایه اولیه از شرکت‌ها ی آنجل یا ریسک پذیر پروژه استارتاپی خود را جلو ببرید اما بدون شک یک پروژه با نیروی انسانی مشخص و مجوزهای کسب و کار امکان پذیرش بالاتری را برای اخذ اقامت دائم کانادا دارد.

این که قرارداد شما با شرکت‌های انکوباتور چگونه تنظیم شود و هزینه و شرایط آن‌ها طوری باشد که شما از پس آن برآید نیازمند تجربه و ارتباط افراد متخصص هست که ما این امر را برای شما فراهم می‌کنیم البته شرکت‌های مهاجرتی بسیاری در این ضمینه فعالیت می‌کنند پیشنهاد ما این است که اگر زمان دارید اصلا همه آن‌ها را بررسی کنید و بعد تصمیم بگیرید مثلا موسسه مهاجرتی تراست که وکیل ارشد ایشان آقای شروین مدنی با بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی هستند یا … در واقع همه ما می‌توانیم تجربه خودمان را در اختیار شما قرار دهیم تا با خیال آسوده تر مهاجرت کنید.

انواع شرکت‌های انکوباتور :

شرکت‌های انکوباتور استارتاپ را می‌توان به دسته کلی تقسیم کرد:

انکوباتورهای انتفاعی :

در واقع این شرکت‌ها به دنبال سود شرکت شما هستند و البته بیشترین میزان سرمایه گذاری از همین شرکت‌هاست ولی نگران نباشید در واقع این شرکت‌های انکوباتور بعد از این که به سودآوری رسیدید 8% تا 13% از سود شما را طلب میکنند و قسمت خوب داستان این جا است که علاوه بر خدماتی که دیگر شرکت‌ها انکوباتور ارائه می‌دهند سرمایه اولیه پروژه استارتاپ شما را نیز تامین می‌کنند.

انکوباتور غیر انتفاعی :

انکوباتورهای غیر انتفاعی به دنبال سود مای از پروژه استارت آپ شما نیستند و دنبال اهداف دیگری به مانند رشد اقتصاد محلی بالا بردن سطح تحصیل منطقه و … هستند. انکوباتورهای غیر انتقاعی نسبت به انتفاعی خیلی سرمایه گذار در پروژه استارتاپ شما نیستند اما برای شما اسپانسر هم پیدا می‌کنند.

انکوباتور های ایالتی و خاص:

این انکوباتورها که عموما تحت نظر دولت بوده و در واقع به دنبال رشد ایالت خود یا اشتغال‌زایی برای منطقه یا بالا بردن سطح دانش استان و… هستند.

سخن پایانی

اگر قصد مهاجرت به کانادا به روش استارت آپ را دارید شرکتهای انکوباتور گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری در پروژه شما هستند چرا که علاوه بر برگه اعتماد نامه که باید به دفتر مهاجرت تحویل دهید در قسمت آموزش و حقوقی و نیروی انسانی پروژه شما کمک می‌کنند البته باید در نظر داشته باشید زمانی پروژه شما برای این شرکت‌ها جذاب است که در ابتدای مسیر پروژه خود باشید.

 

مقالات پربازدید اخیر
معرفی شهر رجینا در کانادا
معرفی شهر رجینا در کانادا
29 فروردین 1401

شهر رجینا در کانادا مکانی عالی برای زندگی و تشکیل خانواده است. به عنوان یک کانون فرهنگی و تجاری در جنوب ساسکاچوان، رجینا مجموعه‌ای بی‌پایان از فرصت‌های زندگی را پیش روی مهاجران قرار...

مهاجرت تحصیلی‌ به کانادا
29 اردیبهشت 1401

مهاجرت تحصیلی به کانادا آسان و پرکاربرد است اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید بهتر است با مزایا، شرایط و ویژگی‌های آن آشنا باشید. هر‌ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا تصمیم...

اقامت دائم کانادا و کارت PR
12 خرداد 1401

اقامت دائم کانادا و گرفتن کارت PR نیاز به مشاور حقوقی دارد و از دغدغه های اصلی و ابتدایی برای مهاجرین به کانادا است. در این مقاله سعی داریم با هم ببینیم اقامت...

روش های مهاجرت به کانادا
روش های مهاجرت به کانادا
9 بهمن 1400

شایستگی و سرمایه دو اصل برای قرارگیری در گروه های مختلف روش های مهاجرت به کانادا است و پذیرش مهاجر نیز از این دو اصل پیروی می کند. از اصلی ترین روش های...

آشنایی با برترین دانشگاه
آشنایی با برترین دانشگاه های کانادا
7 بهمن 1400

دانشگاه های کانادا بدون شک جز بهترین دانشگاه ها در سراسر دنیا هستند که همین امر سبب شده است بسیاری از افراد، کشور کانادا را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. شرایط تحصیل و...

طرح مهاجرتی دولت کانادا: راه‌های سریع‌تر و بیشتر برای اقامت دائم
طرح مهاجرتی دولت کانادا: راه‌های سریع‌تر و بیشتر برای اقامت دائم
4 اسفند 1400

دولت آزادی‌خواه جاستین ترودو، نخست وزیر، در روز دوشنبه رای اعتماد مورد نیاز را از مردم کانادا به دست آورد و این امر زمینه‌ساز رواج بیشتر مهاجرت به کشور گردید. حزب لیبرال کانادا،...

هزینه زندگی انتاریو کانادا - تورنتو - لندن - اتاوا
هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا
7 شهریور 1401

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در تورنتو ، هزینه زندگی در اتاوا ، هزینه زندگی در لندن انتاریو دید خوبی برای زندگی در این...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…