ویزای کارآفرینی کانادا یکی از راه‌های گرفتن اقامت دائم در کاناداست. بسیاری از مناطق کانادا با سرمایه اندک قابلیت یک بیزنس کوچک را دارند و به موجب آن شما می‌توانید ویزای کارآفرینی بگیرید و پس از گرفتن اقامت دائم شرایط مهاجرت خانواده خود را نیز فراهم کنید.

کشور کانادا پتانسیل بالایی از لحاظ اقتصادی، جمعیت و وسعت دارد و یکی از بهترین کشورها برای ایجاد کارآفرینی و استارتاپ است.

شرایط گرفتن ویزای کارآفرینی

چهار شرط اصلی برای گرفتن ویزای کارآفرینی وجود دارد که در تمامی استان‌های کانادا یکسان است

توانایی راه اندازی یک بیزنس که یکی از نیازهای کشور کانادا را برطرف کند.

شما برای گرفتن ویزای کارآفرینی کانادا باید نشان دهید بیزنس شما چه اهدافی دارد و این اهداف تا چه اندازه به نیازهای کانادا مرتبط است. به طور مثال بیزنس شما توانایی کمک به بخش آموزش در استان هایی که از کمبود نیرو در این ضمینه رنج می‌برند کمک می‌کند.

داشتن حداقل سرمایه لازم برای راه اندازی یک کسب و کار

حداقل سرمایه مورد نیاز برای کرآفرینی در استان‌های مختلف کانادا متفاوت است و همچنین نوع کارآفرینی و سطحی که قصد فعالیت در آنرا دارید نیز متفاوت است اگر بیزنس شما در سطح بالاتری بوده و نیاز به سرمایه گذار دارد پیشنهاد ما به شما مهاجرت از طریق استارتاپ است و شما می‌توانید یک سرمایه گذار جذب کنید و همچنین از خدمات حقوقی و آموزشی این شرکت‌ها استفاده کنید.

حداقل 3 سال سابقه مدیریت در 5 سال گذشته

داشتن سابقه مدیریت به ویژه اگر در ضمینه همان بیزنسی که قصد راه اندازی آن در کانادا را دارید یک امتیاز ویژه برای گرفتن ویزای کارآفرینی در کانادا است به خصوص اگر نشان دهید در این بیزنس قبلا جواب گرفته اید و به سود رسیده اید و حالا قصد دارید  در سطح بالاتر و اقتصاد بین المللی کانادا فعالیت کنید.

ایجاد شغل حداقل برای یک شهروند کانادایی

هر اندازه بیزنس شما توانایی ایجاد شغل بیشتری برای شهروندان کانادایی داشته باشد برای کانادا جذابتر است به شرطی که حقوق و سود مالی پروژه شما نیز تامین شود اما برای گرفتن ویزای کارآفرینی نیاز به استخدام حداقل یک شهروند کانادایی دارید.

مدارک لازم برای گرفتن ویزای کارآفرینی کانادا

  • مدرک عدم سوءپیشینه و آزمایش های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت
  • مدرک زبان سطح 5 انگلیسی یا فرانسوی
  • مدارک اثبات توانایی مالی
  • سند ازدواج در صورت تاهل و پاسپورت و شناسنامه
  • مدارک تحصیلی و سابقه مدیریتی

چرا ویزای کارآفرینی؟

اگر علاقه به ایجاد کسب و کار خود را دارید و تخصص کافی در این ضمینه را نیز دارید مهاجرت از طریق کارآفرینی بسیار برای شما مناسب است. اما این کافی نیست شما باید یک بیزنس پلن قوی داشته باشید و بررسی کنید بیزنس و فعالیت شما برای کدام استان کانادا مناسب تر است و بعد از مشخص شدن استان میزان سرمایه مورد نیاز با توجه به آن استان را نیز داشته باشید. کانادا به شما کمک می‌کند کسب و کار خود را پروش دهید و حمایت ویژه ای از کار آفرینان در کانادا دارد و شما تحت حمایت ویژه ای خواهید بود همچنین نرخ تورم در این کشور 1% بوده و نرخ بیکاری تنها 8% می‌باشد از دیگر مزایای این روش این است که شما می‌توانید برای اقامت همسر و خانواده خود نیز در این روش اقدام کنید.

مدت زمان گرفتن ویزای کارآفرینی کانادا

اگر شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت از طریق ویزای کارآفرینی را فراهم کنید بین 12 تا 18 ماه طول می‌کشد تا ویزای کارآفرینی را اخذ کنید. همچنین شما باید پس از تایید برای ویزای خود اشتغالی اقدام کنید و شرکت خود را در این کشور ثبت کنید.

نمونه برنامه کار آفرینی به تفیک استان

همانطور که گفته شد شرایط گرفتن ویزای کارآفرینی با توجه به استان متفاوت است در ادامه به چند برنامه کارآفرینی استانی برای آشنایی بیشتر شما خواهیم پرداخت

کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

  • سابقه 3 سال مدیریت و مالکیت کسب و کار
  • دارایی حداقل 600 هزار دلار کانادا
  • مدرک دیپلم یا مالکیت یک کسب و کار به مدت 3 سال در 5 سال اخیر به طور کامل
  • بیزنس پلن و طرح توجیهی اقتصادی
  • به کارکیری یک شهروند کانادایی

کارآفرینی استان کبک

سابقه مدیریت 2 سال در 5 سال اخیر

دارایی 900 هزار دلار کانادا و پرداخت 200 هزار دلار ضمانت که تنها درصورت موفقیت برگردانده می‌شود

برای ایجاد کسب وکار 25 درصد و برای خرید کسب و کار 51 درصد از مالکیت باید با شما باشد

سن، مدرک تحصیلی، مهارت زبان فرانسوی و انگلیسی دارای امتیاز است

کارآفرینی ساسکاچوان

مدیریت 3 سال در 10 سال گذشته

دارایی 500 هزار دلار کانادا و 200 هزار دلار سرمایه گذاری در یکی از شهرهای این استان

ایجاد حداقل 2 شغل برای شهروندان کانادا

کارآفرینی دیگر استان ها

برای بقیه استان‌ها نیز شرایط مشابه و مختلفی وجود دارد به طور مثال برای مانیتوبا 500 هزار دلار، نیوبرانزویک 600 هزار دلار که 300 هزار دلار آن نقدی باشد انتاریو 800 هزار دلار کانادا پرنس ادوارد 600 هزار دلار و … می‌باشد.

جمع بندی

شما برای مهاجرت از طریق کارآفرینی نیاز دارید در مرحله اول استانی که می‌خواهید برای مهاجرت اقدام کنید را با توجه به بیزنس و شرایطی که دارید انتخاب کنید سپس مدارک و شرایط خود را جهت اقدام آماده کنید اگر بیزنس پلن شما نیاز به سرمایه گذار دارد می‌توانید از طریق استارتاپ اقدام کنید و سرمایه گذار پیدا کنید. ما سعی می‌کنیم با توجه به شرایط شما بهترین مشاوره برای مهجرت به شما بدهیم اگر سوالی در این ضمینه دارید یا نیاز به مشاوره دارید با کارشناسان ما در میان بگذارید ما سعی می‌کنیم در کمترین زمان صحیح ترین جواب را به شما بدهیم.

Share this post

Leave a Reply