مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا
۱۰ شهر برتر کانادا برای اشتغال در حوزه فناوری

فهرست محتوای مقاله

بنا بر گزارشی از بخش تحقیقات بزرگترین مشاور املاک تجاری در دنیا، تورنتو، اتاوا، ونکوور، واترلو و مونترال، بهترین مناطق کانادا برای یافتن شغل در حوزه فناوری به حساب می‌آیند. به گزارش CBRE Research، «این مناطق، دارای قوی‌ترین ترکیب از ویژگی‌هایی هستند که حوزه فناوری برای پیشرفت به آنها نیاز دارد؛ اشتغال گسترده در زمینه فناوری به عنوان مهمترین مورد، از جمله آن خصوصیات است».

این تیم تحقیقاتی در گزارش سال ۲۰۲۰ خود تحت عنوان «امتیازدهی به استعداد فناوری در کانادا: رده‌بندی شهرهای کانادا بر حسب مزایای رقابتی و توانایی در جذب کارمندان و کارفرمایان در بخش فناوری»، از ۱۳ معیار، شامل دسترسی به استعداد، کیفیت نیروی کار و هزینه عملیاتی خالص، برای سنجش عمق، رونق و جذابیت هر بازار در نظر کارفرمایان حوزه فناوری و کارمندان احتمالی استفاده کرد.

در گزارش اخیر، شهر تورنتو در مرکز کانادا، این بار نیز در صدر رده‌بندی واقع شد، اما هالیفاکس در نوا اسکوشیا، در سال گذشته با کسب هشت نمره بیشتر و سه پله صعود در رده هشتم قرار گرفت.

تورنتو

تورنتو، آهنربای جذب استعداد فناوری است. در پنج سال گذشته، این شهر به تنهایی ۲۵ درصد از تمام اخبار اشتغال در بخش فناوری کانادا را به خود اختصاص داده بود. در آن دوره، این کلان‌شهر، استعداد فناوری خود را ۳۶.۵ درصد افزایش داد. تعداد ۶۶۹۰۰ شغلی که بین سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ در تورنتو در بخش فناوری ایجاد شد، ده برابر کارکنان لازم برای فعالیت در یک نمونه دفتر اداری جدید به مساحت یک میلیون فوت مربع است؛ این میزان البته کادر اداری و مدیریتی لازم برای پشتیبانی از آنها را در بر نمی‌گیرد. به همین دلیل است که تورنتو برای افرادی که در حوزه فناوری به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق کار هستند، در رده اول قرار دارد.

اتاوا

اتاوا، پایتخت ملی کانادا، نسبت به مساحتش در این زمینه بسیار قدرتمند است. تراکم نیروی کار در بخش فناوری، برای بررسی تناسب فضای تجاری یک شهر با تکنولوژی، یک معیار کلیدی می‌باشد. بر مبنای این استاندارد، اتاوا در صدر است. با در نظر گرفتن پارک فناوری کاناتا در حومه اتاوا، تراکم نیروی کار در بخش فناوری در این شهر، ۱۱.۳ درصد است که دو برابر رقم متوسط آن در کل کانادا (۵.۶ درصد) و بالاترین رده در بین تمام شهرهای امریکای شمالی به حساب می‌آید. تعداد فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های اتاوا نیز در رده پنجم کشور قرار دارد و این شهر را به محلی رویایی برای استخدام در بخش IT تبدیل کرده است.

ونکوور

ونکوور بخشی از پیشرفت خود در پنج سال گذشته منتهی به ۲۰۱۹ در این حوزه را مدیون منطقه لوئر مین‌لند در استان بریتیش کلمبیاست. استعداد فناوری در آنجا، ۴۷.۹ درصد افزایش پیدا کرد به طوری که ۸۴۹۰۰ نفر در آن دوره شروع به کار نمودند و تراکم مشاغل فناوری در مقایسه با نیروی کار سایر حوزه‌ها، ۷ درصد بیشتر شد. شهر وست‌کوست شاید به زمستان‌های معتدل و ساحل آن در اقیانوس آرام معروف است، اما در زمینه کیفیت نیروی کار در حوزه فناوری نیز رتبه A+ را به خود اختصاص داده است. این شهر، شرکت‌های رده A تکنولوژی را جذب نموده است.

۴۹ درصد از کارفرمایان بزرگ حوزه فناوری در شهر ونکوور، تورنتو و مونترال، دارای دو یا چند شرکت در یک زمینه تجاری خاص هستند. این موضوع برای حدود ۹۰ درصد از استخدام‌کنندگان با فضای فعالیت بیشتر از ۱۰۰۰۰۰ فوت مربع صحت دارد.

منطقه واترلو

منطقه واترلو در انتاریو، به عنوان یک بازار متوسط غنی از استعداد، به واسطه شرکت‌های علاقه‌مند به راه‌اندازی دفاتر اداری در آن منطقه، منافع فراوانی به دست آورده است. دفاتر مذکور، نسبت به فضایی که این شرکت‌ها در بازارهایی شبیه تورنتو قادر به اداره آن هستند، اغلب ابعاد گسترده‌تری دارد.

منطقه واترلو دارای ۲۲۴۰۰ نیروی کار در بخش فناوری می‌باشد که اگرچه نسبت به بازارهای بزرگتر بسیار کم است اما ۸.۵ درصد از اشتغال منطقه محسوب می‌شود و آن را به یک قطب واقعی در فناوری تبدیل کرده است. نیروی کار مشغول در حوزه فناوری این شهر در پنج سال گذشته منتهی به ۲۰۱۹، ۵۱.۴ درصد رشد داشته است.

کل ناحیه از بزرگترین شهر انتاریو تا منطقه واترلو، اکنون «مسیر نوآوری تورنتو-واترلو» نام گرفته است.

مونترال

مونترال، بزرگترین شهر استان فرانسه‌زبان کِبک، ۱۴۱۶۰۰ کارمند فعال در بخش فناوری دارد که ۱۵.۷ درصد از کل نیروی کار کانادا به حساب می‌آید.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  استارتاپ برنامه نویسی کانادا

این شهر همچنین دارای تراکم نیروی کار ۷.۴ درصدی در بخش تکنولوژی است. این موضوع، مونترال را در حوزه فناوری به یک منطقه قدرتمند در کانادا تبدیل می‌کند و موجب جلب نظر شرکت‌هایی می‌شود که به دنبال استخدام نیروهای بسیار ماهر در IT هستند.

به گزارش CBRE Research، آموزش، اساس کیفیت نیروی کار در بخش فناوری است و از طریق نمرات اعطا شده توسط موسسات آموزش عالی قابل سنجش است. نکته جالب توجه این است که پنج شهر برتر کانادا در استعداد فناوری، همان شهرهایی هستند که بیشترین تعداد فارغ‌التحصیل در این بخش را دارند. بنا به رده‌بندی Maclean، مونترال سه برنامه از ۱۰ برنامه برتر علوم کامپیوتری در سطح دانشگاهی و بیشترین فارغ‌التحصیل در زمینه فناوری را دارد و پس از آن تورنتو، ونکوور، واترلو و اتاوا در رده‌های بعد واقع شده‌اند.

کلگری

کلگری در آلبرتا، که CBRE Research به عنوان رتبه ششم برگزیده است، بیش از حوزه IT، اغلب بنا به صنعت نفت و فستیوال استمپید (مسابقات گاوچرانی) معروف است. کیفیت استعداد فناوری به واسطه ۴۲۵۰۰ کارمند مربوطه، از دیدگاه محققان در رده A بوده و این نیروی کار ارزش بالایی برای شرکت‌های فعال در حوزه فناوری به حساب می‌آید.

کلگری، ویکتوریا و گوئلف، که هر یک دارای نیروی کار ماهر در فناوری هستند، در این معیار کیفی نسبت به مقیاس هزینه، امتیاز بالایی دارند. کلگری ناحیه رده اول کانادا برای شرکت‌هایی است که به دنبال معاملات خوب و مناسب هستند، زیرا اجاره‌بهای واحدهای تجاری در مرکز شهر در حال کاهش و نرخ بیکاری در حال افزایش است.

ویکتوریا

در پنج سال گذشته منتهی به ۲۰۱۹، پایتخت استان بریتیش کلمبیا شاهد رشد ۱۴.۱ درصدی نیروی کار فعال در بخش فناوری بود به طوری که تعداد آنها به ۱۰۵۰۰ نفر و تراکم ۶.۶ درصدی، بالاتر از متوسط ۵.۶ درصدی در کل کانادا رسید.

صنایع اصلی این منطقه در زمینه فناوری، شامل تهیه اپلیکیشن‌های نرم‌افزاری و شرکت‌های پیشرفته تولیدی و فعال در علوم اقیانوسی است. این شهر که کوچکتر از ونکوور و مهد دانشگاه ویکتوریاست، سطح کیفی بالایی برای شرکت‌های فناوری‌مدار دارد.

هالیفاکس

در سمت دیگر کانادا، استان‌های همجوار اقیانوس اطلس قرار دارند که از میان آنها، هالیفاکس قدرتی جدید در رده‌های برتر حوزه فناوری به حساب می‌آید.

نتایج خیره‌کننده در هالیفاکس موجب بهبود ۸ نمره‌ای امتیاز آن و صعود سه پله‌ای به رتبه هشتم شد که در همه بازارها، بزرگترین پیشرفت محسوب می‌شود.

یکی از جاذبه‌های مهم این منطقه به عنوان بزرگترین شهر کانادا در جوار اقیانوس اطلس و مهد چندین دانشگاه شامل دالهوزی، سنت‌مری و مونت‌سنت‌وینسنت، برای شرکت‌های فناوری‌محور، عرضه مدوام استعداد در سطح کیفی بالاست.

خارج از این پنج شهر برتر، تعداد قابل توجهی از امتیازات فناوری نیز در هالیفاکس، ویندزور و ادمونتون به دست آمده است که هر یک شاهد بیش از ۱۰۰۰ امتیاز فناوری به صورت سالانه بوده‌اند.

کِبک

یکی از قطب‌های فناوری در استان لابل، که اغلب نادیده گرفته می‌شود، شهر کبک، پایتخت استان کبک است. شهر کبک با ۳۵۴۰۰ کارمند شاغل در بخش فناوری که در اصل به علوم زیستی، چشم‌پزشکی، صداشناسی و صنایع کامپیوتری خدمت‌رسانی می‌کنند، دارای تراکم ۸.۷ درصدی نیروی کار در بخش تکنولوژی است.

نکته مهمتر برای افرادی که به دنبال شغل در حوزه IT هستند، این است که در پنج سال گذشته منتهی به ۲۰۱۹، نیروی کار با سرعتی خیره‌کننده ۲۷.۴ درصد افزایش پیدا کرده است.

همیلتون

همیلتون به عنوان ابرقدرت پیشین در تولید فولاد، یکی دیگر از قطب‌های فناوری کاناداست که اغلب دست کم گرفته می‌شود. اما کیفیت نیروی کار آن در رده A- قرار دارد. این شهر شاهد رشد ۳۵.۷ درصدی نیروی کار در بخش فناوری در پنج سال گذشته منتهی به ۲۰۱۹ بوده است.

۱۷۸۰۰ کارمند حوزه فناوری در همیلتون، در برخی از روندهای جدید IT شامل وسایل نقلیه خودکار، رسانه و بازی‌های دیجیتال و نیز علوم زیستی فعال هستند.

همیلتون، گوئلف و اوشاوا (که هر سه در انتاریو قرار دارند)، اگرچه بازار کوچکتری محسوب می‌شوند اما در پنج سال گذشته منتهی به ۲۰۱۹ واقعاً پیشرفت کرده‌اند و هر یک بین ۱۹۰۰ تا ۴۶۰۰ شغل در زمینه فناوری ایجاد نموده‌اند

مقالات پربازدید اخیر
استارتاپ انرژی کانادا صوتی
استارتاپ انرژی کانادا
13 تیر 1401

استارتاپ انرژی کانادا یکی از محبوب ترین استارت آپ ها برای شرکت‌های سرمایه گذاری و کشور کانادا است. بهینه کردن انرژی و استفاده از انرژی های تجدید پذیر دغدغه همه‌ی کشور های پیشرفته...

نمونه استارتاپ های موفق کانادا 2022
23 خرداد 1401

کانادا ممکن است جمعیت کمی داشته باشد، اما این بدان معنا نیست که این کشور سیستم استارتاپی ضعیفی دارد. در واقع، سیستم  اقتصادی کانادا اغلب مجموعه‌ای از استارت‌آپ‌های برتر را ایجاد می‌کند .بودجه...

معرفی شهر رجینا در کانادا
معرفی شهر رجینا در کانادا
29 فروردین 1401

شهر رجینا در کانادا مکانی عالی برای زندگی و تشکیل خانواده است. به عنوان یک کانون فرهنگی و تجاری در جنوب ساسکاچوان، رجینا مجموعه‌ای بی‌پایان از فرصت‌های زندگی را پیش روی مهاجران قرار...

هزینه ویزای کانادا
هزینه ویزای کانادا
9 فروردین 1401

فرقی نمی‌کند انگیزه شما از سفر به کانادا و ودریافت ویزای کانادا دیدار اقوام و آشنایان، شرکت در همایش‌های علمی و نمایشگاه‌های تجاری، بازدید از جاذبه‌های گردشگری در قالب تور کانادا، تحصیل و...

اقامت دائم کانادا
3 خرداد 1401

اقامت دائم کانادا به معنای دریافت حق اقامت طولانی مدت است . کانادا برای افرادی که خواهان اقامت دائمی هستند یک کارت اقامت صادر می‌کند که این کارت به سندی به نام canada...

معرفی شهر ادمونتون کانادا
معرفی شهر ادمونتون کانادا
25 فروردین 1401

شهر ادمونتون (به انگلیسی: Edmonton)‎ مرکز استان آلبرتا در کشور کانادا است. ادمونتون لنگرگاه شمالی کوریدور کلگری–ادمونتون محسوب شده و به عنوان «دروازه ورود به شمال» شناخته شده‌است. این شهر نقطه شروع پروژه‌های...

معرفی شهر مونترال کانادا
معرفی شهر مونترال کانادا
17 فروردین 1401

شهر مونترال در کانادا مقصدی محبوب برای مهاجران و دانشجویان بین المللی است زیرا بسیاری از شرایط ایده آل تحصیل و کار را فراهم می‌کند. افراد و خانواده‌هایی که می‌خواهند تجربه ناب زندگی...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…