مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا
هزینه زندگی در کانادا

فهرست محتوای مقاله

اگر توانستید به موفقیت از مراحل اخذ ویزا و اقامت در کانادا بگذرید، در صورتی که قصد ادامه زندگی در این کشور را دارید، بهتر است با هزینه زندگی در کانادا و شرایط آن آشنا شوید. مخاطب این مطلب، علاوه بر کسانی که موفق به اخذ ویزا و اقامت در این کشور شدند، افرادی نیز هستند که قصد دارند پیش از اقدام، از شرایط زندگی در این کشور و هزینه‌های آن آگاه شوند. در اینجا با بررسی مزایا و معایب زندگی در کانادا و برای اطلاع از هزینه زندگی در کانادا همانند اجاره خانه ,حمل و نقل خورد خوراک و…، سعی کردیم یک دید کلی از زندگی در این کشور به شما دهیم. در بررسی هزینه و کمک هزینه زندگی در کانادا 2022 همراه در مسیر استارت آپ ویزا باشید.

مزیت زندگی در کانادا برای ایرانیان

این کشور، با وجود شرایط دشوار اخذ ویزا و اقامت، همچنان یکی از محبوب‌ترین کشورها برای اقامت ایرانیان است. از جمله مزیت آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وفق‌پذیری راحت‌تر : کانادا هر ساله میزبان مهاجران زیادی است. به طوری که در شهری مانند تورنتو تعداد زیادی ایرانی پیدا می‌کنید و هرگز احساس غربت به شما دست نمی‌دهد. همین مهاجرپذیر بودن کانادایی‌ها، زندگی را برای مهاجران راحت‌تر کرده است و با توجه به تعداد مهاجران ایرانی به این کشور، وفق پذیری پس از ورود به کانادا به نسبت سایر نقاط دیگر جهان راحت‌تر شده است.
 • موقعیت‌های شغلی و تحصیلی : یکی از دلایل اشتیاق ایرانی‌ها برای مهاجرت به کانادا، موقعیت‌های شغلی و تحصیلی این کشور است. تقریبا در هر رشته تحصیلی و هر تخصصی، می‌توانید کار پیدا کنید. حتی اگر تخصص کافی نداشته باشید با گذراندن دوره‌های مختلف، پس از کسب مهارت لازم می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید.
 • ثبات اقتصادی و درآمد : نکته دیگری که از مزیت‌های زندگی در کانادا است، ثبات اقتصادی آن است. درآمد شما به دلار بوده و با تغییر نرخ دلار، ارزش پول‌تان کاهش پیدا نمی‌کند. با وجود مالیات‌های بالا در برخی از شهرهای کانادا، ثبات اقتصادی و میزان درآمد و نرخ پایین بیکاری، شما را برای رسیدن به اهداف بالاتر، امیدوار می‌کند. البته این مستلزم پیشتکار و صبری است که در این مسیر به خرج می‌دهید.
 • امکان استفاده از بیمه درمانی رایگان : با کسب اقامت دائم یا اخذ پاسپورت کانادایی، دولت کانادا به شما امکان استفاده از بیمه‌های درمانی رایگان می‌دهد. با این وجود بالاترین میزان امنیت و کمترین نرخ مرگ و میر بر اثر حوادث انسانی را در کانادا می‌بینید.

معایب زندگی در کانادا

با وجود مزایای زندگی در کانادا برای ایرانی‌ها دارد، اما جدا از آب و هوای سردی که در بیشتر ماه‌های سال بر کانادا حاکم است، نکات دیگری هم وجود دارد که به روش زندگی ایرانی‌ها برمی‌گردد. چیزی که از آن با عنوان لایف استایل یاد می‌کنیم. این موارد عبارت است از:

 • مالیات نسبتا بالا
 • مسافت طولانی بین ایران و کانادا
 • هزینه زندگی در کانادا
 • یافتن شغل مناسب و درآمد مطلوب
 • قوانین و مقررات بسیار (به طوری که برخی کانادایی‌ها معتقدند این قوانین در زندگی شخصی و خصوصی‌شان نیز تاثیر گذاشته است)
 • شرایط دشوار اخذ ویزا
 • عدم تسلط کافی به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسه
 • تفاوت اقلیم آب و هوازمان انتظار طولانی برای پزشک عمومی به علت رایگان بودن خدمات درمانی

میزان درآمد در کانادا 2022

میزان حقوق دریافتی‌ شما بستگی به شهری دارد که در کانادا برای اقامت انتخاب کردید. چراکه در برخی شهرها کارفرمایان بایستی هزینه بیشتری برای اجاره یا آب و برق و.. بپردازند و این مسایل بر حقوق دریافتی کارکنان آن سازمان اثر می‌گذارد. در جدول زیر اطلاعاتی راجع به میانگین حقوق دریافتی سالانه برخی مشاغل در شهرهای تورنتو و مونترال می‌بینید:

میزان درآمد در کانادا 2022

در سال 2022، متوسط درآمد در کانادا نسبت به سال قبل، 14 درصد افزایش داشته است و گزارش‌ها، میانگین درآمد در این کشور را 3800 دلار کانادا اعلام کردند.

متوسط درآمد در کانادا

 

هزینه اجاره خانه در کانادا چقدر است ؟

برای اجاره خانه گزینه‌های مختلفی وجود دارد که یکی از آن به عنوان Paying Guest معروف است. این گزینه شرایطی مثل شرایط خوابگاه دارد و حدود 500 تا 800 دلار در ماه در تورنتو کانادا است.
نوع بعدی هزینه اجاره خانه در کانادا، استفاده از آپارتمان اشتراکی است که هزینه آن 700 تا 110 دلار در ماه است. در صورتی که آپارتمان‌های زیر همکف را انتخاب کنید، حدود 1000 تا 1500 دلار در ماه اجاره باید بپردازید که این مبلغ برای آپارتمان‌های طبقه بالاتر به 1000 تا 2200 دلار در ماه افزایش پیدا می‌کند.

شما می‌توانید با 1000 دلار یک سوئیت یا Studio apartment اجاره کنید. اگر آپارتمان دارای اتاق باشد، قاعدتا هزینه اجاره آن بالاتر می‌رود. خانه‌های Condominium و یا Condo که آپارتمان با مالک شخصی است، چیزی حدود1500 تا 2500 دلار ماهانه برایتان هزینه دارد. در مقابل، خانه‌های Townhouse یا به هم چسبیده، ارزان‌تر است و 1500 تا 2000 دلار هزینه دارد. اجراه خانه‌های Semi-Detached که دو خانه به هم چسبیده در کنار هم هستند که با یک دیوار از هم جدا شدند، از 1800 تا 2500 دلار ماهیانه هزینه دارد.

طبق آمار حداقل اجاره خانه در شهر ویندسور اعلام شده است. گران‌ترین شهرهای کانادا برای زندگی عبارت‌اند از تورنتو، ونکوور، ویکتوریا و همیلتون. اجاره آپارتمان مبله در این شهرها ماهانه حدود ۲۵۰۰ دلار هزینه خواهد داشت. با انتخاب شهرهایی نظیر اتاوا، مونترال و کلگری می‌توانید این هزینه را تا ۱۱۰۰ دلار کاهش دهید. زندگی در این شهرها مقرون‌به‌صرفه‌تر است و در عین حال، از لحاظ کیفیت زندگی، چیزی از شهرهای بزرگ‌تر کم ندارند. مشخصا اطراف شهرها و دیگر شهرهای کوچک‌تر کانادا از لحاظ اجاره پرداختی قیمت پایین‌تری دارند.

 

هزینه اجاره خانه در کدام شهر کانادا بیشتر است ؟

در تورنتو و ونکوور هزینه اجاره خانه تقریبا یکسان است. برای مثال یک آپارتمان دو خوابه در تورنتو و نزدیک به مترو از 1200 دلار ماهیانه شروع شده تا 1400 یا 1500 دلار به طور متوسط هزینه اجاره یک آپارتمان متوسط است. در ونکوور در منطقه ایرانی نشین‌ها تقریبا هزینه اجاره به همین صورت است و در مرکز شهر اجاره‌ها بالاتر می‌رود و به متری 20 تا 25 دلار نیز می‌رسد.

هزینه اجاره خانه در کدام شهر کانادا بیشتر است ؟


هزینه حمل و نقل در کانادا

افرادی که برای حمل و نقل از اتومبیل صفر کیلومتر استفاده می‌کنند، با وجودی که از اسیر هزینه‌های تعمیر نمی‌شوند اما بیمه خودرو بسیار بالا و تا 500 دلار هم می‌رسد. قیمت بنزین در این کشور 91.0 دلار کانادا گزارش شده است. از آن جایی که دسترسی به مترو و وسایل نقلیه عمومی در این کشور به راحتی امکان‌پذیر است، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از مترو یا اتوبوس برای جابه‌جایی استفاده کنند. هزینه بلیط برای هر نفر 3 دلار و 25 سنت است که این مبلغ برای دانشجویان به 2 دلار و 10 سنت هم می‌رسد. استفاده از بلیط هفتگی یا بلیط نامحدود به صرفه‌تر است.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  شرکت های فعال در حوزه فناوری در کانادا

هزینه حمل و نقل در کانادا

هزینه پوشاک برای زندگی در کانادا

به صورت کلی در مقایسه هزینه زندگی در ونکوور و تورنتو ،برخی هزینه‌ها در تورنتو و برخی در ونکوور ارزان‌تر است. تورنتو با وجود اینکه شهر گران قیمتی محسوب می‌شود، نسبت به ونکوور حراجی‌های بیشتری دارد. هزینه پوشاک با توجه به سلیقه و برند انتخابی‌تان متفاوت است اما اگر می‌خواهید صرفه جویی کنید، ماهیانه حداقل به طور متوسط 100 دلار می‌توانید کنار بگذارید. برای مثال هزینه یک جفت کفش نایک در کانادا 98.5 دلار و یک شلوار جین 62 دلار است.

هزینه پوشاک برای زندگی در کانادا

 

هزینه موبایل در کانادا

اما راجع به قبض اینترنت، موبایل، تلفن و تلویزیون و … که در کانادا با عنوان hydro می‌شناسند، ارزان‌ترین گزینه شهر تورنتو و منطقه GTA است. در این منطقه می‌توانید ماهانه 35 دلار پرداخت کنید و با یک گیگ حجم و مکالمه نامحدود تا یک ماه کارتان را راه بیندازید. اگر توانایی مالی‌ بالاتری دارید می‌توانید 8 گیگ اینترنت ماهانه را با 50 دلار دریافت کنید. کمپانی‌های fido، rogers، و bella به ترتیب همزمان با بالا بردن کیفیت خدمت رسانی موبایل، هزینه بالاتری هم دارند..

هزینه اینترنت در کانادا به طور میانگین چقدر است ؟

از مهم‌ترین هزینه‌های غیرقابل حذف در کانادا و هر جای دیگر دنیا، هزینه اینترنت در کانادا است. در کانادا می‌توانید این هزینه را از 50 تا 55 دلار به بالا بسته به نوع نیازتان بپردازید. این طرح‌های اینترنتی ماهانه تا 80 یا 90 دلار نیز می‌رسد. در کانادا برای صرفه‌جویی در هزینه شهروندان، مصرف اینترنت به صورت ترکیبی نیز ارائه می‌شود. مثلا می‌توانید از بسته‌های ترکیبی خدمات تلویزیون و اینترنت استفاده کنید که ماهانه 95 دلار برایتان آب می‌خورد. همچنین خدمات ترکیبی تلفن، تلویزیون و اینترنت نیز وجود دارد که هزینه این بسته ترکیبی از ماهی 105 دلار آغاز می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم اگر در روزهای ابتدایی ورودتان به کانادا هستید، از بسته‌های کم هزینه‌تر و تکی استفاده کنید. در جدول زیر می‌توانید هزینه را به تفکیک شهر، سرعت اینترنت و هزینه ماهیانه مشاهده کنید:

هزینه اینترنت در کانادا به طور میانگین چقدر است ؟

 

هزینه آب و برق در کانادا چقدر است ؟

این هزینه‌های اجتناب ناپذیر در یک آپارتمان یک یا دو خوابه، معادل 50 تا 70 دلار است. این مبلغ برای آپارتمان‌های بزرگتر 3 یا 4 خوابه تا 100 دلار هم می‌رسد. از آنجایی که کانادا از نظر شرایط اقلیمی کشوری بسیار سرد محسوب می‌شود و شما قاعدتا به استفاده از وسایل گرمایشی و برق بیشتر از هر کجای دیگر نیاز پیدا خواهید کرد، از دیدن قبض‌ برق‌تان در پایان ماه شوکه نشوید. بالاترین هزینه برق متعلق به انتاریو است. بنابراین، هزینه قبض برق یکی از پرمصرف‌ترین‌ هزینه‌های زندگی در کانادا است به طوری که اگر برق‌تان قطع شود عملا تا چند ساعت هیچ کاری مانند پخت و پز، شستشو، و… نمی‌توانید انجام دهید.

هزینه خدمات درمانی در کانادا

خدمات درمانی عمومی و اصلی برای ساکنان و شهروندان دائم کانادا، رایگان است و تمام مردم کانادا تحت بیمه درمانی تکمیلی هستند و البته این بیمه، دانشجویان خارجی را پوشش نمی‌دهد. همچنین تمام هزینه‌های درمانی را نمی‌توان با این بیمه پوشش داد. برای مثال اگرچه کانادا یکی از مجهزترین تجهیزات دندانپزشکی را دارد، اما دندانپزشکی جزو خدمات رایگان آن حساب نمی‌شود و بایستی از بیمه خصوصی یا بیمه‌های دیگر استفاده کنید چون هزینه آن بسیار بالا است. از جمله قوانین این کشور این بوده که اگر وقت دندانپزشکی گرفتید و 24 ساعت بعد پشیمان شدید، حتما اطلاع دهید چون ممکن است مجبور شوید هزینه دیگری پرداخت کنید. برای کودکان تا زیر 10 سال هزینه‌های پزشکی و حتی دندانپزشکی به طور کامل رایگان است.

هزینه خدمات درمانی در کانادا

موارد زیر تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند:

 • بعضی از آزمایش‎‌‌ها
 • رادیولوژی
 • اکثر واکسیناسیون
 • برخی از درمان‌های تخت متخصص
 • معالجه توسط پزشک خانواده
 • برخی از جراحی‌ها
 • درمان‌های بیمارستانی

هزینه خورد و خوراک در کانادا به طور میانگین چقدر است؟

به اساسی‌ترین هزینه‌های زندگی در کانادا یعنی خورد و خوراک می‌رسیم که کاملا به خودتان مرتبط است و نمی‌توان به طور دقیق آمار داد. اما به طور کلی اگر کم غذا هستید، برای 6 وعده غذا در هفته که خانگی درست می‌کنید، حدود 50 تا 60 دلار هزینه خواهید داشت. اگر خوش غذا باشید به نسبت این مبلغ بالاتر می‌رود. هفته‌ای یکبار رستوران رفتن حدود 15 الی 20 دلار به هزینه‌هایتان اضافه می‌کند که چندان صرفه اقتصادی برایتان ندارد.

هزینه خورد و خوراک در کانادا به طور میانگین چقدر است؟

هزینه های جانبی در کانادا

اگر بخواهید در دسته هزیه‌های جانبی به عنوان لایف استایل زندگی‌تان، ورزش را هم قرار دهید، هزینه شهریه باشگاه حدود 40 تا 60 دلار است. اگر اهل تأتر و سینما هستید، برای رزرو یک جای خوب در تأتر، هزینه بلیط‌تان حتی تا 80 دلار هم می‌رسد. در بین کانادایی‌ها قهوه خوردن یک عادت مشترک است و اگر شما هم به این قضیه عادت کنید ماهانه 50 تا 100 دلار باید برای قهوه‌های روزانه تان کنار بگذارید.

مالیات در کانادا به چه صورت است ؟

سیستم مالیاتی و قوانین مربوط به آن در هر ایالت کانادا به صورت مستقل اداره می‌شود. مالیات بر درآمد که دو هفته‌ای است به طور مستقیم از حقوق کارمندان کسر می‌شود که هزینه‌های تحصیلی مدارس دولتی و دانشگاه‌ها، خدمات درمانی و مراقبت از کودکان را پوشش می‌دهد. نیروهای کار مستقل یا کارآفرینان باید به طور جداگانه مبلغ مالیات بر درآمد را کنار بگذارند. اگر درآمد کمی داشته باشید، هنگام تنظیم اظهارنامه مالیات، به شما تحفیفات مخصوصی داده می‌شود.
مالیات دیگر مربوط به مالیات محصول و خدمات است که دو نوع مالیات فدرال و استانی را در بر می‌گیرد. برای مثال در انتاریو نرخ این مالیات 13 درصد است که 8 درصد آن استانی و 5 درصد آن مالیات فدرال است.

هزینه های ماهانه در کانادا به طور میانگین چه میزان است؟

به طور کلی هزینه زندگی در مونترال ، انتاریو تورنتو و دیگر شهرهای کانادا با هم متفاوت است و بسته به اینکه کدام شهر را برای زندگی انتخاب کردید، هزینه‌ زندگی‌تان متغیر است. اما طبق آمار سایت National Bank هزینه‌های خانه نیمی از درآمد شما را دربرمی‌گیرد.

در این مقاله وب سایت در مسیر استارت آپ ویزا سعی داشته با بررسی هزینه‌ها، به شما در برنامه‌ریزی‌‌تان در این زمینه کمک کرده باشد. به طور کلی هزینه ماهانه یک خانواده 4 نفره در کانادا شاید ماهانه از حدود 2500 تا 3000 دلار شروع شود. معمولا هرچه زمان اقامت‌تان بیشتر شود، هزینه‌های ماهانه‌تان افزایش پیدا می‌کند. برای مثال اگر در ابتدای ورودتان با ماهانه 2500 دلار سر می‌کردید شاید بعد از 4 یا 5 سال هزینه‌هایتان روی 5000 دلار ماهانه تنظیم شود.

مقالات پربازدید اخیر
معرفی ۱۰ سایت برتر کاریابی در کانادا
معرفی ۱۰ سایت برتر کاریابی در کانادا
6 اسفند 1400

اکنون زمان بسیار خوبی برای جستجوی شغل جدید است. با ادامه کمبود نیروی کار در کانادا، امکان پیدا کردن کار بیشتر است. دستمزدها در حال افزایش هستند، مزایا بیشتر می شوند و گزینه...

ویزای توریستی کانادا
ویزای توریستی کانادا
5 بهمن 1400

کانادا سالانه میزبان میلیون‌ها بازدیدکننده است که با اهداف گردشگری، تفریحی، سفرهای کاری و یا بازدید از دوستان و خانواده با ویزاهای غیر اقامتی به این کشور سفر می‌کنند و به روش های...

معرفی شهر رجینا در کانادا
معرفی شهر رجینا در کانادا
29 فروردین 1401

شهر رجینا در کانادا مکانی عالی برای زندگی و تشکیل خانواده است. به عنوان یک کانون فرهنگی و تجاری در جنوب ساسکاچوان، رجینا مجموعه‌ای بی‌پایان از فرصت‌های زندگی را پیش روی مهاجران قرار...

مونترال یا ونکوور؟ مقایسه شهر مونترال با ونکوور برای زندگی 2022
مونترال یا ونکوور؟ مقایسه شهر مونترال با ونکوور برای زندگی 2022
4 اردیبهشت 1401

مونترال یا ونکوور؟ مقایسه شهر مونترال با ونکوور برای زندگی 2022 اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، ونکوور و مونترال ممکن است لیستی انتخابی از شهرهایی باشند که هدف اصلی شما برای...

مهاجرت تحصیلی‌ به کانادا
29 اردیبهشت 1401

مهاجرت تحصیلی به کانادا آسان و پرکاربرد است اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید بهتر است با مزایا، شرایط و ویژگی‌های آن آشنا باشید. هر‌ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا تصمیم...

استارتاپ-انتاریو-کانادا
استارتاپ انتاریو کانادا
19 مرداد 1401

استارتاپ استان انتاریو کانادا یکی از محبوب ترین استارتاپ ها در ما بین ایرانیان است. در این مقاله نمونه استارتاپ های موفق کانادا در استان انتاریو را نیز برای شما آورده ایم تا...

خدمات بیمه بهداشت و درمان کانادا
همه چیز درباره خدمات بیمه بهداشت و درمان کانادا
26 فروردین 1401

نظام سلامت کانادا و سیستم درمانی این کشور، یکی از پیشرفته و بهترین سیستم‌های مراقبت بهداشتی در سراسر جهان است. خدمات بیمه بهداشت و درمان کانادا، از طریق برنامه‌های استانی و با بودجه...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…