مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا

فهرست محتوای مقاله

اقامت دائم کانادا و گرفتن کارت PR نیاز به مشاور حقوقی دارد و از دغدغه های اصلی و ابتدایی برای مهاجرین به کانادا است. در این مقاله سعی داریم با هم ببینیم اقامت دائم چیست و گرفتن کارت پی‌آر چه شرایط و مراحلی دارد.

مقیم دائم کانادا

مقیم دائم کانادا شخصی است که به طور قانونی در این کشور سکونت دارد و از حق اقامت دائم برخوردار است اما این به آن معنا نیست که شهروند کانادایی محسوب می‌شود.

در واقع مقیم دائم کانادا از بیشتر حقوق شهروندی کانادا نظیر پوشش کامل بیمه درمانی،  امکان زندگی، کار و تحصیل در هرجای کشور کانادا و حمیات و آزادی قانون کانادایی را دارد از دیگر مزایای اقامت دائم کانادا امکان مهاجرت تمامی اعضای خانواده بعد از گرفتن کارت PR و اقامت دائم کانادا است اما این اقامت دارای مدت زمان معمولا 5 ساله بوده البته قابل تمدید است.

علاوه بر داشتن مدت زمان برای این نوع اقامت شما از یکسری حقوق مثل حق رای برخوردار نیستید اما با داشتن اقامت دائم کانادا شما می‌توانید برای شهروندی کانادا اقدام کنید.

مدارک اولیه گرفتن اقامت دائم کانادا

با توجه به شیوه مهاجرتی مدارکی که باید برای گرفتن کارت پی‌ار ارائه دهید متفاوت است اما یکسری مدارک مشترک وجود دارد که این مدارک باید ترجمه شده و مورد تایید کانادا باشد.

  • ارائه آزمایش پزشکی و مدیکال و همچنین گواهی سوءپیشینه
  • مدرک شناسایی برای خود و تمامی اعضای خانواده که قصد مهاجرت دارند
  • مدرک شغلی که با توجه به نوع مهاجرت متفاوت است
  • مدرک تحصیلی معتبر و تاید شده توسط کانادا
  • هزینه و فرم درخواست اقامت دائم
  • ارائه تمکن مالی که با توجه به شیوه مهاجرت متفاوت است

اگر برای این مدارک استرس و نگرانی فراهم کردن دارید با مشاوران ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 

روش‎های گرفتن اقامت دائم کانادا

برای گرفتن  اقامت دائم کانادا روش‌های مختلفی هست که با توجه به شرایط هر فرد درجه آسانی و سختی آن متفاوت است.

اقامت دائم کانادا با سیستم امتیاز بندی اکپرس اینتری

یکی از مرسوم ترین روش‌ها برای گرفتن اقامت دائم کانادا شرکت در سیستم امتیاز بندی با توجه به سن، تحصیلات، مدرک زبان، سابقه شغلی و … است به ای صورت که هر کدام از این آیتم ها حداقل شرایطی را دارد و هرچقدر شما در این آیتم‌ها سطح بالاتری داشته باشید امتیاز شما بیشتر می‌شود و در نهایت با حداقل امتیاز لازم می‌توانید برای گرفتن اقامت دائم شانس خود را امتحان کنید.

اقامت دائم کانادا با سرمایه گذاری

در این روش لزومی به ایجاد شغل نیست و تنها با داشتن و اثبات حداقل سرمایه مورد نیاز در سیستم‌های سرمایه‌گذاری کانادا می‌توانید برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید

اقامت دائم کانادا با استارتاپ ویزا

استارتاپ ویزا یکی از بهترین و محبوب‌ترین روش ها برای گرفتن اقامت دائم و کارت PR است شما باید یک طرح استارتاپی مناسب همراه با بیزنس پلن و تمایل یک شرکت سرمایه گذار همراه با اثبات تمکن مالی داشته باشید و بعد از مهاجرت و فعال بودن بیزنس شما  و همه‌ی افرادی که در پروژه استارت آپ شما در حال فعالیت هستند و در حال کار و فعالیت هستید می‌توانید اقدام به گرفتن اقامت دائم کنید.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  آشنایی با دولت و سیاست حاکم در کانادا ۲۰۲۲

زمان گرفتن اقامت ویزای استارتاپ تا اقامت دائم استارتاپ معمولا 3 سال طول می‌کشد اما شما 1 سال بعد از شروع به کار کردن در طرح استارتاپی خود می‌توانید برای گرفتن اقامت دائم استارتاپ اقدام کنید. توجه داشته باشید شرکت سرمایه گذاری استارتاپ شما اگر آنجل یا ریسک پذیر باشد پروژه شما باید در مراحل پایانی باشد و درنتیجه سرعت شروع به کار و گرفتن اقامت دائم نیز بیشتر است اما اگر شرکت‌های انکوباتور را انتخاب کنید شما باید تحت آموزش و یادگیری باشید و سپس اقدام به فعالیت شغلی کنید و این امر گرچه ممکن است روند گرفتن کارت پی‌آر شما را عقب بیندازد اما باعث می‌شود به صورت خیلی اصولی و قدرت مند شروع به کار کنید.

اقامت دائم کانادا با خود اشتغالی

این اقامت بیشتر برای هنرمندان و ورزشکاران مناسب است و نیاز به مدارک شخصی خاصی نیز ندارد شما با این روش می‌توانید بعد از شروع فعالیت اقدام به گرفتن اقامت دائم کانادا کنید.

اقامت دائم کانادا با جاب آفر

شما با داشتن پیشنهاد شغلی به تنهایی نمی‌توانید اقدام به گرفتن اقامت دائم کنید و روند کار به این صورت است که بعد از مهاجرت و فعالیت در شرکتی که از آن پیشنهاد شغلی داشتید و اثبات مفید بودن و ادامه در این بیزنس می‌توانید اقدام به مهاجرت کنید.

اقامت دائم کانادا از طریق تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به تنهایی برای شما اقامت دائم به ارمغان نمی‌آورد اما بعد از اتمام تحصیل در دانشگاه‌کانادا امتیاز بسیار مطلوبی برای شرکت در طرح امتیاز بندی، شغلی و … دارید چرا که مدارم معتبر دانشگاه‌های کانادا برای شما یک مزیت ویژه محسوب می‌شود.

 

البته روش‌های دیگر مثل ازدواج و پناهندگی و… نیز می‌تواند موجب به گرفتن اقامت دائم شود که نقش شرایط شخصی در این روش‌ها بسیار پر رنگ است.

مدت زمان گرفتن کارت PR

شما برای گرفتن اقامت دائم کانادا باید حداقل 730 را در خاک این کشور سپری کرده باشید و البته در موارد خاص می‌تواند کمتر باشد و حتی حضور شما در کشور ثالث برای ماموریت نیز حساب شود. اگر اعتبار 5 ساله کارت PR شما در حال اتمام است باید برای تمدید آن اقدام کنید و سوابق شغلی 5 سال حضور در کانادا و … را ارائه دهید اما منقضی شدن کارت PR معمولا به معنی لغو شدن اقامت دائم شما نیست و افسر مهاجرت و سیستم مهاجرتی کانادا در نهایت تصمیم می‌گیرد اقامت دائم شما را به موقت یا لغو و حتی شهروندی تبدیل کند.

 

استارتاپ ویزا رود، یک موسسه مهاجرتی نیست بلکه یک تیم قوی در ضمینه مهاجرت به کانادا به ویژه از طریق استارتاپ است. افراد موجود در تیم سال‌ها تجربه و ارتباط با وکلای کانادا را دارند و همچنین همواره سعی شده بهترین و کاربردی ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند. اگر سوالی یا مشورتی خواستید حتما از طریق پشتیبانی و تماس با ما در میان بگذارید و ما همیشه سعی کردیم جواب درست را به شما انتقال دهیم و اگر هم اطلاعات ناقصی داریم سعی می‌کنیم از منابع معتبر خودمون رو تکمیل کنیم و اطلاعات غلط در اختیار شما قرار ندیم و شما را به اشتباه نیندازیم. پس هر سوالی دارید حتما از ما بپرسید.

مقالات پربازدید اخیر
مدت زمان جواب سفارت کانادا برای انواع ویزا
مدت زمان جواب سفارت کانادا برای انواع ویزا
3 فروردین 1401

داشتن ویزا از مهم‌ترین الزامات ورود به بسیاری از کشورها از جمله کانادا است. شهروندان ایرانی که به منظور تحصیل، کار، سفر و یا مهاجرت به کانادا اقدام می‌کنند، باید ابتدا برای ویزای...

روش های مهاجرت به کانادا
روش های مهاجرت به کانادا
13 بهمن 1400

شایستگی و سرمایه دو اصل برای قرارگیری در گروه های مختلف روش های مهاجرت به کانادا است و پذیرش مهاجر نیز از این دو اصل پیروی می کند. از اصلی ترین روش های...

مهاجرت تحصیلی
28 اردیبهشت 1401

مهاجرت تحصیلی از جمله روش‌های مهاجرت است که البته منجر به به اقامت دائم نمی‌شود اما می‌تواند ضمینه ساز گرفتن اقامت دائم به صورت خیلی غیر مستقیم و خیلی ساده‌تر شود. مهاجرت تحصیلی...

همه ی آن چیزی که باید در مورد کار در کانادا بدانید
همه ی آن چیزی که باید در مورد کار در کانادا بدانید
7 اسفند 1400

با توجه به اینکه زندگی در کانادا مزایای بسیار زیادی دارد و همچنین دلار کانادا جزء معتبرترین ارزهای بین المللی محسوب می شود هر ساله تعداد کثیری از مردم جهان از طرق مختلف...

معرفی شهر تورنتو کانادا
معرفی شهر تورنتو کانادا
16 فروردین 1401

شهر تورنتو کانادا با شعار «تنوع قدرت ما» است، درب‌های خود را به روی جهانیان گشوده است. با بیش از 80 گروه قومی، تورنتو شهری چند ملیتی است که همۀ افراد در همۀ...

معرفی دانشگاه رویال رودز کانادا
معرفی دانشگاه رویال رودز کانادا
3 اردیبهشت 1401

دانشگاه رویال رودز (Royal Roads University) در سال 1995 در شهر ویکتوریا مرکز ایالت بریتیش کلمبیا تاسیس شده است. دولت استان بریتیش کلمبیا پس از انحلال دانشکده نظامی سابق رویال رودز (RRMC) در...

سندرم ایمپاستر و مشکلات مهاجرت
سندرم ایمپاستر و مشکلات مهاجرت
4 فروردین 1401

سندرم ایمپاستر ویژه افراد موفق است. بسیاری از افراد توانمند و تیزهوش علی‌رغم قابلیت‌ها و موفقیت‌های روز افزون هیچ احساس مثبت درونی به توانمندی‌ها و قابلیت‌های خود ندارند بلکه معتقدند دیگران را به...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…