مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا
آیا برنامه Tech Pilot بریتیش کلمبیا بهترین روش مهاجرت به کاناداست؟

فهرست محتوای مقاله

یکی از بهترین ترین برنامه های پذیرش مهاجرت به بریتیش کلمبیا برنامه Tech Pilot است. این برنامه جز برنامه های نامزدی استانی (PNP) است و هر ساله تعداد زیادی از افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند از طریق این برنامه وارد کانادا می شوند. کانادا برای تقویت اقتصاد خود، تقریبا هر سال به تعداد برنامه های مهاجرت به کانادا برنامه های جدیدی اضافه می کند.

در نتیجه برای کسی که قصد مهاجرت به کانادا را دارد، بهترین زمان همین حالاست! هدف کانادا پذیرش بیشتر از 1 میلیون نفر مهاجر جدید برای اقامت دائم تا سال 2023 است. در نتیجه هر سال چیزی حدود 400 هزار نفر مهاجر جدید می گیرند. اگر شرایط مهاجرت به کانادا را دارید، چرا شما یکی از آنها نباشید؟

در حال حاضر بیشتر از 100 روش مختلف مهاجرت به کانادا وجود دارد، اما مسیری که بیشترین تعداد مهاجر را می گیرد مسیر اقتصادی است؛ از هر 10 مهاجر که از این مسیر اقدام می کنند 6 نفر پذیرفته می شوند.

تعداد زیادی از این مهاجران از طریق برنامه های نامزدی استانی (PNP) که یکی از برنامه های مسیر اقتصادی است اقدام می کنند. روش PNP اولین بار در دهه 90 معرفی شد و از آن زمان تا امروز به دومین مسیر برای اخذ اقامت دائم کانادا تبدیل شده است. در ادامه کمی با روش مهاجرت استانی به کانادا و بعد از آن برنامه Tech Pilot بریتیش کلمبیا آشنا خواهید شد.

آیا روش برنامه های نامزدی استانی (PNP) برای همه مناسب است؟

ایالت ها و قلمروهای کانادا برنامه های مهاجرت خود را به عنوان راهی برای جذب افراد با مهارت های خاص دارند. برنامه نامزدی استانی باعث شده تا دست آنها برای پذیرش سریع تر نیروی کار ماهر مورد نیازشان باز باشد. در نتیجه، پروسه مهاجرت به کانادا از این مسیر سریع تر انجام می شود.

برای مثال یکی از استان های کانادا در مناطق روستایی خود به پزشک نیاز دارد و یا ساسکاچوان به مهندس برقی نیاز دارد. همانطور که در بالا هم اشاره شد، هر کدام از استان ها و قلمروها با برنامه مهاجرت استانی می توانند نیروی کار ماهر مورد نیاز خودشان را بگیرند.

از بین روش های نامزدی استانی(PNP) دو روش از بقیه رایج تر است:

  • روش اسکیل ورکر
  • روش مهاجرت تجاری

برای مهاجرت به کانادا از طریق اسکیل ورکر حتما باید از یک کارفرمای استانی پیشنهاد شغلی یا جاب آفر داشته باشید؛ و برای مهاجرت از طریق تجاری باید در استان مورد نظر بیزینسی راه بیندازید یا در یک بیزینس سرمایه گذاری کنید و یا بیزینسی را بخرید. مزیت اصلی روش به اصطلاح نامزدی استان سرعت پروسه پذیرش است.

پروسه رسیدگی به درخواست مهاجرت، بسته به استانی که برای مهاجرت به آن اقدام می کنید از 2 هفته تا 9 ماه متغییر است. بعد از اینکه استان مورد نظر درخواست شما را قبول کرد، باید دولت کانادا هم آن را قبول کند که معمولا این کار شامل معاینه پزشکی و امنیتی است. یکی از استان هایی که هر ساله تعداد زیادی مهاجر از طریق نامزدی استانی می گیرد، استان بریتیش کلمبیا است.

بریتیش کلمبیا به خصوص روی برنامه Tech Pilot تاکید دارد و امیدوار است سالانه 65 هزار مهاجر جدید بگیرد.

چرا برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمیبا یکی از بهترین انتخاب هاست؟

ساحل بی نظیر بریتیش کلمیبا در کنار کوه های بلند و جنگ های انبوه این استان را به یک مکان رویایی و سرشار از آرامش تبدیل کرده است.

علاوه بر طبیعت فوق العاد زیبایی که دارد، با شهرهای بزرگی مثل ونکوور، ویکتوریا و کلونا همسایه است. بریتیش کلمبیا به عنوان یکی از استان های غربی کانادا برای همه افراد ماهر با هر سبک زندگی یکی از ایده ال ترین انتخاب هاست. برنامه نامزدی استانی بریتیش کلمبیا (PNP BC) یکی از مسیرهای مهاجرت به کانادا است که برای طیف وسیعی از مهاجرین از افراد ماهر و متخصص گرفته تا فارغ التحصیلان و کارآفرینان طراحی شده است.

روش مهاجرت به کانادا از طریق نامزدی استانی(PNP) بریتشی کلمبیا به فرش قرمز معروف است.

این برنامه در استان بریتیش کلمبیا یکی از متنوع ترین برنامه های پذیرش مهاجر به صورت استانی است. همانطور که در بالا اشاره شد دو روش اسکل ورکر و بیزینس بیشترین تعداد مهاجر را می گیرد.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  معرفی تعدادی از سواحل معروف کانادا

یکی از بزرگترین مزیت های این روش امکان گرفتن اقامت دائم کانادا است. سرعت رسیدگی به درخواست مهاجرت از طریق این روش آنقدر سریع است که آن را به فرش قرمز برای مهاجرت به کانادا تعریف کرده اند.

 

برنامه Tech Pilot چیست ؟

اگر مهارت های فنی دارید و به دنبال راهی سریع برای مهاجرت و دریافت اقامت دائم کانادا هستید، برنامه Tech Pilot نامزدی استانی بریتیش کلمبیا بهترین روش حال حاضر است.

این روش به دنبال کارآفرینان و متخخص های است که در حوزه فناوری فعالیت می کنند. شرکت های فناوری در بریتیش کلمبیا شرکت های نسبتا جوانی هستند و به همین دلیل نیروی کار ماهر در حوزه فناوری یکی از اصلی ترین نیازهای این استان است. بریتیش کلمبیا با پذیرش مهاجر از این طریق بهترین متخصصین در حوزه فناوری را در اختیار خواهد داشت و نتیجه آن پیشرفت در زمینه هی مورد نظر این استان است. به همین دلیل، به افرادی که از طریق برنامه Tech Pilot نامزدی استان بریتیش کلمبیا به کانادا مهاجرت کنند اقامت دائم داده می شود.

از زمان راه اندازی این برنامه مهاجرتی در سال 2017 تا امروز 5 هزار نیروی ماهر و دانشجویان به کانادا مهاجرت کرده اند.

 

چطور باید برای برنامه Tech Pilot درخواست داد؟

اولین کار برای مهاجرت از طریق برنامه Tech Pilot، ثبت نام در یکی از برنامه های مهاجرتی اسکیل ورکر بریتیش کلمبیاست. بعد از آن باید از بین 29 شغلی که در لیست طبقه بندی مشاغل ملی کانادا برای بریتیش کلمبیا در نظر گرفته شده است، کد شغل مورد نظرتان را پیدا کنید. به عبارت دیگر اول از همه باید ببینید که بریتیش کلمبیا برای پذیرش مهاجر چه مشاغلی را در نظر گرفته است.

برنامه Tech Pilot دو مزیت اصلی دارد:

  • پروسه رسیدگی به درخواست شما سریع تر از بقیه درخواست ها به روش نامزدی استانی است
  • به سرویسی به اسم concierge services دسترسی خواهید داشت که برای طی کردن مراحل استخدام در بریتیش کلمبیا به شما کمک خواهند کرد.

 

حرف آخر Tech Pilot بریتیش کلمبیا

احتمالا شنیده اید که از هر پنج کانادایی یک نفر خارج از کانادا متولد شده است. شاید در نگاه اول این واقعیت موضوع بی اهمیتی به نظر برسد، اما اگر کمی دقیق تر به آن نگاه کنید متوجه می شوید که چرا کانادا از مهاجرین استقبال می کند. طبق پیش بینی های دولت کانادا در سه سال آینده، به بیشتر از یک میلیون نفر از مهاجرین اقامت دائم کانادا داده می شود. آیا شما هم در بین آنها خواهید بود؟

روش اسکیل ورکر و به طور خاص برنامه Tech Pilot بریتیش کلمبیا دقیقا یکی از برنامه هایی که هم راستا با سیاست های پذیرش نیروی کار ماهر از خارج از کاناداست. کار و فعالیت در شرکت های فناوری در بریتیش کلمبیا یک بازی برنده برنده است.

از طرفی این استان کمبود نیروی ماهر و متخصص خود را جبران می کند و از طرفی شما به عنوان یک مهاجر علاوه بر دسترسی به امکانات زندگی در بالاترین سطح جهانی، با شرکت های بزرگ که در حوزه فناوری در سطح بین المللی فعالیت می کنند در ارتباط خواهید بود. در نتیجه هم بریتیش کلمبیا و هم مهاجرینی که از طریق برنامه Tech Pilot برای مهاجرت به کانادا اقدام می کنند در کدام در مسیر مورد نظر خود به رشد و شکوفایی می رسند.

مقالات پربازدید اخیر
استارتاپ کارگاه تولیدی در کانادا نمونه
استارتاپ کارگاه تولیدی در کانادا همراه با نمونه
27 مرداد 1401

استارتاپ کارگاه تولیدی در کانادا ، راه اندازی کارخانه در کانادا از طریق استارتاپ، راه اندازی استارتاپ صنعتی و… از جمله روش های مهاجرت به کانادا است. شما برای ایجاد یه کارگاه تولیدی...

بازار کار در شهرهای کوچک کانادا
بازار کار در شهرهای کوچک کانادا
8 فروردین 1401

در طول ۲۰ سال گذشته کشور کانادا همواره در تلاش بوده تا با ایجاد بازار کار مناسب، مهاجران جدید را جهت مهاجرت به شهرهای کوچکتر تشویق نماید. به همین منظور برای دستیابی به...

همه چیز درباره شهروندی و اقامت دائم کانادا
همه چیز درباره شهروندی و اقامت دائم کانادا
24 اسفند 1400

از حدود سال ۲۰۱۳ بود که دولت کانادا برای آینده ی کشور خود یک برنامه ی بلند مدت را در نظر گرفت تا از طریق جذب مهاجر بتواند به اهداف بلند مدت خود...

مونترال یا ونکوور؟ مقایسه شهر مونترال با ونکوور برای زندگی 2022
مونترال یا ونکوور؟ مقایسه شهر مونترال با ونکوور برای زندگی 2022
4 اردیبهشت 1401

مونترال یا ونکوور؟ مقایسه شهر مونترال با ونکوور برای زندگی 2022 اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، ونکوور و مونترال ممکن است لیستی انتخابی از شهرهایی باشند که هدف اصلی شما برای...

معرفی شهر ادمونتون کانادا
معرفی شهر ادمونتون کانادا
25 فروردین 1401

شهر ادمونتون (به انگلیسی: Edmonton)‎ مرکز استان آلبرتا در کشور کانادا است. ادمونتون لنگرگاه شمالی کوریدور کلگری–ادمونتون محسوب شده و به عنوان «دروازه ورود به شمال» شناخته شده‌است. این شهر نقطه شروع پروژه‌های...

تحصیل در کانادا
تحصیل در کانادا
13 بهمن 1400

امروزه بسیاری از افراد برای مهاجرت کشور کانادا را انتخاب می کنند. اما شاید از خود بپرسید چرا؟ دلیل عمده ی آن هم این است که کشور کانادا یکی از هوشمند ترین، و...

معرفی شهر تورنتو کانادا
معرفی شهر تورنتو کانادا
16 فروردین 1401

شهر تورنتو کانادا با شعار «تنوع قدرت ما» است، درب‌های خود را به روی جهانیان گشوده است. با بیش از 80 گروه قومی، تورنتو شهری چند ملیتی است که همۀ افراد در همۀ...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…