مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا
معرفی شهر رجینا در کانادا

فهرست محتوای مقاله

شهر رجینا در کانادا مکانی عالی برای زندگی و تشکیل خانواده است. به عنوان یک کانون فرهنگی و تجاری در جنوب ساسکاچوان، رجینا مجموعه‌ای بی‌پایان از فرصت‌های زندگی را پیش روی مهاجران قرار می‌دهد. پس اگر قصد تحصیل، زندگی یا کار در این شهر را دارید، باید در مورد آب و هوا، فرصت‌های آموزشی، حمل و نقل و هر آنچه به شهر رجینا مربوط می‌شود، اطلاعات خود را کامل کنید؛ با وبلاگ در مسیر استارت آپ ویزا همراه باشید.

شهر رجینا کجاست؟

رجینا پایتخت ساسکاچوان و شانزدهمین شهر بزرگ کانادا است. این شهر در منطقه جنوبی استان واقع شده است و 118.4 کیلومتر مربع مساحت دارد. این شهر با آلبرتا در غرب و مانیتوبا در شرق هم جوار است و در همسایگی با ایالات مونتانا و داکوتای شمالی قرار دارد. ارتفاع شهر رجینا از سطح دریا برابر با 577 متر است. افرادی که برای اولین بار به رجینا می‌آیند خارق العاده‌ترین زیبایی‌های طبیعی را در این شهر خواهند دید. رشته کوه‌ها، فضاهای سرسبز، پارک‌های ملی، آبشارها و بیش از صد هزار دریاچه و رودخانه در این شهر وجود دارند. طبیعتی که در بسیاری از مناطق استان به نمایش گذاشته شده است، زیبا و مجذوب کننده هستند.

Regina, Saskatchewan

تاریخچه شهر رجینا

رجینا (Regina) در قلمرو سنتی متیس واقع شده است. هزاران سال مردم بومی در این منطقه زندگی کرده‌اند. این منطقه یکی از مکان‌های مهمی بود که مردم بومی برای شکار گله‌های گاومیش کوهان بیستون به آنجا می‌آمدند. مردم بومی این منطقه را oskana ka-asastēki نامیدند که تقریباً به توده‌هایی از استخوان ترجمه می‌شوند.

توسعه شهر رجینا از دهۀ 1880 به عنوان یک جامعه کشاورزی آغاز شد. در همین زمان رجینا به مرکز توزیع مواد و محصولات کشاورزی تبدیل شد. با رشد بیشتر، این شهر از نام ملکه ویکتوریا که در آن زمان پادشاه انگلیس بود، به رجینا (لاتین به معنای ملکه) تغییر نام یافت. رجینا در سال 1903 به شهر تبدیل و دو سال بعد، ساسکاچوان به یک استان تبدیل شد و رجینا را به عنوان پایتخت خود انتخاب کرد. امروزه، این جامعه متنوع و پرجنب و جوش، به یکی از شهرهای بزرگ کانادا با رشدی سریع تبدیل شده است.

جمعیت و زبان مردم رجینا

شهر رجینا در سرشماری سال 2020 جمعیتی بالغ بر 254061 نفر جمعیت دارد. نرخ رشد جمعیتی رجینا بین 1.5 تا 3.48 درصد است که نشان از مهاجرپذیری بالای شهر دارد. رجینا یک شهر بسیار متنوع است و تعداد زیادی از گروه‌های قومی و فرهنگی را در خود حفظ کرده است. مردمان کشورهای آمریکای لاتین، جنوب آسیا، جنوب شرقی آسیا و آسیای غربی به فور در رجینا یافت می‌شوند. همچنین، رجینا شهری است که اکثریت جمعیت آن را جوانان و میانسال تشکیل می‌دهند.

1/27 درصد از مردم رجینا هیچ مذهبی خاصی ندارد! 67.9 درصد را مسیحیان، 1.9 درصد را مسلمانان، 0.8 درصد هندو و مابقی را مذاهب دیگر تشکیل می‌دهند. از نظر زبان، 98.1 درصد ساکنان رجینا انگلیسی صحبت می‌کنند و فقط 1.3 درصد مردم به زبان فرانسه حرف می‌زنند. 12.3 درصد زبان مادری مردم چیزی غیر از انگلیسی یا فرانسه است.

نکته: نرخ بیکاری در رجینا پنج درصد است که کمتر از مقدار متوسط ​​کشور است.

آب و هوای رجینا

رجینا آفتابی‌ترین پایتخت کانادا است. ریجنا شهری چهار فصل است که ساکنان آن تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد و خشکی را تجربه می‌کند. دمای متوسط از 23 درجه سانتیگراد در تابستان (73 درجه فارنهایت) تا 11 درجه سانتیگراد (12 درجه فارنهایت) در زمستان است. میانگین بارش سالانه 398 میلی‌متر (15.3 اینچ) است. هوای سرد به طور معمول از اکتبر تا آوریل ادامه دارد و از جولای تا آگوست نیز می‌توان هوای گرم را تجربه کرد. در بهار و اوایل پاییز، هوا معمولاً بین دمای متوسط و خنک در نوسان است. اگر هوای خنک و زمستان‌های طولانی‌تر را ترجیح می‌دهید، قطعاً رجینا مکان مناسبی برای شماست!

تحصیل در رجینا

رجینا سه بخش مدرسه‌ای دارد. اولین مورد، شورای مدارس دولتی رجینا است که کلیه مدارس ابتدایی و دبیرستان‌های دولتی را شامل می‌شود. سپس شورای مدرسه کاتولیک رجینا وجود دارد که کلیه مدارس ابتدایی و دبیرستان را با وابستگی کاتولیک رومی اداره می‌کند. سرانجام، Conseil des écoles Fransaskoises وجود دارد که کلیه بخش‌های مدارسی که فقط فرانسوی هستند را اداره می‌کند.
دانشگاه‌های رجینا به دانشگاه ملل اول کانادا و پردیس رجینا از پلی تکنیک ساسکاچوان تا گزینه‌های تحصیلات تکمیلی و دکترا وجود دارند. دانشجویان در دانشگاه‌های این شهر می‌توانند طیف گسترده‌ای از رشته‌ها و دوره‌های تحصیلی را انتخاب کنند. برای این کار تنها نیاز به دریافت ویزای تحصیلی کانادا است.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  هزینه ویزای کانادا

حمل و نقل در رجینا

در حالی که رجینا شهر کوچکی نیست اما بیشتر ساکنان به راحتی در آن سفر می‌کنند. در بیشتر مناطق رجینا می‌توان تنها در عرض 20 دقیقه به هر قسمت دیگر شهر سفر کرد. حمل و نقل سریع مزیت قابل توجه زندگی در این شهر است. در سفرهای شهری نه تنها می‌توان در وقت خود صرفه جویی کرد بلکه این مورد به صرفه جویی هزینه‌ها نیز کمک می‌کند. در رجینا و اطراف آن گزینه‌های عالی حمل و نقل عمومی ‌متنوعی وجود دارند. در واقع، سیستم حمل و نقل عمومی محلی، قدیمی‌ترین سیستم در کل استان است. این سیستم بیش از 6 میلیون مسافر را در 20 مسیر در رجینا جابجا می‌کند. رجینا در نزدیکی بزرگراه‌های اصلی کانادا قرار دارد و به سایر استان‌ها و شهرهای کشور دسترسی راحت را فراهم می‌کند. این شهر همچنین دارای خط راه آهن برای سفرهای بین شهری است.

هزینه های زندگی در رجینا

هزینه زندگی در ساسکاچوان در مقایسه با سایر استان‌های کانادا نسبتاً کمتر است. کیفیت بالای زندگی و رشد اقتصادی رجینا باعث شده است تا افراد بسیاری از سرتاسر جهان به این شهر بیایند. در مقایسه با شهرهای دیگر کانادا، داشتن خانه در رجینا مقرون به صرفه است. خرید مواد غذایی در بازارهای محلی اغلب نسبتاً ارزان است، در حالی که اگر مواد غذایی را در فروشگاه‌ها بخرید، این هزینه‌ها می‌توانند افزایش یابند. روش دیگر صرفه جویی در هزینه غذا، خرید آن با قیمت‌های تخفیف خورده در سوپرمارکت‌های بزرگ است. حمل و نقل از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است زیرا شما برای انجام کارهای روزانه خود باید در شهر رفت و آمد کنید. توصیه می‌شود از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید که هزینه آن برای هر نفر کمتر از 70 دلار است. اما گزینه خرید یا اجاره خودرو نیز امکان پذیر است.

در مورد اجاره خانه، رجینا به اندازه سایر شهرهای بزرگ کانادا گران نیست و اگر در اینجا به دنبال آپارتمان هستید، می‌توانید مکانی با ارزش بیش از 1000 دلار پیدا کنید. اگر می‌خواهید با خانواده خود به این شهر بیایید، اجاره آپارتمانی بزرگ‌تر، برای شما هزینه بیشتری دارد.

در جدول زیر می‌توانید متوسط هزینه‌های زندگی در رجینا در سال 2021 را مشاهده کنید:

عنوان هزینه (دلار آمریکا)
آب، برق، گرمایش و سرمایش ۱۵۸
آپارتمان (1 اتاق خواب) در مرکز شهر ۸۳۰
آپارتمان (1 اتاق خواب) خارج از مرکز ۷۲۶
آپارتمان (3 اتاق خواب) در مرکز شهر ۱۴۷۳
خرید آپارتمان در مرکز شهر ۳۲۸۴
خرید آپارتمان در بیرون از شهر ۲۱۱۴
هزینه‌های تخمینی ماهیانه چهار نفره ۳۱۳۸
هزینه‌های تخمینی یک فرد مجرد ۸۷۷

 

میزان درآمد افراد در رجینا بستگی زیادی به نوع شغل آنها دارد. به دلیل رشد اقتصادی خوب، افراد می‌توانند در این رجینا به راحتی شغل پیدا کنند. میانگین درآمد 2349.69 و حداقل دستمزد 1467.9 دلار است.

فرصت‌های تفریحی در رجینا

شهر رجینا در زمینه فراهم آوردن فرصت‌های تفریحی متعدد برای ساکنان و بازدیدکنندگان شهری عالی است. پنج استخر روباز در این شهر وجود دارند که بین 14 ژوئن و 3 سپتامبر باز هستند. رجینا فضاهای سبز زیادی دارد که شامل پارک‌ها و زمین‌های بازی مختلف است.

در بسیاری از پارک‌های شهر، زمینه برگزاری پیک نیک نیز وجود دارد که استفاده از آن برای عموم آزاد است. یکی از موارد مهم تفریحی رجینا، سیستم مسیر چند منظوره آن است. این مسیرها به افراد اجازه می‌دهند تا به اسکیت بورد، دویدن، دوچرخه سواری و پیاده روی بپردازند. در طول زمستان، این مسیرها در بین اسکی بازان کراس کانتری نیز محبوب هستند. شهر رجینا دارای زمین‌های مختلف گلف است که توسط شرکت‌های مختلف مدیریت مستقل اداره می‌شوند. ساختار مالکیت این زمین‌های گلف باعث می‌شود که گلف یک فعالیت کم هزینه برای خانواده‌های ساکن در شهر باشد.

کلام آخر در مورد رجینا

مهاجرت به کانادا یکی از بزرگترین انتخاب‌هایی است را که می‌توان در طول زندگی خود انجام داد. شما می‌توانید آرزوهای خود را دنبال کنید و زندگیتان را همانطور که می‌خواهید در کشور بنا سازید. به دلیل استانداردهای بالای زندگی، آب و هوای مطلوب و فرصت‌های بیشمار کار، رجینا مقصدی عالی برای اقامت دائم است.

مقالات پربازدید اخیر
هزینه مهاجرت به کانادا
22 اردیبهشت 1401

هزینه مهاجرت به کانادا کاملا بستگی به روش مهاجرت شما به کانادا دارد البته بعد از گرفتن اقامت دائم شما مکلف به هزینه های زندگی خود مثل تهیه مسکن خورد و خوراک و...

دوره های کوآپ در کانادا
دوره های کوآپ در کانادا
2 فروردین 1401

دوره‌های کوآپ به دانشجویان بین‌المللی این فرصت را می‌دهد که در حین تحصیل در کانادا تجربه کاری نیز داشته باشند. این دوره‌ها تجربه شما را افزایش می‌دهند و باعث می‌شوند بعد از فارغ...

واحد پول کانادا چیست؟
واحد پول کانادا چیست؟
22 اسفند 1400

یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که در زمان مهاجرت به کانادا برای یک مهاجر اهمیت ویژه‌ای دارد ارزش پول کانادا و قیمت آن نسبت به پول کشوری است که در آن زندگی می‌کند. قیمت...

همه ی آن چیزی که باید در مورد استارت آپ بدانید
همه ی آن چیزی که باید در مورد استارت آپ بدانید
28 بهمن 1400

استارت آپ نوعی از کسب و کار است که محصول یا خدمات منحصر به فردی را توسعه می دهد و آن را به بازار معرفی می کند. در این مقاله از وب سایت...

خرید بیزنس پلن استارتاپ کانادا
خرید بیزینس پلن استارتاپ کانادا + کلاهبرداری ها
30 مرداد 1401

خرید بیزینس پلن در کانادا و مهاجرت از طریق استارتاپ آماده موضوعی است که در حال حاضر بسیار محبوب است. در این مقاله قصد داریم بیشتر این موضوع را بررسی کنیم و ببینیم...

آب و هوای کشور کانادا
آب و هوای کشور کانادا
10 اسفند 1400

هرچند اکثریت افراد آب و هوای کانادا را سرد و خشن می‌دانند بطوری که مناطق وسیعی از این کشور در نواحی جغرافیایی قطبی قرار دارند اما جدا از این مناطق سرد شمالی در...

معرفی شهر مونترال کانادا
معرفی شهر مونترال کانادا
17 فروردین 1401

شهر مونترال در کانادا مقصدی محبوب برای مهاجران و دانشجویان بین المللی است زیرا بسیاری از شرایط ایده آل تحصیل و کار را فراهم می‌کند. افراد و خانواده‌هایی که می‌خواهند تجربه ناب زندگی...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…