مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا
معرفی شهر اتاوا، کانادا

فهرست محتوای مقاله

اُتاوا یا آدوا یا آتوا (به انگلیسی: Ottawa) پایتخت کشور کانادا و چهارمین شهر بزرگ این کشور است. این شهر در آمریکای شمالی و در کنار رودخانهٔ اتاوا (شعبهٔ رودخانه سن‌لوران) واقع شده‌است. تلفظ اُتاوا که در بین فارسی زبانان و در برخی زبان‌های دیگر مثل عربی متداول است، از تلفظ فرانسوی نام این شهر گرفته شده‌است و در مناطق فرانسوی زبان کانادا استفاده می‌شود. در انگلیسی کانادایی و آمریکایی نام این شهر آ-دو-وا تلفظ می‌شود. همچنین در انگلیسی بریتیش، تلفظ آ- تو-وا متداول است. اتاوا چهارمین پایتخت تمیز و پاکیزه در دنیا است.

بر اساس یک مطالعه که توسط Business Canada انجام شد، اتاوا را به عنوان بهترین مکان برای زندگی در کانادا بر اساس درآمد، مالکیت خودرو، نرخ بیکاری، مسکن، آب و هوا و سبک زندگی قرار داد. عوامل فرهنگی عنصر کلیدی رتبه عالی اتاوا در این پژوهش بودند.

شهر اتاوا در سال ۲۰۱۶ توسط مجله MoneySense بهترین مکان برای زندگی در کانادا قرار گرفت. این پنجمین بار در پنج سال است که اتاوا مقام اول را بدست آورده‌است! عوامل مهمی شامل کیفیت بالای زندگی و کم هزینه بودن زندگی در کسب این رتبه مؤثر بوده‌است. گذشته از یک اقتصاد قوی و درآمد بالا، اتاوا همچنین دارای شاخص‌های بالایی در پیاده راه‌های جذاب و حمل و نقل کاراست؛ و همچنین به عنوان بهترین مکان برای زندگی برای تازه واردان کانادا نیز در رتبه ۱ قرار گرفت.

مجله Business magazine در نظرسنجی بهترین شهر دنیا برای زندگی در سال ۲۰۰۹، رتبه اتاوا را چهاردهم در جهان و رتبه سوم در آمریکای شمالی اعلام کرد. در سال ۲۰۱۰، اتاوا در بین ۱۰ درصد برتر شهرها در سطح جهان در «کیفیت زندگی» بود که شامل اقتصاد، سیستم سیاسی، آموزش پرورش و مدارس، بهداشت، مسکن و محیط زیست بود.

مهاجرت به کانادا به ویژه شهر اتاوا رو افزایش است و افراد بسیاری با فرهنگ‌های مختلف هر ساله وارد پایتخت کانادا می‌شوند. اما چه مواردی باعث می‌شوند اتاوا تا این اندازه برای مهاجران جذاب به نظر برسد؟ ما در مقاله دیگری از در مسیر استارت آپ ویزا به معرفی شهر اتاوا کانادا می‌پردازیم.

اتاوا کجاست؟

اتاوا (Ottawa) شهری پر جنب و جوش و جوان است که به عنوان پایتخت کانادا شناخته می‌شود. اتاوا در قسمت شرقی انتاریوی جنوبی واقع شده است و در مرز کبک قرار دارد. با تورنتو 5 ساعت رانندگی و با مونترال دو ساعت راه است. پایتخت کانادا در کرانه جنوبی رودخانه اتاوا قرار دارد و تنها یک ساعت رانندگی برای رسیدن به مرز ایالات متحده نیاز است. نزدیکترین گذرگاه مرزی پل بین المللی Prescott – Ogdensburg است.

تاریخچه اتاوا

اتاوا با گاتینو و کبک هم مرز است که با یکدیگر منطقه پایتخت ملی (NCR) را تشکیل می‌دهند. این شهر در سال 1826 به نام بی‌تاون (Bytown) تأسیس شد و در سال 1855 به اتاوا تغییر نام داد و به مرکز سیاسی و فنآوری کانادا تبدیل شد. پایتخت کانادا در ابتدا یک شهرک مسیحی ایرلندی و فرانسوی بود که بعدها به مکانی چند فرهنگی با جمعیت متنوع از اقلیت‌های مختلف تبدیل شد. پایتخت کانادا قبل از اتاوا چندین شهر مختلف بودند. اولین آنها کینگستون از سال 1841 تا 1844 بود. سپس از 1844 تا 1849 کبک پایتخت شد و بعد از آن پایتخت در طول سال‌های 1849 تا 1852 به تورنتو رفت.

سپس شهر کبک دوباره از سال 1852 تا 1856 پایتخت شد. در سال 1858 پایتخت مجدداً به تورنتو منتقل شد اما عمرش کوتاه بود و دوباره به کبک برگشت. پایتخت تا سال 1866 در شهر کبک باقی ماند. سپس در سال 1867 «ملکه ویکتوریا» از اتاوا به عنوان پایتخت نام بُرد و مجلس کانادا را در این شهر احداث کرد.

زبان مردم اتاوا

زبان اصلی تجارت در اتاوا انگلیسی است. هم دولت اتاوا و دولت فدرال دو زبانه بودن شهر را تشویق می‌کنند و در این راه سخت تلاش می‌کنند تا به شهروندان به هر دو زبان خدمات ارائه دهند. تقریباً نیمی از مردم اتاوا و مناطق اطرافش آنگلوفون (انگلیسی-کانادایی) هستند، در حالی که یک سوم جمعیت را فرانکوفون (فرانسوی-کانادایی) تشکیل می‌دهند. ساکنان اتاوا حضور یک جامعه فعال فرانکوفونی را هم در داخل شهر و هم در همسایگی خود غنیمت می‌شمارند.

در داخل اتاوا، ونیر (Vanier) یک محله قدیمی فرانکوفونی است که با رودخانه ریدو هم مرز است. اتاوا همچنین دارای یک دانشگاه کاملاً دو زبانه به نام «دانشگاه اتاوا» است که براساس رتبه بندی‌های مختلف، در بین 250 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

جمعیت اتاوا

در سرشماری سال 2016 جمعیت شهر 934.243 نفر بود. همچنین، کلانشهر اتاوا- گاتینو ((CMA 1.323.783 نفر جمعیت دارد. رده بندی کیفیت زندگی مرسر (Mercer) اتاوا را دومین شهر با کیفیت زندگی بالا نسبت به شهرهای بزرگ قاره آمریکا و چهاردهمین در جهان رتبه بندی کرده است. اوتاوا به دلیل تنوع غنی قومی، زبانی و مذهبی و استعدادهای بنیادی قوی که دارد، به عنوان یکی از مقاصد معروف مهاجرتی در جهان شناخته می‌شود. درواقع، از هر چهار شهروند اتاوا یک نفر مهاجر است. جمعیت مهاجران هر ساله در حال رشد است. مهاجران اتاوا 53 درصد تازه واردان از آسیا و خاورمیانه، 17 درصد از آفریقا و 15 درصد از اروپا را تشکیل می‌دهند.

زندگی در اوتاوا به این معناست که شما در دومین شهر تمیز کانادا و سومین شهر تمیز جهان زندگی خواهید کرد. در سال 2017، این شهر از نظر مجله مانی‌سنس (MoneySense) به عنوان بهترین جامعه شهری در کانادا برای زندگی شناخته شد.

آب و هوای اتاوا

اوتاوا شهری چهار فصل است. در این شهر زمستان بسیار سردتر از آن است که بسیاری از مهاجران فکرش را می‌کنند! سرما از نوامبر (10 آبان) به بعد شروع می‌شود و از دسامبر تا مارس (از 10 آذر تا 10 اسفند) و گاهی اوقات تا آوریل (اواسط فروردین) برف می‌بارد.انتظار می‌رود هوای سرد تا آوریل ادامه داشته باشد، پس مهم است برای مقابله با سرما لباس گرما مناسب تهیه شود. حداقل دمای متوسط در ​​ژانویه (دی ماه) منفی 14 درجه سانتی‌گراد (5.4 درجه فارنهایت) است. بهار کوتاه است و فقط از آوریل تا مه (فروردین و اردیبهشت ماه) را شامل می‌شود. بهار با بارش ملایم باران و هوای معتدل همراه است. تابستان سوزان و گرم است و از ژوئن تا سپتامبر (10 خرداد تا 10 شهریور) ادامه دارد.

 

ottawa weather

دمای روز در تابستان 30 درجه سانتی گراد (86 درجه فارنهایت) یا بالاتر است که امری عادی می‌باشد. رطوبت در تمام تابستان به طور قابل توجهی افزایش می‌یابد. پاییز از سپتامبر تا نوامبر (از 10 شهریور تا 10 آذر) ادامه دارد و اغلب زیباترین چشم اندازهای شهر را نمایان می‌کند. زمستان در اوتاوا لذت بخش است؛ کانال ریدو (Rideau) به طولانی‌ترین پیست اسکیت در جهان تبدیل شده است و فعالیت‌های زمستانی در آن به راحتی قابل دسترسی است. اسکی و پیاده روی با کفش برفی با طی زمان 20 دقیقه‌ای از مرکز شهر قابل استفاده است. برای لذت بردن از تابستان، اتاوا پارک‌های عمومی و مناطق سَرسبز بسیاری دارد و جشنواره‌های تابستانی به طور معمول در زیر تابش آفتاب برگزار می‌شوند. بهار و پاییز برای برپایی پیک نیک و پیاده روی در پارک‌های محلی مثل پارک گاتینو در سمت کبک، بسیار ایده آل است.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  ویزای کارآفرینی کانادا

هزینه زندگی در اتاوا

اتاوا شهری امن، تمیز و استقبال کننده است اما هزینه‌های زندگی در آن بالاتر از حد متوسط هستند. بسته به موقعیت مکانی شما، اجاره خانه در اتاوا می‌تواند از 700 تا 1400 دلار در ماه یا حتی بیشتر هم باشد. این مهم به اولویت، تعداد افراد و معیارهای دیگر بستگی دارد. با این وجود، مسکن ارزان‌تر نیز در پایتخت کانادا پیدا می‌شود که بیشتر به دلیل وجود دانشگاه‌های معروف اعم از «اتاوا» و «کارلتون» است. آب، برق، اینترنت و موارد دیگر غالباً شامل اجاره می‌شوند. با این وجود مواد غذایی و غذا خوردن در بیرون برای افرادی که در اوتاوا زندگی می‌کنند گران است. یک نوشیدنی مخصوص را می‌توان با هزینه‌ای کمتر از 6 دلار خریداری کرد، اما نوشیدنی‌های خارجی در مناطق توریستی و پُرطرفدار تا 9 دلار قیمت دارند.

انعام دادن نوعی روش مرسوم در این شهر محسوب می‌شود (15 تا 20 درصد برای خدمات خوب) و نرخ مالیات فروش محلی 13 درصد است (مالیات‌های فدرال و استان‌ها به طور مشترک).

هزینه رستوران در اتاوا

هزینه اقلام غذایی در اتاوا

 

هزینه ورزش و تفریح در اتاوا

 

هزینه تسهیلات عمومی در اتاوا

 

 

هزینه کفش و لباس در اتاوا

هزینه خرید و اجاره ‌ماهانه خانه در اتاوا

حمل و نقل در اتاوا

پایتخت اتاوا به لطف سیستم اتوبوسرانی کارآمدش یعنی OCTranspo اداره می‌شود. نرخ استاندارد اتوبوس 3.50 دلار است. بلیط ماهانه بسته به وضعیت فرد (دانشجو یا بزرگسال) از 43.25 دلار تا 116.50 دلار در ماه است. بیشتر مناطق اصلی شهر دارای یک مسیر اصلی اتوبوس هستند.

یک مسیر اتوبوس در طول شب به فرودگاه سرویس می‌دهد. خطوط دیگر اتوبوس تا حدود ساعت یک بامداد کار می‌کنند. یک مسیر اتوبوس جداگانه به منطقه گاتینو سرویس می‌دهد اما قبل از عبور از روی پل از مرکز شهر اتاوا عبور می‌کند.

اگرچه رانندگی در اتاوا کاری دشوار به نظر می‌رسد اما به خوبی سازمان یافته است و مستعد ایجاد ترافیک نیست. کانادایی‌ها در سمت راست جاده رانندگی می‌کنند و بعضی از قوانین ممکن است رانندگان جدید را سردرگم کند. رانندگان کانادایی معمولاً افرادی مؤدب و صبور هستند.

هزینه حمل و نقل در اتاوا

 

اقتصاد و کار در اتاوا

استعداد و دانش در قلب توسعه اقتصادی اتاوا قرار دارد. این شهر بیشترین تعداد افراد با تحصیلات متوسطه در کانادا را به خود اختصاص داده است. بیش از نیمی از جمعیت بزرگسال اتاوا (51 درصد) دارای مدرک دانشگاهی هستند. اتاوا با داشتن 4/26 درصد از کل اشتغال در زمینه دانش، بالاتر از دیگر شهرهای کانادا است. سیستم آموزش و پرورش استثنایی، امکانات آموزشی مدرن و زیرساخت‌های تحقیقاتی پیشرفته که توسط دانشگاه‌های معتبر و مؤسسات دولتی و خصوصی مدیریت می‌شوند، بخشی از مزایای زندگی در پایتخت کانادا هستند.

بخشی از قدرت اقتصاد اتاوا تنوع صنایع آن است. بخش‌های دانش بنیان با به کارگیری بیش از 75000 کارمند در 1922 شرکت، به رشد خود ادامه می‌دهند. حوزه‌های شغلی مربوط به خدمات نرم افزار، پزشکی، مهندسی هوافضا، تجارت الکترونیک، ارتباطات و فنآوری اطلاعات بیش از موارد دیگر پررونق هستند.

چیزهای جالب دربارۀ اتاوا

اتاوا شهری دوچرخه دوست است! بسیاری از جاده‌های اصلی دارای خطوط ویژه دوچرخه سواری هستند. دوچرخه سواران می‌توانند از مسیر مخصوص خود لذت ببرند. بسیاری از افراد بومی پایتخت کانادا از یک سبک زندگی سالم برخوردار هستند و در بیشتر ساعات روز مشغول دویدن، دوچرخه سواری یا اسکیت هستند. زندگی در اتاوا به معنای زندگی در قلب زندگی سیاسی کانادا است. این شهر پایتخت و مرکز دولت است. بسیاری از شهروندان کانادا در مشاغل دولتی کار می‌کنند و بسیاری از رستوران‌ها به دلیل داشتن مشتری سیاسی معروف هستند. همچنین، از ابراز عقیده و شروع بحث نترسید! بحث سیاسی در کانادا در بین مردم رایج و آزاد است. برخی از قدیمی‌ترین و زیباترین ساختمان‌های کانادا در اتاوا قرار دارد. قدم زدن در امتداد خیابان اسپارکس (Sparks) یا خیابان ولینگتون (Wellington) در مقابل ساختمان پارلمان می‌تواند تجربه‌ای فوق‌العاده باشد. می‌توانید از تور رایگان پارلمان برای دیدن مناظر پانوراما از اتاوا و گاتینو و مناطق آن سوی رودخانه در کبک لذت ببرید.

 • نام اتاوا از کلمه Algonquin adawe گرفته شده است، که به معنای تجارت است، بنابراین همیشه یک مرکز تجاری مهم بوده است.
 • در زمستان، کانال Rideau در مرکز شهر اتاوا، به طولانی‌ترین پیست اسکیت در جهان (7.8 کیلومتر) تبدیل می‌شود.
 • در سال ۲۰۱۶، میانگین سنی جمعیت ۴۰.۱ سال بود که آن را به یکی از شهرهای جوان کشور تبدیل کرد.
 • ۳۵ جشنواره بزرگ در اتاوا وجود دارد. جشنواره لاله های کانادایی که هر سال در ماه می برگزار می شود، یکی از معروف ترین آنهاست.
 • اتاوا در سواحل رودخانه های اتاوا، ریدو و گاتینو قرار دارد.
 • حدود ۲۵ درصد از ساکنان اتاوا در خارج از کانادا متولد شده اند.
 • اتاوا خانه ۱۴ موزه ملی است که عبارتند از: موزه تاریخ کانادا، موزه کودکان کانادا، موزه پست کانادا، گالری ملی کانادا، موزه عکاسی معاصر کانادا، خانه لوریر، ضرابخانه سلطنتی کانادا، کتابخانه و آرشیو کانادا، موزه ارز بانک مرکزی کانادا، موزه کانادا. طبیعت، موزه جنگ کانادا، موزه علم و فناوری کانادا، و موزه هوانوردی و فضایی کانادا.
 • موزه تمدن کانادا پربازدیدترین موزه در اتاوا است.
 • تئاتر کوچک اتاوا قدیمی ترین گروه تئاتر آماتور کانادا است. در سال ۱۹۱۳ با عنوان لیگ درام اتاوا شروع شد.
 • فرودگاه اتاوا: این فرودگاه بین‌المللی در ۱۰ کیلومتری شمال اتاوا قرار گرفته است. این فرودگاه ششمین فرودگاه شلوغ در کانادا است
 • حمل و نقل عمومی : اتاوا به عنوان پایتخت کانادا از سیستم حمل و نقل کارآمدی برخوردار است. در اتاوا دو سیستم حمل و نقل اتوبوسرانی وجود دارد که نقاط مختلف شهر را به یک‌دیگر متصل کرده است و با سرعت زیاد روزانه تعداد بیشماری مسافر جا به جا می‌کند. در این شهر از قطار شهری نیز می‌توانید استفاده کنید. کودکان زیر یازده سال می‌توانند بدون پرداخت هزینه از قطار شهری استفاده کنند.
 • درباره مردم اتاوا: فرهنگ مردم اتاوا تا حد زیادی برگرفته از آداب و رسوم مردم در فرانسه است البته حضور مهاجرین از کشورهای مختلف نیز تاثیر به سزایی در شکل‌گیری فرهنگ مردم در اتاوا داشته است.
 • سیاست در اتاوا: اتاوا به عنوان پایتخت کانادا از لحاظ سیاسی شهر بسیار مهمی است و می‌توان آن را قلب سیاسی کانادا نامید. تصمیمات سیاسی در مورد کانادا توسط سیاستمداران در این شهر اتخاذ می‌شود. تقریبا تمام احزاب در پارلمان اتاوا دارای نماینده هستند.

کلام آخر در مورد اتاوا

اوتاوا شهری چند فرهنگی با جمعیت مهاجر زیاد و رو به رشد است. این شهر موتور اصلی اقتصاد کانادا است که در صنایع، دولت و بخش‌های مهم مانند بهداشت و آموزش، فرصت‌های شغلی بسیاری را ارائه می‌دهد. پایتخت کانادا خانه مراکز تحقیقاتی در سطح جهانی، مؤسسات درجه یک علمی و فعالیت‌های شرکت‌های بزرگ بین المللی است.

مقالات پربازدید اخیر
بیزنس پلن استارتاپ کانادا
24 خرداد 1401

یکی از مهم‌ترین بخش ها در مهاجرت از طریق استارتاپ کانادا نوشتن بیزنس پلن برای جذب سرمایه گذار و همچنین ارائه به اداره مهاجرت است. بیزنس پلن چیست اگر شما قبلا برای راه...

دوره های کوآپ در کانادا
دوره های کوآپ در کانادا
2 فروردین 1401

دوره‌های کوآپ به دانشجویان بین‌المللی این فرصت را می‌دهد که در حین تحصیل در کانادا تجربه کاری نیز داشته باشند. این دوره‌ها تجربه شما را افزایش می‌دهند و باعث می‌شوند بعد از فارغ...

مهاجرت تحصیلی
28 اردیبهشت 1401

مهاجرت تحصیلی از جمله روش‌های مهاجرت است که البته منجر به به اقامت دائم نمی‌شود اما می‌تواند ضمینه ساز گرفتن اقامت دائم به صورت خیلی غیر مستقیم و خیلی ساده‌تر شود. مهاجرت تحصیلی...

معرفی شهر مونترال کانادا
معرفی شهر مونترال کانادا
17 فروردین 1401

شهر مونترال در کانادا مقصدی محبوب برای مهاجران و دانشجویان بین المللی است زیرا بسیاری از شرایط ایده آل تحصیل و کار را فراهم می‌کند. افراد و خانواده‌هایی که می‌خواهند تجربه ناب زندگی...

آیا تورنتو سیلیکون ولی جدید خواهد شد؟
29 خرداد 1401

  شهر تورنتو در حال پیشرفت تکنولوژی و افزایش استارتاپ های فناوری و فرصت های شغلی بسیار در این ضمینه است. و اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ‌های نو را دارید...

همه ی آن چیزی که باید در مورد استارت آپ بدانید
همه ی آن چیزی که باید در مورد استارت آپ بدانید
28 بهمن 1400

استارت آپ نوعی از کسب و کار است که محصول یا خدمات منحصر به فردی را توسعه می دهد و آن را به بازار معرفی می کند. در این مقاله از وب سایت...

همه چیز درباره سیتیزن کانادا
همه چیز درباره سیتیزن کانادا
26 اسفند 1400

در مقاله ای که قبلا منتشر کردیم سعی شد تا شما را اقامت دائم کانادا آشنا کنیم و در مقاله ای دیگر نیز در خصوص شباهت ها و تفاوت های پی آر و...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…