مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا
معرفی بهترین مدارس کانادا برای تحصیل در این کشور

فهرست محتوای مقاله

تحصیل در بهترین مدارس کانادا یکی از دلایل اصلی مهاجرت به این کشور است. در واقع اکثر نوجوانان و یا خانواده‌هایی که قصد مهاجرت دارند، شرایط تحصیلی را به عنوان یکی از معیار‌های مهم در نظر می‌گیرند و بر طبق آن اقدامات لازم را به عمل می‌آورند. به طور کلی برای انتخاب یک مدرسه مناسب در مقاطع مختلف، افراد باید از هزینه‌ها، امکانات و سطح آموزشی آن مدرسه مطلع باشند تا بتوانند بهترین گزینه را برای تحصیل خود یا فرزندانشان انتخاب کنند.

معرفی برترین مدارس کانادا

در ادامه قصد داریم بهترین مدارس کانادا در مقاطع دبستان و دبیرستان را از لحاظ شرایط تحصیلی، امکانات و هزینه‌ها مورد بررسی قرار دهیم.

بهترین مدارس دبیرستان کانادا

در ابتدا بهترین دبیرستان‌ های کانادا را معرفی می‌کنیم.

 

دبیرستان Brookes Shawnigan

این مدرسه که در سال 1916 تاسیس شده در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد و در مقطع دبیرستان و به صورت شبانه روزی، خدمات آموزشی متعددی را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد. معمولا دانش‌آموزان این مدرسه 8 تا 12 کلاس آموزشی را همراه با دوره‌ها AP و ESL پشت سر می‌گذارند. دبیرستان Brookes Shawnigan به صورت سالانه حدود 450 دانش‌آموز دارد و در بین 30 مدرسه برتر شبانه روزی کانادا قرار می‌گیرد و می‌توان گفت که از لحاظ سطح ارائۀ خدمات آموزشی و شرایط تحصیلی در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد.
هزینۀ اولیه ثبت نام این مدرسه 2000 دلار کانادا و متوسط هزینه پرداختی برای هر ترم تحصیلی در آن حدود 28.200 دلار کانادا برآورد شده است. این هزینه در قبال خدمات آموزشی و اقامتی برای هر دانش‌آموز پرداخت می‌شود.
همچنین به عنوان امکانات ورزشی باید به 4 زمین اسکواش، 2 باشگاه بدنسازی، زمین گلف، هاکی روی چمن، راگبی و زمین فوتبال اشاره کنیم.

دبیرستان Rosseau Lake College

این مدرسه که در سال 1967 تاسیس شده، در استان انتاریو قرار دارد و تقریبا 4 درصد از دانش‌آموزان آن خارجی هستند. خدمات آموزشی این مرکز آموزشی به صورت شبانه روزی و تحصیل در پانسیون به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.
در این دبیرستان 4 اقامتگاه مخصوص به صورت تفکیک شده برای استراحت و سکونت دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است که به صورت اتاق‌های 2 الی 3 نفره هستند.
همچنین این مدرسه به صورت فصلی تفریحاتی را برای دانش‌آموزان در نظر گرفته است؛ به عنوان مثال: با توجه به دسترسی به ساحل و دریا در تابستان‌، دانش‌آموزان می‌توانند در آنجا مشغول به فعالیت‌های ورزشی و تفریحی از جمله قایق سواری و شنا شوند و همچنین در فصل زمستان می‌توانند در پیست اسکی اوقات فراغت خود را بگذرانند. در طی سال تحصیلی نیز امکاناتی از قبیل زمین فوتبال، راگبی، تنیس، گلف و سالن بدنسازی برای گذراندن اوقات فراغت و ورزش برای دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است.
به طور کلی در بین بهترین مدارس کانادا، نام Rosseau Lake College همواره دیده می‌شود.

هزینه‌های تحصیل در این مدرسه عبارتند از:

  • هزینه ثبت نام برای یک دوره 330 CAD
  • بیمه درمانی 930 CAD
  • پول توجیبی 3000 CAD

دبیرستان Albert College

این مدرسه در سال 1857 در استان انتاریو تاسیس شده است. Albert College نیز جزو مدارس شبانه روزی کانادا است و انواع خدمات آموزشی خود را در قالب اردو‌های تابستانی و دبیرستان تا مقطع دیپلم ارائه می‌دهد. تعداد دانش‌آموزان این مدرسه حدود 300 نفر برآورد شده است و دانش‌آموزان در حین تحصیل به صورتی اقامتی در مدرسه تحصیل می‌کنند.
هزینۀ تحصیل در مدرسه آلبرت به همراه اقامت برابر با 15850 دلار کانادا است. این مدرسه در گروه پنجاه تایی از بهترین دبیرستان‌ های کانادا قرار می‌گیرد و با توجه به سابقۀ بلند مدت خود، از شرایط و امکانات تحصیلی ویژه‌ای برخوردار است.
یکی از ویژگی‌های اصلی این مدرسه ارائۀ خدمات آموزشی به واسطۀ تکنولوژی‌های جدید است و به همین واسطه اکثر دانش‌آموزان امروزی جذب آن می‌شوند. همچنین سطح آموزش در این مدرسه به گونه‌ای است که با توجه به تلاش دانش‌آموز، می‌تواند قبولی او را در دانشگاه‌های برتر کانادا و ایالات متحده آمریکا تضمین کند.
به طور کلی این مدرسه نیز در بین بهترین مدارس کانادا از جایگاه ویژه‌ای از لحاظ سطح خدمات آموزشی برخوردار است.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  نمونه نامه هدف از سفر به کانادا

دبیرستان Columbia International College

این مدرسه در شهر همیلتون، استان انتاریو واقع شده و در سال 1979 تاسیس شده است.
Columbia International College بزرگترین مدرسه شبانه روزی کانادا است که به عنوان یکی از بهترین مدارس برای قبولی دانش‌آموزان در دانشگاه‌های معتبر دنیا شناخته می‌شود. مدیر این مدرسه با سابقۀ 25 سالۀ خود در زمینۀ ارائۀ خدمات آموزشی سبب قبولی سالانه بیش از 90 درصد دانش‌آموزان در دانشگاه‌های برتر دنیا می‌شود.
به همین دلیل این مدرسه جزو رتبه‌های نخستین در بین بهترین مدارس کانادا قرار می‌گیرد. این مدرسه هزینه‌های خود را بر اساس نمرۀ هر دانش‌آموز مشخص می‌کند. به طور کلی هر دانش‌آموز با نمرۀ 7 الی 8 باید حدود 20000 دلار کانادا و با نمرۀ 9 الی 12 حدود 16000 دلار کانادا برای 6 ماه و 20000 دلار برای 10 ماه از سال تحصیلی بپردازد.

دبیرستان Ridley College

در بین بهترین دبیرستان ‌های کانادا، مدرسه Ridley College نیز نامی آشنا است. این مدرسه در سال 1889 در شهر کاترینز، استان انتاریو تاسیس شده است و حدود 20 درصد از 600 دانش آموز آن خارجی هستند. این دبیرستان با برگزاری دوره‌های AP تحت شرایط اقامتی انواع خدمات آموزشی خود را به دانش‌آموزان ارائه می‌دهد.
هزینۀ تحصیل در این مدرسه برای هر ترم حدود 19200 دلار کانادا برآورد شده است. همچنین باید بدانید که Ridley College در لیست 50 دبیرستان اول از بهترین مدارس کانادا رتبه‌بندی می‌شود. به عنوان ویژگی‌های اصلی این دبیرستان باید به زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی منحصر به فرد و همچنین تقویت خلاقیت و هوش اجتماعی دانش‌آموزان در آن اشاره کنیم.

بهترین مدارس ابتدایی کانادا

در این بخش قصد داریم بهترین دبستان‌ های کانادا را مورد بررسی قرار دهیم.

 

مدرسه Ossington/Old Orchard Public School

این مدرسه در سال 1983 تاسیس و در شهر تورنتو قرار دارد. این دبستان مدرن تکنولوژی‌های جدید را در اختیار دانش‌آموزان خود قرار می‌دهد. دانش‌آموزان پایه اول تا ششم می‌توانند در سایت مخصوص این مدرسه با لپ‌تاپ‌های مک به فعالیت‌های درسی خود بپردازند؛ همچنین تمام دانش‌آموزان به صورت تخصصی کار با برنامه‌هایی همچون پاورپوینت، ورد، اکسل و همچنین گوگل را به صورت پروژه محور یاد می‌گیرند.

دانش‌آموزان این مدرسه با سبک‌های موسیقی آشنا می‌شوند و خود را برای شرکت در گروه سرود و کنسرت تابستانی آماده می‌کنند. به عنوان دیگر فعالیت‌های آموزشی و سرگرمی باید به رقص، صنایع دستی، شطرنج و… اشاره کنیم.

مدرسه Pape Avenue Public School

این دبستان در سال 1989 تاسیس و خدمات آموزشی خود را برای پایه‌های اول تا ششم ارائه می‌دهد. در این مدرسه به صورت ماهانه و هفتگی والدین گرد هم می‌آیند و مربیان در خصوص روال آموزشی دانش‌آموزان برای آن‌ها سخنرانی می‌کنند تا والدین بتوانند فضای آموزشی مناسبی را نیز در خانه برای دانش‌آموزان محیا کنند.
همچنین مربیان این دبستان یک برنامۀ جامع و غنی متشکل از فعالیت‌های درسی و سرگرمی را در اختیار دانش‌آموزان قرار داده و در طی سال آن‌ها را به صورت اصولی پرورش می‌دهند. به طور کلی در بین بهترین دبستان ‌های کانادا، این دبستان در جایگاه مناسبی قرار می‌گیرد.

مدرسه Crescent Town Public School

این مدرسه در سال 1973 تاسیس شد و در حال حاضر حدود 750 دانش‌آموز دارد. یکی از اهداف اصلی این دبستان آموزش ساز‌های موسیقی از قبیل گیتار و ویلون است که توسط استادهای مجرب موسیقی به دانش‌آموزان تدریس می‌شود.
مدرسه کرسنت تاون که به صورت دولتی فعالیت دارد یکی از دبستان های فعال در زمینۀ کاهش ضایعات و تاثیر بر بازیافت است. پس به عنوان یکی از بهترین مدارس کانادا یا به عبارتی بهترین دبستان‌ های کانادا، می‌توانیم به Crescent Town Public School اشاره کنیم.

مقالات پربازدید اخیر
۱۰ شهر برتر کانادا برای اشتغال در حوزه فناوری
10 شهر برتر کانادا برای اشتغال در حوزه فناوری
5 اسفند 1400

بنا بر گزارشی از بخش تحقیقات بزرگترین مشاور املاک تجاری در دنیا، تورنتو، اتاوا، ونکوور، واترلو و مونترال، بهترین مناطق کانادا برای یافتن شغل در حوزه فناوری به حساب می‌آیند. به گزارش CBRE...

اقتصاد کانادا
اقتصاد کانادا
25 اسفند 1400

اقتصاد کانادا یکی از توسعه یافته‌ترین و قدرتمندترین اقتصادهای جهان است. بر اساس آخرین اطلاعات بدست آمده از بانک جهانی (World Bank) در سال 2020، تولید ناخالص داخلی سالانه (GDP) این کشور 1.64...

اقامت دائم کانادا
3 خرداد 1401

اقامت دائم کانادا به معنای دریافت حق اقامت طولانی مدت است . کانادا برای افرادی که خواهان اقامت دائمی هستند یک کارت اقامت صادر می‌کند که این کارت به سندی به نام canada...

مشاغل معاف از LMIA
مشاغل معاف از LMIA
14 فروردین 1401

ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) سندی است که کارفرما در کانادا، قبل از استخدام کارگر خارجی به آن نیاز دارد. اگر گزارش LMIA مثبت شود، به این معنا است که هیچ فردی با...

مشاوره استارتاپ ویزا
27 اردیبهشت 1401

مشاوره استارتاپ ویزا در قبولی پروژه استارتاپی شما و گرفتن ویزای اقامت دائم بعد از مهاجرت نقش کلیدی دارد. خوشبختانه تیم ما به صورت تخصصی مشاوره استارتاپ ویزا ‌می‌دهد و در این مقاله...

همه چیز درباره سیتیزن کانادا
همه چیز درباره سیتیزن کانادا
26 اسفند 1400

در مقاله ای که قبلا منتشر کردیم سعی شد تا شما را اقامت دائم کانادا آشنا کنیم و در مقاله ای دیگر نیز در خصوص شباهت ها و تفاوت های پی آر و...

معرفی بهترین مدارس کانادا برای تحصیل در این کشور
معرفی بهترین مدارس کانادا برای تحصیل در این کشور
7 اردیبهشت 1401

تحصیل در بهترین مدارس کانادا یکی از دلایل اصلی مهاجرت به این کشور است. در واقع اکثر نوجوانان و یا خانواده‌هایی که قصد مهاجرت دارند، شرایط تحصیلی را به عنوان یکی از معیار‌های...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…