مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا
چگونه نمره ۵ آیلتس بگیریم؟

فهرست محتوای مقاله

اگر قصد مهاجرت از طریق استارت آپ ویزا را به کشور کانادا دارید می بایست حداقل نمره ی آیلتس شما ۵ باشد. نمره آیلتس ۵ بیشتر از اینکه گرامر و لغت باشد، تکنیک استفاده از ۵ گرامر و یکسری لغت است. یعنی شما کافیست حدود ۱۰۰۰ لغت حفظ باشید و گرامر پنج زمان ( حال ساده، حال استمراری، گذشته ساده، گذشته استمراری، آینده ) را بدانید و بتوانید درست استفاده کنید.

ولی سوال این جاست که برای گرفتن نمره ۵ یا حتی ۵.۵در آیلتس چه کارهایی باید انجام دهید.

آزمون آیلتس یک آزمون استاندارد برای سنجش مهارت های زبان انگلیسی شما است و کسی که نمره ۵ یا ۵.۵ را در آزمون آیلتس می گیرد نشان می دهد که در استفاده از زبان انگلیسی دارای مهارتی متوسط است.

برای خیلی ها این سوال مطرح می شود که گرفتن نمره ۵ در آیلتس نشان دهنده سطح پایین زبان انگلیسی است؟ در جواب این دوستان باید بگویم خیر.

کسی که در آیلتس نمره ۵ می گیرد که می تواند در بسیاری از موقعیت های واقعی به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کند ولی در محیط های آکادمیک و دانشگاهی ممکن است به اشکال بر بخورد و نتواند منظور خود را به انگلیسی به طرف مقابلش منتقل نماید.

به همین خاطر است که بسیاری از دانشگاه ها در مقطع کارشناسی این مدرک آیلتس با نمره ۵ را ممکن است قبول کنند، ولی به شما اعلام خواهند کرد که باید شما حداقل یک سال باید مطالعه زبان انگلیسی در دانشگاه داشته باشید تا بتوانید بعد از آن در مقاطع آکادمیک تحصیل کنید.

در این مقاله می خواهم به شما دقیقا بگویم که برای هر مهارت از آزمون آیلتس چه نمره ای باید کسب کنید تا نمره ۵ در آيلتس نصیب شما شود. برای مهارت های خواندن و شنیداری نمره شما بر اساس تعداد سوالاتی که درست جواب می دهید محاسبه می شود.

در مورد مهارت های اسپیکینگ و رایتینگ محاسبه نمره کمی پچیده تر است . و در انتها هم نمره کلی شما از مجموعه نمره چهار مهارت محاسبه می شود و به اصطلاح نمره اوورال به شما اعلام می شود.

لیستنینگ یا مهارت شنیداری در آزمون آیلتس

در این بخش از آزمون آیلتس که اولین قسمت از آزمون کتبی است برای شما چهار آدیو پخش می شود و شما باید بر اساس آنچه که می شنوید به سوالات پاسخ دهید.

بخش های مختلف مهارت لیستنینگ قابل پیش بینی است و از یک الگوی خاصی پیروی می کند. اولین بخش شامل گفت و گوی دو نفر خواهد بود که در موقعیت های واقعی ممکن است با آن روبه رو شوید.

بخش دوم شامل تک گویی یک فرد است که در مورد یک موضوعی که باز در موقعیت های اجتماعی با آنها روبه رو خواهید شد، است. برای مثال یک کارشناس موزه در مورد تاریخچه، ساعات کاری و قسمت های مختلف آن موزه صحبت می کند.

بخش های سوم و چهارم باز به ترتیب به صورت گفت و گو و تک گویی خواهد بود. ولی موضوع بخش های سوم و چهارم بیشتر در محیط های دانشگاهی مطرح می شوند.

برای اینکه از این بخش نمره ۵ به دست آورید باید حداقل از بین ۴۰ سوال ، ۱۶ سوال را به درستی جواب داده باشید. اگر به دنبال نمره ۵.۵ ازا ین بخش از آزمون آیلتس هستید باید حداقل ۱۸ سوال را از مجموع ۴۰ سوال لیستنینگ به درستی جواب دهید.

همچنین باید حواستان به دیکته جواب های خود باشد، اگر کلمه ای را از نظر دیکته ای درست ننوشته باشید، جواب شما مورد قبول نیست.

مهارت خواندن در آزمون آیلتس

این بخش از آزمون آیلتس در آیلتس جنرال و آکادمیک متفاوت خواهد بود. درآیلتس آکادمیک در این بخش به شما سه متن داده خواهد شد با مجموعه ۲۰۰۰ – ۲۷۰۰ کلمه و برای آیلتس جنرال متن ها شامل حدود ۲۰۰۰ – ۲۵۰۰ کلمه است که باید به آنها را بخوانید و جواب دهید.

درهر دو نوع امتحان متن ها به تدریج سخت تر می شوند.

برای اینکه بتوانید برای reading آیلتس نمره ۵ بگیرید اگر در آیلتس آکادمیک شرکت کرده اید باید حداقل ۱۵ سوال را از مجموعه ۴۰ سوالی که از شما پرسیده می شود پاسخ درست داده باشید.

همچنین دیکته کلماتی که می نویسید هم باید درست باشد در غیر این صورت جواب ها مورد قبول نیست. اگر می خواهید نمره ۵.۵ از این بخش از آیلتس بگیرید باید حداقل به ۱۹ سوال از ۴۰ سوال به درستی پاسخ داده باشید.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  هزینه ویزای استارتاپ کانادا

مهارت رایتینگ در آزمون آیلتس

رایتینگ در آیلتس جنرال و آکادمیک متفاوت خواهد بود و تسک هایی که باید بنویسید نیز متفاوت است. برای آیلتس جنرال شما باید یک نامه با استفاده از موضوعی که سوال مطرح کرده است، بنویسید و برای تسک ۲ هم باید یک مقاله در مورد موضوع داده شده نوشته شود.

برای آیلتس آکادمیک در تسک اول از شما خواسته می شود اطلاعات یک جدول- نمودار یا شکل را توصیف کنید و برای تسک ۲ هم مانند آیلتس جنرال باید یک متن با توجه به سوال مطرح شده، بنویسید.

برای این که بتوانید از این بخش از آیلتس نمره ۵ یا حتی ۵.۵ بگیرید باید این موضوع را در نظر داشته باشید که نوشته های شما توسط ممتحن آیلتس خوانده می شود و باید ممتحن را تحت تاثیر قرار دهید.

برای نمره ۵ در بخش رایتینگ باید از واژگان مناسب به درستی استفاده کنید و با متن شما هم خوانی داشته باشند. باید به ممتحن نشان دهید که می توانید در مورد موضوع مطرح شده به طور منسجم بنوسید و جمله های شما به هم مرتبط هستند.

همچنین برای فراگیری رایتینگ باید در دوره تخصصی رایتینگ آیلتس شرکت نمائید. برای تسک ۱ شما به جزییات توجه کافی دارید و برای تسک ۲ هم ایده و نظر خودتان را می توانید به وضوح مطرح کنید. در این صورت است که ممتحن می تواند به نوشته های شما نمره ۵ یا حتی ۵.۵ بدهد.

اسپیکینگ آیلتس

این بخش از آزمون آیلتس بین آیلتس جنرال و آکادمیک یکسان است. شما باید در یک مصاحبه ۱۴ دقیقه ای شرکت کنیدکه ممتحن آیلتس در سه بخش از شما سوالاتی می کندو با استفاده از جواب های شما نمره آیلتس مشخص می شود.

  1. برای اینکه بتوانید از این بخش از آزمون آیلتس نمره ۵ یا حتی نمره ۵ به بالا بگیرید باید به ممتحن آیلتس خود نشان دهید که می توانید:
  2. در مورد موضوعات روزه مره مانند کار، تحصیل اوقات فراغت ، خانواده صحبت کنید و از دایره لغات خوبی برای صحبت کردن در مورد موضوعات آشنا برخوردار هستید.
  3.  همچنین شما می توانید از ساختار های گرامری متنوعی مانند حال ساده، استمراری، کامل گذشته ساده و کامل به درستی استفاده کنید و همچنین در به کار بردن کلمات با نقش های مختلف مانند صفت و قید مشکلی ندارید. به عبارت دیگر حدود ۶۵ ٪ از جملات شما از نظر گرامری درست است.
  4. همچنین شما می توانید از ساختار های پیچیده استفاده کنید. اگر چه ساختارها و جملات پیچیده صد در صد درست نیست اند، مشکلی برای نمره شما پیش نمی اورد. ممتحن می خواهد ببیند شما با این ساختار ها آشنا هستید و حداقل سعی می کنید که از آنها استفاده کنید.

اگر این موارد را در آیلتس در نظر داشته باشید احتمال اینکه بتوانید از این بخش هم نمره ۵ یا حتی ۵.۵ بگیرید بالا است. پس تمام سعی خود را بکنید.

در آخر, نمره ی کلی شما در آیلتس از میانگین چهار مدول یا زیربخش دیگر محاسبه می شود.

نمره ی ۵ در لیسنینگ آیلتس

برای نمره ی ۵/۰ باید از ۴۰ سؤال ۱۶ مورد را درست پاسخ دهید.
برای نمره ی ۵/۵ باید از ۴۰ سؤال ۱۸ مورد را درست پاسخ دهید.
املای پاسخ ها را درست بنویسید
برای هر سؤال لغات بیش از حد ننویسید

نمره ی ۵ در ریدینگ آیلتس (ماژول آکادمیک)

برای نمره ی ۵/۰ باید از ۴۰ سؤال ۱۵ مورد را درست پاسخ دهید.
برای نمره ی ۵/۵ باید از ۴۰ سؤال ۱۹ مورد را درست پاسخ دهید.
املای پاسخ ها را درست بنویسید
برای هر سؤال لغات بیش از حد ننویسید

نمره ی ۵ در رایتینگ آیلتس (ماژول آکادمیک)

از واژگانی استفاده کنید که برای هر دو تسک مناسب هستند.
برای مرتب سازی پاسخ (برای مثال پاراگراف ها، کلملت ارتباطی) توانایی نشان دهید.
اقدام به استفاده از تعدادی جملات پیچیده کنید (حتی اگر صحیح نیستند)
در تسک ۱ جزئیاتی را شامل کنید
در تسک ۲ نظری واضح را شامل کنید

نمره ی ۵ در اسپیکینگ آیلتس

برای صحبت درباره ی موضوعات آشنا و نا آشنا توانایی نشان دهید
گفتار و صحیح و روان در عینحال ساده داشته باشید
از جملات طولانی اجتناب کنید
اقدام به استفاده از جملات پیچیده تر کنید (حتی اگر صحیح نیستند)
اقدام پارافریز کردن جملات کنید (حتی اگر صحیح نیستند)

مقالات پربازدید اخیر
استارتاپ و کارآفرینی آمریکا آلمان کانادا ژاپن انگلستان
معرفی بهترین کشورها برای استارتاپ و کارآفرینی
5 تیر 1401

استارتاپ یکی از محبوب‌ترین روش های مهاجرت در سراسر دنیاست. کشورهای پیشرفته دنیا اهمیت زیادی برای برنامه استارتاپ دارند و از مهاجرین با ایده نو استقبال می‌کنند. استارتاپ ( استارت آپ ) چیست...

انگشت نگاری سفارت کانادا
انگشت نگاری سفارت کانادا
9 اسفند 1400

انگشت نگاری کانادا یا بیومتریک کانادا یکی از مراحل ضروری برای متقاضیانی است که قصد اخذ ویزای کانادا را دارند. در واقع متقاضیان پس از ثبت نام برای گرفتن ویزا و پس از...

پاسپورت کانادا
پاسپورت کانادا
28 بهمن 1400

پاسپورت کانادا یکی از معتبرترین پاسپورت های دنیاست. کانادا با دارا بودن وسعتی در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع، یکی از کشورهای توسعه یافته است که از نظر سطح کیفیت زندگی مردم و...

معرفی ۱۰ سایت برتر کاریابی در کانادا
معرفی ۱۰ سایت برتر کاریابی در کانادا
6 اسفند 1400

اکنون زمان بسیار خوبی برای جستجوی شغل جدید است. با ادامه کمبود نیروی کار در کانادا، امکان پیدا کردن کار بیشتر است. دستمزدها در حال افزایش هستند، مزایا بیشتر می شوند و گزینه...

بیزنس پلن استارتاپ کانادا
24 خرداد 1401

یکی از مهم‌ترین بخش ها در مهاجرت از طریق استارتاپ کانادا نوشتن بیزنس پلن برای جذب سرمایه گذار و همچنین ارائه به اداره مهاجرت است. بیزنس پلن چیست اگر شما قبلا برای راه...

آیا تورنتو سیلیکون ولی جدید خواهد شد؟
29 خرداد 1401

  شهر تورنتو در حال پیشرفت تکنولوژی و افزایش استارتاپ های فناوری و فرصت های شغلی بسیار در این ضمینه است. و اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ‌های نو را دارید...

استارتاپ ویزا
1 خرداد 1401

استارتاپ ویزا یا همان ویزا کارآفرینی از آسان‌ترین و مطمئن‌ترین راه‌های مهاجرت است. شما در این راه مهاجرت طی ۱۲ تا ۱۶ ماه اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنید. عموماً استارتاپ به معنی...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…