مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا
آب و هوای کشور کانادا

فهرست محتوای مقاله

هرچند اکثریت افراد آب و هوای کانادا را سرد و خشن می‌دانند بطوری که مناطق وسیعی از این کشور در نواحی جغرافیایی قطبی قرار دارند اما جدا از این مناطق سرد شمالی در قسمت‌های جنوبی‌تر کانادا، شهرهایی با آب و هوای معتدل نیز برای زندگی در کانادا وجود دارند. در این مقاله چند شهر مهم کشور کانادا را از نظر تنوع آب و هوایی مورد بررسی قرار می‌دهیم؛ پس اگر قصد سفر توریستی یا مهاجرت به کانادا و زندگی در این کشور را دارید با وب سایت در مسیر استارت آپ ویزا همراه باشید:

آب و هوای تورنتو کانادا

آب و هوای آفتابی و گرم از شرایط بارز جوی استان تورنتو می‌باشد. شهر تورنتو دارای تابستانی گرم و مرطوب و زمستانی سرد می‌باشد. با این وجود دریاچه‌ی آنتوریا در خنک و متعادل‌تر شدن تابستان و گرمتر شدن زمستان تاثیر چشمگیری در آب و هوای این استان دارد. با توجه به اینکه تورنتو در مقایسه با سایر شهرهای مهم کانادا زمستان گرمتری دارد، ولی در اواسط دسامبر (دی ماه) تا اواسط مارس (اسفند ماه) هوا بسیار سرد می‌شود. اکثر صنایع کانادا و امریکا در حوالی دریاچه‌‌های “گریت” قرار دارند. دود تولید شده از این صنایع یکی از مشکلات بزرگ آنتوریای جنوبی است.

 

آب و هوای ونکوور کانادا

شهر ونکوور که بزرگترین شهر استان بریتیش کلمبیا است، زمستانی ملایم و بارش برف اندکی دارد. موقعیت شهر ونکوور در غرب کشور کانادا است و هوای سردی که از شرق این کشور وارد می‌شود به طور معمول به دلیل وجود کوهها و صخره‌ها به این شهر نمی‌رسد. همچنین قرار گرفتنش در سواحل اقیانوس آرام گرم‌ترین زمستان سال را در کشور کانادا دارد. پس اگر از زمستان های سرد کانادا خوشتان نمی آید، ونکوور را برای اقامت دائم کانادا انتخاب کنید. این شهر دارای مرطوب‌ترین و مه آلودترین شرایط جوی در کل شهرهای کانادا را دارد در صورتی که اغلب در فصل زمستان چندین روز متوالی بارش باران را می‌توان دید و دارای تابستانی بسیار مرطوب، گرم و آفتابی می‌باشد.


آب و هوای مونتریال کانادا

آب و هوای دو شهر مونترال و اتاوا به هم شباهت دارند، تنها با این تفاوت که شهر مونتریال وزش باد کمتری دارد. این شهر دارای آب و هوای نیمه قاره‌ای و دارای تابستانی گرم و مرطوب و زمستانی سرد است. قطر برف موجود بیشتر از ۱ سانتی‌متر و در حدود ۱۰۹ روز در سال است. مونترال نسبت به شهر تورنتو دارای بارش برف بیشتری می‌باشد همچنین دارای آب و هوا و تابستانی گرم و آفتابی می‌باشد.

 

آب و هوای اتاوا کانادا

شهر اتاوا از لحاظ اقلیمی در مناطق شمالی‌تر کشور کانادا قرار دارد و در مناطق ساحلی دریاچه‌ی آنتوریا قرار ندارد و به همین علت دارای زمستان‌های بسیار سرد و تابستانی گرم و خشک است. در فصل زمستان ۱۲۰ روز از سال بارش برف به بیش از ۱cm می رسد که این قطر برف در تورنتو ۶۵ روز است و به طبع عمق قطر بارش برف در شهر اتاوا به نسبت تورنتو بسیار بیشتر می‌باشد. شهر اتاوا، مانند شهرهای استان آنتوریا، آب و هوایی آفتابی و تابستانی بسیار گرمی دارد.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  صفر تا صد ویزای استارتاپ کانادا

اگر تحمل سرمای شدید کانادا را ندارید و قصد سفر توریستی به کانادا را دارید باید قبل از درخواست ویزای توریستی کانادا آب و هوای شهرهای مورد نظر و تاریخ صادر شدن احتمالی ویزا را در نظر بگیرید تا از سفرتان لذت بیشتری ببرید.

 

 

آب و هوای شهر وینیپگ کانادا

شهر وینیپگ دارای آب و هوایی قاره‌ای است که از لحاظ اقلیمی در جنوب استان مانیتوبا قرار دارد و دارای زمستان‌های بسیار سرد و طولانی و تابستانی کوتاه و بسیار گرم می‌باشد. با وجود داشتن آب و هوایی سرد، این شهر یکی از آفتابی‌ترین شهرهای کشور کانادا می‌باشد و در تمام طول سال آب و هوایی آفتابی دارد. قطر بارش برف در این شهر به بیش از ۱cm در حدود ۱۳۲ روز در سال دیده می‌شود. با وجود سرمای فصل زمستان در شهر وینیپگ، نظر ساکنین این شهر این می‌باشد که سرمای زمستان وینیپگ نسبت به تورنتو، قابل تحمل‌ و لذت بخش‌تر است.

آب و هوای شهر فردریکتون کانادا

شهر فردریکتون دارای آب و هوایی نیمه قاره‌ای می‌باشد که پایتخت استان نیوبرانزویک، یکی از شهرهای غیر ساحلی این استان است. این شهر در مقایسه با شهرهای ساحلی در نیوبرونزویک مانند: سنت جان و مانکتون، دارای تابستانی گرم‌تر و نیز زمستانی سردتر می‌باشد. در شهر فردریکتون قطر بارش برف به بیش از ۱cm و در حدود ۱۰۵ روز در هر سال دیده می شود، با وجود اینکه این میزان قطر برف در شهر اتوا ۱۲۰ روز و در تورنتو ۶۵ روز می‌باشد. این شهر در کل از لحاظ تابش آفتاب، دارای آب و هوای آفتابی می‌باشد در حالی که به طور میانگین، در هر سال ۲۵۰ روز آفتابی دارد.

آب و هوای کلگری کانادا

شهر کلگری حتی در زمستان هم دارای آب و هوایی آفتابی می‌باشد و معمولا آب و هوایی متغیر و تقریبا غیر قابل پیش بینی دارد. از لحاظ اقلیمی در جنوب آلبرتا، قرار دارد که دارای زمستانهایی بسیار سرد است به طوری که در ۸۸ روز از سال بارش برف به بیش از ۱cm می‌رسد. در فصل تابستان بارش بارانهای پراکنده‌ای دارد که باعث سرسبزی و طراوت این شهر شده است. کلگری شهری بادخیز است که بادگیرهای طبیعی و چشم‌نوازی دارد. لازم به ذکر است وزیدن بادهای گرم و خشک در زمستان این شهر دمای آن را گاهی حتی به ۳۰ درجه سانتی گراد نیز می‌رساند.

آب و هوای شهر هالیفاکس کانادا

سردترین شهر کانادا ، شهر زیبای هالیفاکس مرکز استان نوااسکشیا می‌باشد و در طول سال آب و هوایی متغیر دارد. این شهر به سبب قرار گرفتن در سواحل اقیانوس اطلس آب و هوایی معتدل‌تر نسبت به دیگر شهرهای غیر ساحلی این کشور دارد. با این وجود در قیاس با شهرهای دورتر از ساحل این استان دارای زمستانی سخت‌تر و تابستانی خنک‌تری می‌باشد. فصل تابستان در هالیفاکس گرم و کوتاه و دارای فصل زمستانی سرد می‌باشد. در این شهر قطر بارش برف به بیش از ۱cm و تقریبا ۸۵ روز در هر سال دیده می‌شود. هالیفاکس روزهای آفتابی کمتری نسبت به دیگر شهرهای کانادا دارد به طوریکه بیش از ۱۰۰ روز از سال دارای هوای مه آلودی می‌باشد.

مقالات پربازدید اخیر
همه چیز درباره شهروندی و اقامت دائم کانادا
همه چیز درباره شهروندی و اقامت دائم کانادا
24 اسفند 1400

از حدود سال ۲۰۱۳ بود که دولت کانادا برای آینده ی کشور خود یک برنامه ی بلند مدت را در نظر گرفت تا از طریق جذب مهاجر بتواند به اهداف بلند مدت خود...

۱۰ شهر برتر کانادا برای اشتغال در حوزه فناوری
10 شهر برتر کانادا برای اشتغال در حوزه فناوری
5 اسفند 1400

بنا بر گزارشی از بخش تحقیقات بزرگترین مشاور املاک تجاری در دنیا، تورنتو، اتاوا، ونکوور، واترلو و مونترال، بهترین مناطق کانادا برای یافتن شغل در حوزه فناوری به حساب می‌آیند. به گزارش CBRE...

معرفی تعدادی از سواحل معروف کانادا
معرفی تعدادی از سواحل معروف کانادا
8 اردیبهشت 1401

از استانی به استان دیگر، کانادا دارای برخی از دیدنی‌ترین سواحل دنیا بوده که سالیانه، توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کنند. در این مقاله، به معرفی 10 مورد از سواحل زیبای کانادا...

معرفی شهر ونکوور کانادا
معرفی شهر ونکوور کانادا
15 فروردین 1401

ونکوور هر ساله در میان ده شهر محبوب جهان قرار می‌گیرد. این شهر به دلیل برنامه‌های ابتکاری خود در زمینه‌های پایداری محیط زیست و بهبود کیفیت زندگی، از مقاصد اصلی مهاجرت به کانادا است....

این ورک پرمیت ها نیاز به LMIA در کانادا ندارند
این ورک پرمیت ها نیاز به LMIA در کانادا ندارند
28 فروردین 1401

در اینجا ورک پرمیت های معاف از ارزیابی تاثیر بازار کار LMIA برای استخدام نیروی کار خارجی در کانادا را بیان می کنیم.طبق مشاغل مورد نیاز کانادا، کارفرمایان کانادایی می توانند نیروی کار...

استارتاپ ویزا
1 خرداد 1401

استارتاپ ویزا یا همان ویزا کارآفرینی از آسان‌ترین و مطمئن‌ترین راه‌های مهاجرت است. شما در این راه مهاجرت طی ۱۲ تا ۱۶ ماه اقامت دائم کانادا را دریافت می‌کنید. عموماً استارتاپ به معنی...

آب و هوای کشور کانادا
آب و هوای کشور کانادا
10 اسفند 1400

هرچند اکثریت افراد آب و هوای کانادا را سرد و خشن می‌دانند بطوری که مناطق وسیعی از این کشور در نواحی جغرافیایی قطبی قرار دارند اما جدا از این مناطق سرد شمالی در...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…