مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا

فهرست محتوای مقاله

ویزای استارت آپ کانادا یکی از روش‌های رسیدن به اقامت دائم کانادا است که اتفاقا ایرانیان به آن علاقه زیادی دارند به طوری که بین سال‌های 2013 تا 2020 یک سوم درخواست‌های ویزای استارتاپ کانادا را ایرانیان تشکیل داده‌اند.

چرا ویزای استارتاپ؟

یکی از دلایل علاقه مندی مهاجرین به ویزای استارتاپ کانادا این است که با دادن یک ایده خوب برای شروع کسب و کار با هزینه کم علاوه بر گرفتن اقامت خود برای گرفتن ویزای خانواده خود نیز اقدام کنید شاید بگویید چه عالی و ساده اما به همین سادگی هم نیست با ما همراه باشید تا در این مقاله کمی بیشتر با ویزای استارتاپ کانادا آشنا شویم.

شرایط کلی ویزای استارتاپ کانادا

اول این که یک خبر خوب این است که شما علاوه بر خود می‌توانید 4 نفر دیگر را برای انجام ایده خلاقانتان با خود به کانادا بیاورید اما هر فرد حداقل باید 10% از حق رای و سهام پروژه استارتاپ را دارا باشد و همچنین شما و شرکا با سرمایه گذار کانادایی حداقل 50% سهام پروژه استارت آپ را در اختیار داشته باشید.

علاوه بر این ها شما و تمامی شرکا باید مدرک به زبان انگلیسی یا فرانسوی با حداقل نمره CLB 5  از آزمون‌های  CELPIP General یا IELTS General برای انگلیسی و برای زبان فرانسوی NCLC 5 از آزمون‌های TEF CANADA یا TCF CANADA را دارا باشد. همچنین در روند بررسی پرونده باید هزینه‌هایی را جهت گرفتن ویزای استارت آپ کانادا پرداخت کنید و مهم تر از همه شرایط تمکن مالی برای حداقل 6 ماه  را در کانادا داشته باشید چرا که دولت کانادا در این روش هزینه اولیه ای به شما نمی‌دهد. این میزان سرمایه هر ساله تغییر میکند و باید توجه داشته باشید این میزان با توجه به تعداد اعضای خانواده در نظر گرفته می‌شود و می‌تواند به صورت نقدی،حساب بانکی،چک یا اوراق بهادار و البته به تایید دولت کانادا باشد.

با همه این شرایط مهم تر از همه شما برای گرفتن ویزای استارتاپ کانادا به یک مدرک تایید اثبات کسب و کار و جذب اعتماد از یکی از سازمان‌های معتبر کانادا نیاز دارید.

به طور کلی شرایط درج شده الزامی تحصیلی خاصی برای گرفتن ویزای استارتاپ کانادا درج نشده ولی بهتر است حداقل 1 سال در ضمینه پیشنهادی پروژه استارتاپی خود مطالعه کرده باشید و البته این مدرک زمانی ارزش دارد که مورد تایید کانادا باشد. در مقاله شرایط استارتاپ کانادا مفصل تر به این شرایط پرداخته‌ایم و می‌توانید بعدا این مقاله را نیز مطالعه کنید.

ویزای استارتاپ مناسب چه افرادی است؟

به طور کلی 2 دسته از مردم برای گرفت ویزای استارت آپ کانادا اقدام می‌کنند.

دسته اول افرادی هستند که از نظر خود واقعا یک ایده بکر کاری دارند و شرایط اجرای آن را در کشور خود به دلایل مختلف مثلا حمایت مالی یا عدم استقبال مردم یا … را ندارند یا می خواهند کار خود را در سطحی بالاتر و به صورت بین المللی پیش ببرند و پتانسیل لازم در کشور خودشان وجود ندارد خبر خوب برای شما این است که یکی از بهترین کشورها برای این کار کاناداست و بسیاری از شرکت ها تشنه ایده‌های خوب برای سرمایه گذاری هستند و همچنین شما شرایط و مزایای مناسبی با گرفتن ویزای استارتاپ کانادا از نظر اقامت پیدا می‌کنید. اما خود شما و ایده خوشگل شما باید شرایط گرفتن ویزای استارت آپ کانادا را داشته باشید.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  مدت زمان جواب سفارت کانادا برای انواع ویزا

دسته دوم افرادی هستند که ایده خلاقانه یا کاری مشخصی ندارند و صرفا به دلیل مزایا و شرایط بعد از گرفتن ویزای استارت آپ کانادا این روش را انتخاب کرده‌اند و احتمالا اکنون که شرایط موجود در راه گرفتن ویزای استارتاپ کانادا را مشاهده می‌کنند کمی گیج و مایوس شده‌اند اما شما نیز نگران نباشید.

در مورد دسته اول که از نظر خود یک ایده بکر دارند باید دید تا چه اندازه ایده آن‌ها برای کشور کانادا جذاب است یا اصلا با این ایده می‌توان برای گرفتن ویزای استارتاپ کانادا اقدام کرد یا خیر. گاهی حتی این ایده می‌تواند کمی تغییر کند و به شکلی درآید که یکی از نیازهای کشور کانادا را پوشش دهد و یا بهتر بگوییم شرکت های سرمایه گذاری کانادا از آن استقبال کنند و از نظر آن‌ها سود آور باشد تا مایل باشند سرمایه مناسب و تایید اطمینان جهت گرفتن ویزای استارتاپ را به شما بدهند.

در مورد دسته دوم هم باید شرایط و علاقه شما سنجیده شود و با توجه به سابقه کار و تحصیل ایده هایی که اکنون شرکت‌های سرمایه گذاری از آن استقبال می‌کنند به شما پیشنهاد شود و از شما از بین آن‌ها برای گرفتن ویزای استارت آپ کانادا انتخاب کنید.

توصیه ما به هردو دسته این است که با یک موسسه مهاجرت مشورت کنید حتی نه فقط موسسه ما بلکه با دیگر موسسه‌های دیگر مشورت کنید و شرایط گرفتن ویزای استارتاپ آن‌ها را نیز بپرسید و سپس تصمیم بگیرید.

گروه مهاجرتی ما استارت آپ ویزا رود به صورت تخصصی شما را برای داشتن شرایط ویزای استارت آپ کانادا همراهی و یاری میکند از طرف دیگر به خاطر داشتن افراد با دانش تیم در ضمینه کسب و کار در کانادا خیلی زودتر در مسیر رشد ایده خود قرار خواهید گرفت.

یکی دیگر از گروه‌های مهاجرتی معتبر در این ضمینه گروه مهاجرتی 724 آتلانتیک است که از توصیه‌ها و مقالات آن‌ها نیز برای گرفتن ویزای استارتاپ کانادا می‌توانید اقدام کنید همچنین از مطالب سایت‌های رسمی کانادا در خصوص ویزای استارتاپ نیز می‌توانید کمک بگیرید و شرایط مالی و کاری روز را متوجه شوید. به طور کلی در صورتی که از یک موسسه معتبر و خوب کمک بگیرید چیزی حدود 12 ماه تا گرفتن ویزای استارت آپ کانادا بلکه بیشتر یا کمتر زمان میبرد پس نگران فراهم کردن شرایط ویزای استارت آپ کانادا نباشید و می‌توانید بعد از مشورت و مشخص شدن ایده و این که تا چه اندازه امکان موفقیت برای گرفتن ویزای استارتاپ از طریق آن را دارید شرایط خود را نیز فراهم کنید.

سخن آخر

عجله نکنید اگر قصد گرفت ویزای استارتاپ کانادا را دارید تحقیقات خود را بیشتر کنید و هر زمان احساس کردید آماده اید با یک موسسه مهاجرت مشورت کنید ما که خیلی خوشحال می‌شویم اون موسسه ما باشیم.

 

 

مقالات پربازدید اخیر
استارتاپ عمرانی کانادا
28 خرداد 1401

مهاجرت از طریق استارتاپ عمرانی برای مهندسین عمران و معماری یک روش ویژه برای مهاجرت به کانادا است. برای مهاجرت از طریق استارت آپ شما و 4 نفر دیگر می‌توانید در صورت داشتن...

معرفی شهر ادمونتون کانادا
معرفی شهر ادمونتون کانادا
25 فروردین 1401

شهر ادمونتون (به انگلیسی: Edmonton)‎ مرکز استان آلبرتا در کشور کانادا است. ادمونتون لنگرگاه شمالی کوریدور کلگری–ادمونتون محسوب شده و به عنوان «دروازه ورود به شمال» شناخته شده‌است. این شهر نقطه شروع پروژه‌های...

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی
سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی
4 شهریور 1401

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا سایت های انتشار دهنده نمونه استارتاپ کانادا و … منابع مطالعاتی بسیار مناسبی هستند که اگر شما قصد...

دانشگاه‌های ارزان کانادا 2022
دانشگاه‌های ارزان کانادا 2022
7 تیر 1401

در این مقاله قصد داریم 10 دانشگاه ارزان در کانادا برای تحصیل بین المللی معرفی کنیم. تحصیل در کانادا یک انتخاب عالی برای کسانی است که به عنوان یک دانشجوی بین المللی به...

همه ی آن چیزی که باید در مورد کار در کانادا بدانید
همه ی آن چیزی که باید در مورد کار در کانادا بدانید
7 اسفند 1400

با توجه به اینکه زندگی در کانادا مزایای بسیار زیادی دارد و همچنین دلار کانادا جزء معتبرترین ارزهای بین المللی محسوب می شود هر ساله تعداد کثیری از مردم جهان از طرق مختلف...

استارتاپ انرژی کانادا صوتی
استارتاپ انرژی کانادا
13 تیر 1401

استارتاپ انرژی کانادا یکی از محبوب ترین استارت آپ ها برای شرکت‌های سرمایه گذاری و کشور کانادا است. بهینه کردن انرژی و استفاده از انرژی های تجدید پذیر دغدغه همه‌ی کشور های پیشرفته...

خرید بیزنس پلن استارتاپ کانادا
خرید بیزینس پلن استارتاپ کانادا + کلاهبرداری ها
30 مرداد 1401

خرید بیزینس پلن در کانادا و مهاجرت از طریق استارتاپ آماده موضوعی است که در حال حاضر بسیار محبوب است. در این مقاله قصد داریم بیشتر این موضوع را بررسی کنیم و ببینیم...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…