مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ ویزا

فهرست محتوای مقاله

یکی از مهم‌ترین بخش ها در مهاجرت از طریق استارتاپ کانادا نوشتن بیزنس پلن برای جذب سرمایه گذار و همچنین ارائه به اداره مهاجرت است.

بیزنس پلن چیست

اگر شما قبلا برای راه اندازی یک کسب و کار اقدام کرده باشید تا حدودی با نوشتن بیزنس پلن آشنا هستید یا اگر برای راه اندازی یک کسب و کار کوچک برنامه ریزی کردید که چه مقدار سرمایه با چه نیرو کاری و … مورد نیاز است درواقع تاحدودی می‌دانید بیزنس پلن چیست . برای نوشتن بیزنس پلن مناسب برای مهاجرت هم تا حدودی به همان شکل بوده اما باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم.

یکی از تفاوت‌های اصلی بیزنس پلن استارتاپی با دیگر بیزنس پلن‌ های تجاری این است که شما باید در بیزنس پلن خود یکی از شرکت‌های سرمایه گذار کانادا را متقاعد کنید در داخل پروژه شما سرمایه گذاری کند. شرکت ‌های سرمایه گذاری در کانادا به سه دسته کلی آنجل ، انکوباتور و ریسک پذیر تقسیم می‌شوند که بیزنس پلن شما برای جذب هر کدام از این شرکت‌ها کمی متفاوت است.

بیزنس پلن انکوباتور

برای نوشتن بیزنس پلن برای شرکت‌های انکوباتور بیشتر ایده شما و هدفی که دارید مهم است چرا که تخصص این شرکت‌ها در آموزش و کمک به شما برای آماده سازی در دنیای کاری کانادا می‌باشد وگاها حتی مبلغی را نیز از شما دریافت میکنند.

بیزنس پلن آنجل

بیزنس پلن شرکت‌های فرشته یا آنجل باید به صورتی باشد که نشان دهد پروژه استارتاپی شما تا حد زیادی قابل اجرا و بهره برداری بوده و در مراحل آخر بهره بردای می‌باشد چرا که این شرکت‌ها به دنبال سرمایه گذاری در پروژهای آماده هستند.

بیزنس پلن ریسک پذیر

برای نوشتن بیزنس پلن برای شرکت‌های ریسک پذیر باید یک طرح کاملا جدید با جامعه هدف نسبتا بزرگی ارائه دهید چرا که این شرکتها به دنبال پروژه ‌های با سود بالا هستند و در پروژه شما حاضرند ریسک کنند اما به سود نسبتا زیادی برسند.

چگونگی نوشتن بیزنس پلن استاراتاپ

قواعد کلی برای نوشتن بیزنس پلن وجود دارد که می‌تواند بیزنس پلن شما را حرفه‌ای کرده و برای جذب سرمایه گذار و تایید کانادا شانس شمارا بیشتر کند.

نگارش بیزنس پلن استارتاپ

استفاده از جملات کوتاه و با مفهوم می‌تواند تاثیر به سزایی در بیزنس پلن شما داشته باشد سعی کنید اصول و قواعد نگارشی را رعایت کنید و چند بار بیزنس پلن خود را مطالعه کنید و اگر جایی نا مفهوم بود آن را اصلاح کنید همچنین از یک مترجم زبان حرفه‌ای می‌توانید کمک بگیرید تا اگر قسمتی از متن بیزنس پلن شما نامفهوم است یا در ادبیات انگلیسی جایی ندارد اصلاح یا دوباره نویسی کند.

همچنین یک ساختار کلی از بیزنس پلن خود داشته باشید و جایی برای فهرست نویسی بیزنس پلن و مقدمه ، متن اصلی ، جمع بندی و … در نظر داشته باشید. یکی از قسمت‌های مهم در تهیه بیزنس پلن پیوست است در این بخش عکس‌هایی که در بیزنس پلن می‌خواستید نمایش دهید یا توضیحات اضافه را مرتب دسته بندی کنید.

خلاصه پروژه استارتاپی در بیزنس پلن

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در نوشتن بیزنس پلن استارتاپ یک خلاصه کاری از کسب و کار شماست بهتر است این خلاصه در ابتدای بیزنس پلن آورده شود و به اشتباه گاها این خلاصه را در آخر می‌آورند.

شاید این مقاله برایتان مفید باشد  مونترال یا ونکوور؟ مقایسه شهر مونترال با ونکوور برای زندگی 2022

نکته‌ای که هست همین خلاصه جذاب می‌تواند باعث جذب شرکت‌های سرمایه گذار و فردی که آن را مطالعه می‌کند شود و اگر به نظرش خوب بود بیزنس پلن شما را کامل مطالعه می‌کند پس دقت بالایی در نوشتن آن داشته باشید و سعی کنید کلی گویی کنید و تمامی قسمت‌های بیزنس پلن خود را به صورت کلی و خلاصه شرح دهید.

اهداف و راه برد بیزنس پلن

در این قسمت سعی کنید به سوالات در مورد هدف پروژه استارتاپی خود پاسخ دهید سوالاتی نظیر جامعه هدف پروژه استارت آپی من چیست ؟ در این راه چه رقبایی داریم و تحلیل رقبای بیزنس پلن ما به چه شکل است.

چه خدماتی را ما ارائه می‌دهیم که باقی رقبا آن را انجام نمی‌دهند؟ کدام نیاز کشور کانادا در صورت انجام پروژه ما بر طرف می‌شود؟

برنامه مالی در بیزنس پلن استارتاپ

بخش مهم دیگری از بیزنس پلن شما میزان سرمایه مورد نیاز برای شروع و ادامه بیزنس شماست همچنین اینکه این مبلغ پیش بینی می‌شود در چه بازه زمانی برگردد و میزان سود شما در مدت مشخص حداقل چقدر تخمین زده می‌شود از دیگر نکات مهم است.

سوابق کاری و نمونه بیزنس پلن استارتاپی اجرایی

در این بخش اگر همین بیزنس پلن در کشور خودتان تا حدودی پیاده سازی شده یا نمونه کوچکی از آن را انجام و جواب گرفتید حتما اضافه کنید چرا که شانس شما را به صورت چشم گیری برای موفقیت افزایش می‌دهد. همچنین تحصیلات مرتبط در این ضمینه و نشان دادن دانش در بیزنسی که قصد استارت آن را دارید هم در این بخش مهم است.

برنامه نیروی انسانی در بیزنس پلن استارتاپی

این که شما در هر بخش به چه افرادی با چه تخصصی نیاز دارید و کدام یک از آنها را اکنون درکنار خود می‌توانید به کانادا بیاورید و در کدام بخش ها نیاز به جذب نیرو دارید هم بخش مهم دیگری در تهیه بیزنس پلن است.

جمع بندی و اهداف آینده در بیزنس پلن

بعد از شرح کامل پروژه استارتاپی خود و مواردی که ذکر شد به صورت واضح نشان دهید جامعه هدف شما چیست و میزان سود آوری در مدت زمان مشخص چقدر پیش بینی می‌شود و در ادامه توسعه این برنامه به چه شکل خواهد بود.

در پایان

نوشتن بیزنس پلن نیاز به تخصص ویژه ای ندارد و خود شما می‌توانید با دیدن چند نمونه بیزنس پلن موفق و نکاتی که گفته شد آن را طراحی کنید اما در این راه می‌توانید از افراد متخصص نگارش و کسب وکار موفق کمک بگیرید. همچنین تیم ما با سابقه طولانی در مهاجرت از طریق استارتاپ مفتخر به شما در همه مراحل مهاجرت از طریق استارتاپ کمک کند و اگر سوالی در این ضمینه دارید یا نیاز به مشاوره دارید از طریق راه‌های ارتباطی حتما با ما در میان بگذارید.

مقالات پربازدید اخیر
آب و هوای کشور کانادا
آب و هوای کشور کانادا
10 اسفند 1400

هرچند اکثریت افراد آب و هوای کانادا را سرد و خشن می‌دانند بطوری که مناطق وسیعی از این کشور در نواحی جغرافیایی قطبی قرار دارند اما جدا از این مناطق سرد شمالی در...

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا
انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا
2 شهریور 1401

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای اولیه و بسیار مهم است. شما برای مهاجرت از طریق استارتاپ نیز روند انگشت نگاری را در کانادا...

مهاجرت به کانادا
18 اردیبهشت 1401

مهاجرت به کانادا از جمله مهاجرت‌های پر طرفدار در سراسر دنیاست و تقریبا یک چهارم از جمعیت کشور کانادا را مهاجرین تشکیل داده‌اند. مهاجرت به هر کشور و یا در واقع ترک سرزمین...

برنامه لاتاری ۳۰،۰۰۰ نفری جهت اسپانسر شیپ والدین
برنامه لاتاری ۳۰،۰۰۰ نفری جهت اسپانسر شیپ والدین
30 بهمن 1400

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا یک برنامه لاتاری ۳۰،۰۰۰ نفری جهت اسپانسر شیپ والدین ، پدر بزرگ و یا مادربزرگ برگزار میکند. برنامه PGP در قالب یک لاتاری در هفته منتهی به...

مهاجرت تحصیلی‌ به کانادا
29 اردیبهشت 1401

مهاجرت تحصیلی به کانادا آسان و پرکاربرد است اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید بهتر است با مزایا، شرایط و ویژگی‌های آن آشنا باشید. هر‌ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا تصمیم...

روش های مهاجرت به کانادا
روش های مهاجرت به کانادا
13 بهمن 1400

شایستگی و سرمایه دو اصل برای قرارگیری در گروه های مختلف روش های مهاجرت به کانادا است و پذیرش مهاجر نیز از این دو اصل پیروی می کند. از اصلی ترین روش های...

بیزنس پلن استارتاپ کانادا
24 خرداد 1401

یکی از مهم‌ترین بخش ها در مهاجرت از طریق استارتاپ کانادا نوشتن بیزنس پلن برای جذب سرمایه گذار و همچنین ارائه به اداره مهاجرت است. بیزنس پلن چیست اگر شما قبلا برای راه...

تلفن: 02128427336

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره مهاجرت به کانادا

دوست عزیزم ، ما نه وکیل مهاجرت هستیم و نه موسسه مهاجرتی، ولی ما یک تیم قوی در زمینه کسب و کار و برنامه نویس هستیم که میتونیم توی مهاجرت به کانادا بهت کمک کنیم. پس اگر با وکلا و موسسات صحبت کردی فکر کنیم حالا وقتشه به با هم صحبت کنیم :)

جدیدترین مقالات مهاجرت به کانادا

ما همیشه سعی می کنیم به روز باشیم و جدیدترین اطلاعات و روش های مهاجرت به کانادا رو پیگری کنیم و با شما درمیون بذاریم.

هزینه زندگی در استان انتاریو کانادا

هزینه زندگی در انتاریو ، با بررسی 3 شهر این استان و هزینه زندگی در…

سایت های کاربردی و رسمی مهاجرت به کانادا + معرفی 8 سایت کاربردی

سایت های رسمی مهاجرت به کانادا و زبان اصلی و کاربردی مهاجرت به کانادا یا…

انگشت نگاری و بیومتریک در استارتاپ کانادا

انگشت نگاری یا روند بیومتریک در کانادا برای مهاجرین به این کشور یکی از کارهای…